Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nowe trybuny na Stadionie Olimpijskim (projekt)

We Wrocławiu rozpoczęły się pierwsze prace związane z renowacją Stadionu Olimpijskiego. Po remoncie obiekt zyska nową trybunę zachodnią, która będzie całkowicie zadaszona.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Prace remontowe na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu rozpoczęły się z drobnym opóźnieniem - dopiero przed kilkoma dniami zaczęto demontować stare ławki i krzesełka z trybuny głównej. Ta część stadionu będzie wyłączona z użytkowania przez cały sezon 2015.


W tej sytuacji obiekt w stolicy Dolnego Śląska znacząco pomniejszy swoją pojemność. Maszyna startowa, a także wieża sędziowska i pomieszczenia dla osób funkcyjnych znajdą się pod wieżą, czyli w sektorze, którzy dotychczas zajmowali najzagorzalsi fani Betardu Sparty Wrocław.

Po zakończeniu prac na trybunie zachodniej dojdzie do największych zmian - ta część obiektu zyska nowe zadaszenie, w które zostanie wmontowane nowoczesne oświetlenie. Tam też znajdą się szatnie dla zawodników, sanitariaty oraz punkty gastronomiczne dla kibiców. Wydzielona zostanie strefa dla kibiców VIP (300 osób) oraz strefa dla kibiców o podwyższonym standardzie (1300 osób). Pomyślano też o specjalnych miejscach dla kibiców niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

- Nowe trybuny zostaną wykonane ze specjalnie przygotowanych prefabrykatów żelbetonowych, dzięki którym uzyska się ich nową geometrię, czyli nachylenie, które w znaczący sposób poprawi komfort oglądania i przeżywania odbywających się widowisk sportowo-kulturalnych - głosi komunikat firmy ISB Budownictwo sp. z o. o., która wchodzi w skład Wrocławskiego Konsorcjum Budowlanego, które wygrało przetarg na renowację stadionu.

Mniej zmian czeka trybunę wschodnią, która zostanie poddana liftingowi. W efekcie sektory w tej części stadionu nie będą posiadać zadaszenia, a oświetlenie najprawdopodobniej zamontowane zostanie w pasie bezpieczeństwa. Na trybunie wschodniej znajdą się także sektory z miejscami stojącymi, które pierwotnie nie były planowane - na wyjściu z pierwszego łuku mieścić się będzie sektor najzagorzalszych fanów Sparty, zaś wejście w drugi łuk zajmie sektor gości. Pomieści on tysiąc kibiców. Ponadto pomieszczenia pod trybuną zostaną w części adaptowane na sanitariaty i punkt gastronomiczne dla fanów.

W ramach prac dojdzie także do gruntownych zmian w okolicach parku maszyn. Ziemne trybuny, które obecnie są porośniętą trawą skarpą z pozostałością elementów betonowych takich jak krawężniki i wsporniki dla ławek, zostaną rekultywowane. Betonowe elementy zostaną usunięte, a skarpa obsadzona nowa zielenią. Gruntownie odrestaurowany zostanie także budynek administracyjny.

Remont obiektu ma zostać zakończony w 2017 roku, aby mógł przyjąć uczestników Igrzysk Sportów Nieolimpijskich World Games. Obiekt pomieści 11 tysięcy kibiców, a jego renowacja kosztować będzie 124 mln złotych.

Czy podoba Ci się projekt modernizacji Stadionu Olimpijskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (52):
 • kataryniarz Zgłoś komentarz
  Zmieni się wygoda dla kibiców? Rozumiem, że na lepsze? Czyli wnioskuję, że najniższe rzędy krzesełek będą nareszcie miały widoczność na tor żużlowy, a nie jak dotychczas na kaski
  Czytaj całość
  zawodników? No bo bez tego, mówienie o komforcie dla kibiców (o czym się mówi), byłoby lekkim nadużyciem, a ściślej rzecz biorąc kłamstwem... No chyba, że zmieni się tylko komfort dla tych co bedą oglądać zmagania na murawie, a nie na torze, ale to byłaby lekka dyskryminacja kibiców żużlowych, a ściślej rzecz biorąc wielka dyskryminacja. To jak to jest na prawdę? Czy ktoś to w ogóle wie, czy oni to robią na pałę i zobaczy się dopiero po pierwszych wyscigach po remoncie? To oznaczałoby chyba wielką amatorkę. Zastanawia mnie fakt czy są podstawy prawne, aby podac kogos do sądu, jeśli okazałoby się, że nikt nie pomyslał o widoczności z dołu?
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Jak rozumiem kibice przyjezdni nie beda mieli zadnych siedzisk trylko miejsca stojace?Podobnie ma wygladac sekrto fanatykow?Troche nieprzemyslane jak dla mnie.
   • WSWIGWG Zgłoś komentarz
    A co z jupiterami, mają zamiar usunąć je? Przeciez one nie są złe, jedne z najlepszych pod względem mocy w Polsce. Pamiętam że kiedyś były one najlepszymi w Europie, zaraz po bodajże
    Czytaj całość
    Berlińskich (nie jestem pewnien, czy Berlinskich czy jakiegos innego miasta w Niemczech). Nie rozumiem po co usuwać jupitery które świecą i wydawać dodatktową kasę. Wolałbym zeby za tą kasę co mają oświetlenie za nią zrobili jakis pożądny Telebim bo teraz to trzeba przez lornetkę patrzeć żeby coś dostrzec na tym co stoi obecnie na Olimpico.
    • Bery Zgłoś komentarz
     Projekt wygląda fajnie, ale ta trybuna bez zadaszenia, jak będzie tak pochyła jak stara to widoczność walki na torze będzie słaba. Dla mnie trochę zmarnowanie części tych pieniędzy.
     Czytaj całość
     Trybuna zadaszona wydaje się być wyższa, wiec mniemam że będzie się fajnie oglądać (przynajmniej siedząc wyżej).
     • yes Zgłoś komentarz
      Wiele przed wykonawcami. Po zakończeniu będzie konkretnie wiadomo co i komu się spodoba.
      • ArtPen Zgłoś komentarz
       znaczy, dla gości jedynie miejsca stojące, ze złą widocznością i z możliwością zmoknięcia. Gościnność wygląda inaczej.
       • EstadioOlimpico Zgłoś komentarz
        Jak dla mnie to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto. Kawałek dachu i jedna prosta nowej trybuny za ponad 120 baniek! Trzeba mieć nie po kolei w głowie...
        • Masło Budyń jak marzenie Zgłoś komentarz
         Fantastyczny projekt nowoczesność i kameralność w jednym super to wygląda,dobrze że wierza zostaje bo bez niej to już nie ten sam olimpijski :)
         • Jasiek123456789876 Zgłoś komentarz
          Bardzo ładny ale to tylko projekty. Oby w 2017 wyglądał tak samo jak na wizualizacji
          • --.night.-- Zgłoś komentarz
           MOZE mi ktos wytlumaczyc.. jak stadion po rozbudowie i powiekszeniu MOZE ZMNIEJSYZC WIDOWANIE O 50 PROCNET?
           • ArtPen Zgłoś komentarz
            najniższy rząd krzeseł nowej trybuny praktycznie dotyka toru. To zbyt niebezpieczne, konieczne są poprawki.
            • panrycho Zgłoś komentarz
             te 11 000 to chyba tylko te niebieskie krzesełka, a co z prostą z wieżą?
             • leontomasz Zgłoś komentarz
              Szkoda że w dalszym ciągu ma nie być trybun na pierwszym łuku, wszak wiadomo że tam gromadzi się najliczniejsza widownia.
              Zobacz więcej komentarzy (39)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×