KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mateusz Szczepaniak poza zasięgiem rywali - Memoriał im. B. Idzikowiskiego i M. Czernego (relacja)

Zwycięstwem Mateusza Szczepaniaka zakończył się rozegrany na torze w Częstochowie Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Zawodnik klubu z Ostrowa zdobył komplet punktów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Były to pierwsze w tym sezonie zawody na częstochowskim torze. Po tym, jak Włókniarz nie otrzymał licencji na starty w Polskiej 2. Lidze Żużlowej, na obiekcie przy ulicy Olsztyńskiej zorganizowano tylko kilka treningów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, turniejem otwierającym sezon pod Jasną Górą był Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. Zawody te przyciągnęły na trybuny ponad 5 tysięcy sympatyków czarnego sportu, którzy spragnieni byli żużlowych emocji. Z tego powodu turniej rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż pod kasami były długie kolejki.
Dominatorem zawodów był Mateusz Szczepaniak, który od kilku lat nie miał okazji do startów na częstochowskim torze. Młodszy z braci Szczepaniaków zaprezentował rewelacyjną dyspozycję i przypomniał sobie wszystkie najszybsze ścieżki na owalu Lwów. Wszak w przeszłości "Szczepan" przez pięć sezonów reprezentował barwy Włókniarza. W każdym ze swoich wyścigów zawodnik MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovii mijał linię mety jako pierwszy, a do tego zwyciężył w biegu pamięci Lee Richardsona.

O tym, kto zwycięży w częstochowskim memoriale zdecydował osiemnasty wyścig. W nim pod taśmą stanęli Szczepaniak oraz Rune Holta, którzy po czterech seriach startów mieli na swoim koncie po 12 punktów. W nim lepiej spod taśmy wyszedł "Szczepan", który odpierał ataki Norwega z polskim paszportem. "Rysiek" zadowolić się musiał drugim miejscem, a trzeci był Artur Czaja. "Józek" imponował jazdą pod bandą, a porażki zanotował tylko z wyżej wymienionymi Szczepaniakiem i Holtą.

Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego dla częstochowskich kibiców był jedną z nielicznych w tym roku okazji do obejrzenia zawodów żużlowych. - Ucierpiała duże środowisko i jednostka. Serce się kraje gdy patrzy się na ten piękny stadion, kibiców i wiadomo, że w tym roku nie ma tu ligi. Bardzo szkoda jest mi osób związanych z Włókniarzem, mam nadzieję, że w przyszłym roku klub ten wystartuje w lidze - przyznał Dawid Stachyra. "Davidoff" był jednym z zawodników, którzy zimą związali się z Włókniarzem i w obliczu decyzji żużlowej centrali musiał szukać sobie nowego klubu. Stachyra mimo tej sytuacji pokazał się z dobrej strony i zajął w zawodach szóste miejsce.

W zawodach było kilka ciekawych wyścigów. Ozdobą turnieju była walka o pierwszą lokatę w ósmym wyścigu. Stoczyli ją Ronnie Jamroży, Kyle Newman i Władimir Borodulin. Najlepiej spod taśmy wyszedł Polak, ale na dystansie po szerokiej wyprzedzili go najpierw Rosjanin, a następnie Brytyjczyk. Na kolejne zawody fani w Częstochowie muszą poczekać kilka tygodni. Prezes Michał Świącik zapowiedział, że jest możliwość zorganizowania treningów punktowanych z drużynami startującymi w rozgrywkach ligowych. Wyniki: 1. Mateusz Szczepaniak (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 15 (3,3,3,3,3) 2. Rune Holta (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 14 (3,3,3,3,2) 3. Artur Czaja (PGE Stal Rzeszów) - 13 (2,2,3,3,3) 4. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik) - 11 (3,2,2,1,3) 5. Scott Nicholls (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 10 (2,2,2,2,2) 6. Dawid Stachyra (KSM Krosno) - 9 (1,1,3,3,1) 7. Rafał Szombierski (ŻKS ROW Rybnik) - 7 (2,3,d,d,2) 8. Łukasz Sówka (PGE Stal Rzeszów) - 7 (3,1,2,0,1) 9. Mateusz Borowicz (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 7 (1,0,1,2,3) 10. Oskar Ajtner-Gollob (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 6 (w,0,2,2,2) 11. Rafał Malczewski (SCKM Włókniarz Częstochowa) - 5 (2,0,1,1,1) 12. Ilja Czałow (ŻKS ROW Rybnik) - 5 (1,0,1,2,1) 13. Władimir Borodulin (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 4 (0,3,0,1,u) 14. Robert Miśkowiak (Polonia Bydgoszcz) - 3 (1,1,1,d,d) 15. Kyle Newman (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia) - 2 (0,2,d,d,d) 16. Ronnie Jamroży (KMŻ Motor Lublin) - 2 (0,1,d,1,0) 17. Oskar Polis (Orzeł Łódż) - nie startował 18. Tymoteusz Kasprzyk (SCKM Włókniarz Częstochowa) - nie startował

Bieg po biegu:
1. (66,53) Sówka, Malczewski, Czałow, Jamroży
2. (65,94) Holta, Nicholls, Stachyra, Ajtner-Gollob (w/u)
3. (66,37) Szczepaniak, Czaja, Borowicz, Borodulin
4. (65,71) Ułamek, Szombierski, Miśkowiak, Newman
5. (65,54) Szczepaniak, Ułamek, Stachyra, Czałow
6. (66,32) Szombierski, Nicholls, Sówka, Borowicz
7. (66,06) Holta, Czaja, Miśkowiak, Malczewski
8. (67,12) Borodulin, Newman, Jamroży, Ajtner-Gollob
9. (66,29) Czaja, Nicholls, Czałow, Newman (d4)
10. (66,59) Stachyra, Sówka, Miśkowiak, Borodulin
11. (66,60) Szczepaniak, Ajtner-Gollob, Malczewski, Szombierski (d4)
12. (66,02) Holta, Ułamek, Borowicz, Jamroży (d4)
13. (66,87) Holta, Czałow, Borodulin, Szombierski (d4)
14. (66,14) Czaja, Ajtner-Gollob, Ułamek, Sówka
15. (66,39) Stachyra, Borowicz, Malczewski, Newman (d/st)
16. (65,84) Szczepaniak, Nicholls, Jamroży, Miśkowiak (d4)
17. Borowicz, Ajtner-Gollob, Czałow, Miśkowiak (d4)
18. (65,38) Szczepaniak, Holta, Sówka, Newman (d4)
19. (66,44) Ułamek, Nicholls, Malczewski, Borodulin (u3)
20. (66,45) Czaja, Szombierski, Stachyra, Jamroży

Bieg pamięci Jerzego Baszanowskiego:
(65,89) Borowicz, Czaja, Polis, Malczewski

Bieg pamięci Lee Richardsona:
Szczepaniak, Stachyra, Jamroży, Nicholls

Sędzia: Artur Kuśmierz.
NCD w biegu 18. uzyskał Mateusz Szczepaniak - 65,38 sek.
Widzów: ok. 5 000.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (38)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Fajnie ze kibice nie majacy w tym roku ligii mogli chociaz taki turniej obejrzec, dobrze by bylo jakby jeszce jakies zawody dla nich zorganizowano.
  • arekPL Zgłoś komentarz
   Nie wtrącam się ale dzisiaj na dobrą obsadę ( nawet MEMORIAŁU)trzeba mieć do zaoferowanie spore gratyfikacje . Nikt już za słoik ogórków i coś tam jeszcze nie jeździ !
   • WŁÓKNIARZfan Zgłoś komentarz
    Sukces ŚWIĄCIKA :-P???5-6 tyś.na stadionie,trzy czynne kasy,opóźniony turniej itd.To jakaś "popizdówka"!!!Gdzie te czasy,gdy na Memoriał Idzikowskiego i Czernego przychodziło 30 000
    Czytaj całość
    luda???[B]To był sukces!!![/B].Nieosiągalny dziś,gdy z jednego z najstarszych Memoriałów w Polsce robi się sparing MDM Komputery Dreier Ostrowia Ostrów Wielkopolski!!![B]Lepiej było tego nie organizować!!![/B]
    • Bada Bing Zgłoś komentarz
     Liczone dwa razy
     • Selassie I Zgłoś komentarz
      wow, rzeczywiście było 5 tysi?
      • Cz-waCKM Zgłoś komentarz
       - Żużel w Częstochowie jest potrzebny dla wiernych kibiców ! - Zawsze był , jest i na zawsze będzie ! ! ! - Powoli krok po kroczku z rozwagą do przodu , tam gdzie miejsce Włókniarza ! !
       Czytaj całość
       !
       • ckm1255 Zgłoś komentarz
        Ehh a szkoda że żużla nie będzie w częstochowie :(
        • Ed-CkmW Zgłoś komentarz
         Fajne zawody, dużo mijanek na trasie głównie za sprawą Holty, Szczepaniaka, Czaji. Młody Gollob i Stachyra też mieli ochotę do ścigania, solidny Nichols. Sówka nieźle, fajnie walczył
         Czytaj całość
         Borowicz, widać że miał ochotę do walki. Przyzwoicie Szumina i Ułamek. Jamroży słabiuki, Miśkowiak zero walki, jakby bez ochoty do jazdy, cień zawodnika. Newan bez sprzętu. Bardzo pozytywne zawody nazwiska może nie ze światowej czołówki, ale zawody lepsze od nie jednego GP gdzie start-mate tylko. Zdecydowanej większości chłopaków chciało się ścigać i to było piękne. Do pełni szczęścia brakło młodego Drabskiego ;-) A i kibice na medal, momentami było skandowanie jak na zwykłym ligowym meczu, widać że ci co byli mają głód żużla :) Mateusz wygrał zasłużenie, był tego dnia nie do ugryzienia.
         • Hessus Zgłoś komentarz
          Turniej indywidualny o średniej obsadzie- bez "armat" i przyciągnął więcej kibiców niż niejedne zawody I ligowe. Szkoda kibiców, którzy nie zobaczą swojej drużyny w tym mieście.
          • jacek111 Zgłoś komentarz
           Panie "redaktorze" Witczyk, miasto w ktorym odbył się memoriał nazywa się CZĘSTOCHOWA a nie miasto pod jasna górą, kiedy to dotrze do redaktorów którzy zamierzają "błysnąć"
           Czytaj całość
           elokwencją....jasna góra nie ma na szczęście jeszcze drużyny żużlowej, siatkarskiej czy piłkarskiej która bierze udział w rozgrywkach ligowych i zapewne mieć nie będzie ani nie będzie sponsorem żadnej drużyny.... więc mówcie/piszcie o drużynach częstochowskich...a nie spod jasnej góry do jasnej ch...lery
           • Paweu Kaczmareg Zgłoś komentarz
            "Zawody te przyciągnęły na trybuny ponad 5 tysięcy sympatyków czarnego sportu, którzy spragnieni byli żużlowych emocji. Z tego powodu turniej rozpoczął się z opóźnieniem, gdyż pod
            Czytaj całość
            kasami były długie kolejki." 5 tysięcy, jak na Częstochowę, to dość spokojny wynik, a kolejki to były nie dlatego, że tłumy kibiców waliły drzwiami i oknami, a dlatego, że były otwarte dwie kasy :D
            • Ostrów Pany Zgłoś komentarz
             Szczepan szkoda ze jutro nie jedziemy:( bo zlalibyśmy zadki do 15 eh eh. Ale co sie odwlecze to nie uciecze.
             • wilk_krosno Zgłoś komentarz
              Wracajcie szybko Lwy !!! Pozdro ;)
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×