Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Fogo Unia nie krytykuje Tomasa H. Jonassona. "Do ligi się przygotuje"

Tomas H. Jonasson rozczarował na torze w Rybniku, zdobywając w niedzielnym sparingu zaledwie dwa punkty. Menedżer Adam Skórnicki zaznacza jednak, że na oceny przyjdzie czas dopiero w trakcie sezonu.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W związku z tym, iż leszczyńska drużyna posiada w kadrze sześciu seniorów, jeden z nich będzie musiał przyjąć rolę rezerwowego. Gdyby sugerować się postawą w czasie sparingów, najsłabsze byłyby notowania Tomasa H. Jonassona. Szwed zdobył w czterech biegach niedzielnego sparingu w Rybiku zaledwie dwa punkty, ani razu nie przyjeżdżając na metę na wyższej niż trzeciej pozycji.


Menedżer Adam Skórnicki nie zamierza jednak krytykować postawy swojego zawodnika. Tłumaczy bowiem, że wyniki sparingów nie mają większego znaczenia. - Tomas Jonasson to profesjonalista i na pewno zarówno do ligi, jak i Grand Prix będzie przygotowany bardzo dobrze. Ja w żadnym miejscu nie powiedziałem, że za występ w Rybniku go krytykuję. Na szczęście punktami w sparingach mistrzostwa Polski się nie zdobywa. Na razie podchodzimy do wszystkiego na dużym luzie. Najważniejsze, by po każdym wyjeździe na tor zawodnicy byli mądrzejsi - podkreślił "Sqóra" w rozmowie z naszym portalem.

Fogo Unia poszukuje w czasie sparingów optymalnego ustawienia par swojego zespołu. Adam Skórnicki zamierza postawić w tym względzie na jakość, bo jak tłumaczy przesadne żonglowanie składem mijałoby się z celem. - W sezonie można skorzystać w teorii z około dwudziestu różnych rozwiązań. Żonglowanie jest możliwe, ale nam nie chodzi o ilość, a o jakość. Najważniejsze jest to, by zawodnicy jadący ze sobą w parze dobrze się rozumieli. Wtedy mogą razem startować - wyjaśnił Skórnicki.

Optymizmem po pierwszych sparingach Fogo Unii napawać może postawa liderów - Emila Sajfutdinowa i Nickiego Pedersena. Znakomicie na torze w Lesznie spisuje się także młodzieżowiec - Bartosz Smektała. - Na oceny przyjdzie jednak czas dopiero w trakcie sezonu. Bartek Smektała i inni zawodnicy mają na razie jeździć, szlifować swoje umiejętności i zdobywać doświadczenie. Wnioski będzie można wyciągać, ale w okolicach września - podsumował Skórnicki.

Czy Tomas H. Jonasson będzie miał miejsce w składzie Fogo Unii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (21):

Zobacz więcej komentarzy (8)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×