KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

KMŻ Motor chce uporać się z długiem. "Od marca zaczniemy spłacać zawodników"

KMŻ Motor Lublin zakończył ostatni sezon z długiem sięgającym 350 tysięcy złotych. Koziołki otrzymały licencję warunkową, gdyż zadeklarowały, iż jeszcze w tym roku spłacą wszystkie zaległości.

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Dług lubelskiego klubu dotyczy zawodników, którzy startowali w barwach KMŻ w ubiegłym sezonie. Chodzi tu między innymi o Roberta Miśkowiaka, Dawida Lamparta i Andrieja Kudriaszowa. Prezes Andrzej Zając przyznaje, że Koziołki nie rozpoczęły jeszcze spłaty zaległych wynagrodzeń. Nastąpi to jednak niebawem.
- Już dużo wcześniej założyliśmy, że nasze spłaty zostaną rozłożone w czasie. Jesteśmy po rozmowach z zawodnikami i uzgodniliśmy, że pierwsze pieniądze otrzymają za kilka tygodni. Zakładamy, że nastąpi to w połowie przyszłego miesiąca - powiedział Andrzej Zając w rozmowie z naszym portalem.

Lublinianie zapewniają, że dług, z jakim zakończyli poprzedni sezon, nie jest na tyle duży, by nie mogli się z nim uporać. Co istotne, wierzyciele chcą cierpliwie czekać na swoje pieniądze. - Nasz plan zakłada, że dług zostanie ostatecznie spłacony w lipcu lub sierpniu tego roku. Rozmawiałem z zawodnikami i zapewniam, że rozumieją oni naszą sytuację. Najwięcej wydatków jest właśnie na początku nowego sezonu i nie bylibyśmy w stanie uzbierać całej kwoty już teraz - dodał prezes KMŻ Motoru Lublin.

Jak przyznaje Andrzej Zając, spłata długu to kluczowy wymóg, jaki postawiła przed klubem Komisja Licencyjna. - Otrzymaliśmy licencję warunkową, gdyż zakładamy, że podołamy temu zadaniu i w ciągu kilku najbliższych miesięcy wyjdziemy na "zero". Nie chcemy generować przy tym kolejnego długu - zaznaczył Zając. Celem Koziołków jest zakończenie nadchodzącego sezonu bez żadnych zaległości finansowych.

Czy twoim zdaniem KMŻ Motor Lublin zdoła spłacić wszystkie długi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (190)
Zobacz więcej komentarzy (34)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×