KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Włókniarz będzie zarządzał stadionem

Działacze Włókniarza Częstochowa zdecydowali się być gospodarzem stadionu przy ulicy Olsztyńskiej. Dzięki temu będą także czerpać korzyści z giełdy.

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Wszystko wskazuje na to, że drużyna Lwów nie wystartuje w rozgrywkach ligowych. Jednak przedstawiciele częstochowskiego klubu planują organizację imprez młodzieżowych i turniejów towarzyskich. W tegorocznym sezonie to stowarzyszenie będzie zarządzać miejscowym stadionem. - Zdecydowaliśmy się gospodarzyć przy Olsztyńskiej i jest to świadoma decyzja. Logiczna i korzystna zarówno dla klubu, jak i miasta. Włókniarz przy Olsztyńskiej był od zawsze, wiemy, jak wszystko funkcjonowało do 2007 r., i uważamy, że damy sobie radę. Ten rok dajemy sobie na rozpoznanie. Sprawdzimy, jakie są rzeczywiste koszty utrzymania i będziemy dążyć do ich minimalizacji. Bo wiemy, że nie będą małe - powiedział Michał Świącik w rozmowie z Gazetą Wyborczą Częstochowa.
Działacze Włókniarza liczą na znaczne zyski z giełdy. - Włókniarz sam stworzył giełdę i przez lata był to najlepszy sponsor częstochowskiego żużla. Teraz wszystko wraca do normalności. Zapewniam, że każdą złotówkę wykorzystamy z myślą o tym, aby Włókniarz w możliwie najkrótszym czasie wrócił na właściwe dla niego miejsce - twierdził prezes częstochowskiej drużyny.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Gazeta Wyborcza Częstochowa
Komentarze (113)
 • tomas68 Zgłoś komentarz
  Jakiego ścigania,najpierw zebrać kasę na długi a potem marzyć o jeździe.
  • speedwayfanckm Zgłoś komentarz
   To że Częstochowa nie pojedzie w II lidze, znaczy tyle że po karencji rocznej stowarzyszenie CKM Włókniarz wraca do gry. Problem miała i ma Spółka. Stowarzyszenie wyciągnęło rękę do
   Czytaj całość
   zawodników oszukanych przez Spółkę, ale ci jak Walasek czy Jabłoński powiedzieli NIE - mają prawo Jeszcze "ruskie" zaczęły widzieć szansę na wyciągnięcie kasy ze Stowarzyszenia. Panie Świącki - decyzja jest słuszna NIE STARTUJEMY W 2015 W II LIDZE. pojedziemy szkółkowiczami w rozgrywkach juniorskich a na to mamy licencje. Motocykle kupione na ligę tylko nam pomogą bo juniorzy na dobrym sprzęcie powalczą i na pewno pokażą Lwi Pazur. Teraz budujemy kapitał na II ligę w 2016r. a może i pierwszą ? Żal tylko zawodników spółki ale teraz to już nie jest problem Stowarzyszenia CKM Włókniarz. Teraz zawodnicy mogą dochodzić swoich należności tylko od Spółki. Jeżeli ktoś myśli że Stowarzyszenie dołoży chociaż złotówkę do spłat zadłużenia Spółki to niech się już zacznie leczyć. Nie ma zgody na ponowne podjęcie rozmów z zawodnikami. Nie było przeszkód w dogadaniu się ze Stowarzyszeniem i prowadzenia egzekucji należności ze spółki. Teraz panowie "pazerni" my nie jedziemy i mamy karencję w lidze za długi sąsiada czyli spółki a Stowarzyszenie z wami rozmawiać już nie zamierza. Ktoś tu zadał pytanie czy nastąpi połączenie Spółki ze Stowarzyszeniem CKM Włókniarz? NIGDY!!! Ze złodziejami i hochsztaplerami ze Spółki nie mieliśmy i mieć nie będziemy porozumienia. Spółka "Bankrut" już na stadion w Częstochowie nie wróci.
   • jorzin Zgłoś komentarz
    proponuje start w lidze czeskiej, lub niemieckiej taniej i moze ciekawiej by było
    • wlokniarz Robert Zgłoś komentarz
     Zapraszam do lektury bo nie jesteś zorientowany bo giełda była stowarzyszenia i do niego wróciła
     • torstein Zgłoś komentarz
      "Włókniarz sam stworzył giełdę i przez lata był to najlepszy sponsor częstochowskiego żużla"...od zawsze najlepszym sponsorem byli kibice, giełda karmiła liczne etaty (prezes,
      Czytaj całość
      zastępca, dyrektor itd.) stowarzyszenia, które szczyci się wyszkoleniem Czai, który sam się sponsorował. pozostali zawodnicy niczego nie osiągnęli i na to się już nie zapowiada. nigdy przepływ pieniędzy nie był tam transparentny, tzn stowarzyszenie coś tam robiło ale nie wiadomo do końca co i za ile. prosta matematyka wykazuje, że za wpływy z giełdy i od kibiców, powinny tam stać po 2 kompletne motocykle dla każdego zawodnika a za resztę można ściągać Rickardssona żeby prowadził treningi z młodymi i drużynę w lidze. może nowe czasy coś zmienią, oby nikt już tych kibiców nie nabił w butelkę bo mimo iż potrafią wiele wybaczyć i wrócić na stadion, to będą bardzo wyczuleni na to co się w klubie dzieje. powodzenia!
      • yes Zgłoś komentarz
       Stadion bez jazdy Włókniarza. Na play off szykuje się tam Sparta http://www.sportowefakty.pl/zuzel/503858/play-offy-betard-sparty-w-czestochowie
       • Łukaszek z Falubazu Zgłoś komentarz
        No proszę a działacze spółki deklarowali jeszcze tydzień temu że giełda ma być podstawą spłaty zadłużenia względem wierzycieli. Jakże się mylili po raz kolejny.
        • LeszekSG RSKZ Zgłoś komentarz
         I o to chodziło od początku.Tak jak Hawrylukowi o miejską dotację. Kibice Włókniarza byli naiwni, skoro wierzyli i chyba wciąż wierzą Świącikowi. To nie jest postać nowa, tylko
         Czytaj całość
         pewnie część układu. Chodziło o giełdę, a o ligę to przy okazji. Bo walczono o giełdę, a jeżeli Spółka mialaby spłacać długi (a nie stowarzyszenie) to tylko przy pomocy kasy z giełdy, skoro nie ma majątku. A Świącik zrobił skok na giełdę a liga jest mniej ważna.Jak sprytnie pomija swoje rzecznikowanie w Spółce Włókniarza. Piszę, że "wiemy jak to wszystko funkcjonowało do 2007 roku". A później, jako rzecznik nie wiedział, jak działa Spółka? Takiego ignoranta na rzecznika by wzieli? Wszak przy tych przekręciarzach, rzecznikiem powinien być największy cwaniak. I to jest cwaniak, a naiwnych jest w Czewie wciąż sporo.I jakoś nikt nie zadaje Świącikowi naprawdę ważnych pytań. Czyżby wywiady z nim robili tylko koledzy?To całkiem możliwe. Skoro był rzecznikiem to musiał mieć dobre układy z merdiami.
         • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
          Starym zwyczajem będą tak zarządzać, że powstanie nowea pralnia brudnych pieniądzorów - jest to charakterystyczne dla tego klubu.
          • michal86 Zgłoś komentarz
           Juz to widze jak pan Swiacik pieniadze z gieldy potulnie co miesiac chowa do skarbonki i odklada na przyszly sezon hehe Tym ludziom nie chodzi o zuzel tylko o pieniadze z gieldy i tak bylo
           Czytaj całość
           zawsze....
           • Edox sektor 42 Zgłoś komentarz
            Witam KIBICÓW WŁÓKNIARZA - Jedziemy na inaugurację do Torunia ?? Poskaczemy z Griszą :D
            • jasiu31 Zgłoś komentarz
             jeden i drugi zachował stołek a POLSKI ŻUŻEL w dupie
             • slay ckm Zgłoś komentarz
              do moderatora slowo jelen nie jest obrazliwe to zwierze ktore wystepuje w lasach i na forach internetowych
              Zobacz więcej komentarzy (27)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×