Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pogrom przy Gliwickiej - ŻKS ROW Rybnik vs Orzeł Łódź (relacja)

ŻKS ROW Rybnik nie miał najmniejszych problemów, by na własnym obiekcie pokonać Orła Łódź. Rybniczanie triumfowali 62:27, a komplety punktów zdobyli Sebastian Ułamek i Troy Batchelor.
Marcin Karwot
Marcin Karwot

W meczowym składzie nie doszło do żadnych zmian względem awizowanego zestawienia. Pod numerem 7 pojawił się Sebastian Niedźwiedź, zaś drugim juniorem w rybnickiej drużynie był Kamil Wieczorek. Podczas próby toru łodzian reprezentowali Rory Schlein oraz Mariusz Puszakowski, zaś wśród gospodarzy przedmeczowe kółka mieli okazję kręcić dwaj Australijczycy - Troy Batchelor oraz Dakota North.


Godzinę przed spotkaniem w Rybniku dość mocno padał deszcz. Tor jednak nadawał się do jazdy i punktualnie rozpoczęto spotkanie. Pierwszy bieg dnia był pod dyktando rybniczan, kiedy to Australijczycy w barwach ŻKS-u ROW Rybnik przyjechali do mety na dwóch pierwszych miejscach. Na trzeciej pozycji w inauguracyjnym biegu dnia pojawił się Mads Korneliussen, który nie powtórzył wyniku z ubiegłego roku, kiedy to uzyskał w barwach Orła na Stadionie Miejskim w Rybniku komplet punktów. W drugim wyścigu z nawierzchnią zapoznał się Kacper Woryna, który był zdolny do dalszej jazdy, zaś bieg został powtórzony w pełnej obsadzie. W powtórce doszło do groźnego wypadku Oskar Polis i Kamila Wieczorka, którzy szczepili się motocyklami na dojeździe do pierwszego łuku. W trzeciej próbie juniorskiego wyścigu na tor upadł Sebastian Niedźwiedź, który został wykluczony. Ostatecznie drugi bieg dnia zakończył się wynikiem 5:0 dla rybniczan, gdyż w ostatniej powtórce tego wyścigu defekt na starcie zaliczył Polis. Sędzia po tym biegu zarządził krótką przerwę na polanie toru.

W trzecim wyścigu kolejny defekt na starcie spotkał zawodnika Orła Łódź. Tym razem padło na Kamila Adamczewskiego, który w niedzielę zaliczał debiut w barwach łódzkiego klubu. Ostatecznie bieg ten zakończył się kolejnym podwójnym zwycięstwem ŻKS-u ROW Rybnik. W następnej gonitwie dnia pierwsze indywidualna wygrana padła łupem łodzian. Dokonał tego Rory Schlein, który pewnie zwyciężył przed Damianem Balińskim. Kolejny defekt motocykla dopadł Oskara Polisa, który wystartował w tym biegu jako rezerwa taktyczna. Po tym wyścigu rybniczanie prowadzili już 13 punktami!
Rafał Szombierski powrócił do składu rybnickiego klubu Rafał Szombierski powrócił do składu rybnickiego klubu
Zarówno w biegu piątym jak i szóstym upadki zaliczali zawodnicy ŻKS-u ROW - Rafał Szombierski oraz Kacper Woryna. O ile "Szumina" zszedł sam z toru, o tyle 18-letni Woryna po wypadku na pierwszym łuku został wykluczony z powtórki przez sędziego. Zbytnio nie wykorzystali tego goście, gdyż w obu biegach nadrobili jedynie 2 punkty za sprawą Puszakowskiego i Adamczewskiego, którzy wygrali szósty bieg stosunkiem 4:2. 11 punktowa przewaga rybnickiego nie trwała zbyt długo, gdyż w ostatnim wyścigu drugiej serii ponownie podwójnie zwyciężyła australijska para rybnickiego klubu, przez co po tym biegu ŻKS ROW Rybnik prowadził już 28:13. 

W kolejnych biegach zawodnicy ŻKS-u ROW ponownie powiększyli prowadzenie. W ósmej gonitwie świetnym atakiem popisał się Damian Baliński, który na ostatniej prostej wyprzedził Nicolaia Klindta, przez co rybniczanie zremisowali ten wyścig. Dwa następne biegi padły łupem rybniczan, którzy wygrali dziewiąty i dziesiąty bieg podwójnie. Ozdobą tego spotkania z pewnością był atak "Szuminy" na ostatnim łuku podczas dziesiątego biegu, kiedy przedarł się przed Schleina i zdobył 2 punkty.

Wybierz najlepszego zawodnika

PGG ROW Rybnik
wybierz zawodnika
 • Damian Baliński
 • Troy Batchelor
 • Rafał Szombierski
 • Sebastian Ułamek
 • Kacper Woryna
 • Dakota North
 • Kamil Wieczorek
Orzeł Łódź
wybierz zawodnika
 • Nicolai Klindt
 • Rory Schlein
 • Mariusz Puszakowski
 • Mads Korneliussen
 • Kamil Adamczewski
 • Oskar Polis
 • Sebastian Niedźwiedź
Wydarzenie:

ŻKS ROW Rybnik - Orzeł Łódź

Sędzia:

Artur Kuśmierz

W jedenastym wyścigu dnia upadek zaliczył Damian Baliński, który zahaczył o tylne koło Dakoty Northa. Z powtórki wychowanek leszczyńskiego został wykluczony. W drugiej próbie tego biegu świetnie zaprezentował się Australijczyk, który na drugim łuku pierwszego łuku pięknym atakiem wyprzedził Nicolaia Klindta. Następne dwie gonitwy rybniczanie wygrywali podwójnie, przez co już przed nominowanymi biegami było wiadomo, że ŻKS ROW Rybnik zwycięży z Orłem Łódź. 

Pierwszy z nominowanych biegów rozpoczął się dosyć zaskakująco, bowiem po starcie prowadzili goście. Ta sytuacja zmieniła się szybko, gdyż Damian Baliński przedarł się na trasie na prowadzenia, przez co przewaga rybniczan nadal wynosiła 21 punktów. W ostatniej gonitwie dnia podwójnie zwyciężyła para Batchelor - Ułamek, która po tym spotkaniu mogła się pochwalić kompletem punktów. W całym rozrachunku rybniczanie zwyciężyli z Orłem 62:27. 

Kolejny mecz w ramach Nice Polskiej Ligi Żużlowej czeka te ekipy już 17 maja. Obie drużyny zmierzą się wtedy na wyjazdach - ŻKS ROW Rybnik pojedzie w Ostrowie Wielkopolskim, zaś Orzeł Łódź zagości w Bydgoszczy.


Wyniki:

Orzeł Łódź:
1. Mads Korneliussen - 6+1 (1,1,1*,1,2)
2. Nicolai Klindt - 6 (0,2,2,2,0)
3. Mariusz Puszakowski - 6+1 (1,3,t,1,1*)
4. Kamil Adamczewski - 2 (d,1,1,0)
5. Rory Schlein - 7 (3,1,1,1,1)
6. Oskar Polis - 0 (d,d,d,d,d)
7. Sebastian Niedźwiedź - 0 (w,-,d)

ŻKS ROW Rybnik:

9. Troy Batchelor - 13+2 (3,2*,3,3,2*)
10. Dakota North - 10+2 (2*3,2*,3,0)
11. Sebastian Ułamek - 15 (3,3,3,3,3)
12. Rafał Szombierski - 6+3 (2*,u,2*,2*)
13. Damian Baliński - 10 (2,2,3,w,3)
14. Kacper Woryna - 5+1 (3,w,2*)
15. Kamil Wieczorek - 3 (2,1,0)

Bieg po biegu:
1. (66,62) Batchelor, North, Korneliussen, Klindt 5:1
2. (67,67) Woryna, Wieczorek, Polis (d/st), Niedźwiedź (u4) 5:0 10:1
3. (67,48) Ułamek, Szombierski, Puszakowski, Adamczewski (d/st) 5:1 (15:2)
4. (67,56) Schlein, Baliński, Wieczorek, Polis (d4) 3:3 (18:5)
5. (67,26) Ułamek, Klindt, Korneliussen, Szombierski (u/1) 3:3 (21:8)
6. (68,46) Puszakowski, Baliński, Adamczewski, Woryna (w/u) 2:4 (23:12)
7. (67,70) North, Batchelor, Schlein, Polis (d4) 5:1 (28:13)
8. (68,03) Baliński, Klindt, Korneliussen, Wieczorek 3:3 (31:16)
9. (67,40) Batchelor, North, Adamczewski, Polis (d4) 5:1 (36:17)
10. (67,45) Ułamek, Szombierski, Schlein, Niedźwiedź (d4) 5:1 (41:18)
11. (69,20) North, Klindt, Puszakowski, Baliński (w/u) 3:3 (44:21)
12. (68,19) Ułamek, Woryna, Korneliussen, Polis (d4) 5:1 (49:22)
13. (68,09) Batchelor, Szombierski, Schlein, Adamczewski 5:1 (54:23)
14. (68,95) Baliński, Korneliussen, Puszakowski, North 3:3 (57:26)
15. (68,10) Ułamek, Batchelor, Schlein, Klindt 5:1 (62:27)

Sędzia: Artur Kuśmierz
Widzów: 6500
NCD uzyskał Troy Batchelor - 66,62 s. - w biegu nr I
Zestaw: I

Czy tak wysokie zwycięstwo ŻKS-u ROW jest niespodzianką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna

Komentarze (60):

 • Bartosz Kilan Zgłoś komentarz
  Ludzie... Szczegolnie z lodzi... W takiej chwili powinniscie krzyczec: Oskar Polis Oskar... A nie krytykowac... Jak jestescie tacy madrzy kuapcie GM w ramie jaka wam pasuje i dajcie popis na
  Czytaj całość
  torze dojezdrzajac w 5 biegach wczesniej musicie zdac egzamina na certyfikat ,z" tzw licencje. Jak to zrobicie
  • sebblu Zgłoś komentarz
   Polis to tylko jeden zawodnik a co z resztą drużyny ?
   • netoperek Zgłoś komentarz
    Jestem zniesmaczony wypowiedzią pana Skrzydlewskiego dotyczącą postawy Oskara i odpowiedzialności SCKM za jego sprzęt. Otóż prezes powinien już wiedzieć iż sport którym się zajmuje
    Czytaj całość
    ma to do siebie że wiąże się z wypadkami awarii nawet najlepszego sprzętu. Nie znam szczegółów umowy ale zapewne jest to kontrakt zawodowy (tak to przynajmniej wygląda) a Oskar jest przecież młody i nie może liczyć na pomoc finansową i doradczą tak jak jest to w wypadku choćby Rempałów czy Drabików. Ma dwa motocykle bo niby gdzie i kiedy miał się dorobić parku maszyn takiego jak Gollob czy Sajfutdinow. Kasprzak zakupił 15 jednostek napędowych, korzysta z najlepszych mechaników jest wicemistrzem świata i robi na własnym torze 3 punkty. Proces szkolenia własnych wychowanków jest długi, kosztowny i obarczony sporym ryzykiem niepowodzenia. Pan Skrzydlewski najwyraźniej woli tym się nie zajmować tylko wymagać od innych. Ja proponowałbym mu nieco więcej wyrozumiałości i ojcowskiej troski zamiast podejścia a`la właściciel manufaktury z XIX wieku. Sądzę iż bardziej ludzkie podejście przyniosłoby znacznie lepsze rezultaty. Zasadę "płacę i wymagam" lepiej zostawić w odniesieniu do zawodników z ugruntowana pozycją i doświadczeniem. Oskar! Nie przejmuj się oszołomami! Dla takich działaczy i kibiców jak widać nie bardzo warto się wysilać. Uciekaj stamtąd jak najszybciej - jak Drabiki w ubiegłym sezonie!
    • RN Opole Zgłoś komentarz
     Wszyscy krytykują Polisa a nie widzą postawy Niedźwiedzia. Okrzyczany wielkim talentem chłopina nie umie się w łuku złożyć i pada będąc na czwartym miejscu. W następnym biegu dobrze
     Czytaj całość
     że zjechał z toru bo by go zdublowali. Takiej masakry to ja dawno nie widziałem.
     • klaudia1988 Zgłoś komentarz
      rysiek lwie serce ty chyba nie wiesz co piszesz!widziales mecz??ile bylo mijanek...szumina, balon, north, z ostatniego na pierwsze miejsce...widziales mecz z wrocka? zero mijanek!tor w rybniku
      Czytaj całość
      jest specyficzny ale mozna na nim wyprzedzac!wiec skoncz pierd...
      • Rysiek Lwie Serce Zgłoś komentarz
       NIGDY WIĘCEJ W TV MECZU Z RYBNIKA TEN TOR TO PORAŻKA ZERO EMOCJI .ZAWODY NUDNE JAK FLAKI Z OLEJEM .
       • kejso Zgłoś komentarz
        OSKAR POLIS!
        • WB Zgłoś komentarz
         Kibice prosili żeby jechał Biełołusow ale co z tego zero odzewu Adamczewski nie wykorzystał szansy i Jamróg chyba wróci do składu . Nie widać pozytywnej energii w zespole to martwi
         Czytaj całość
         .Pocieszam się że Grudziądz też dostał podobne baty we Wrocławiu a przecież mają dobrych zawodników .Nie wypisujcie głupot pod adresem Witolda bo jak żużel padnie w Łodzi to stracimy na tym wszyscy . Spokojnie ma być stadion ma być szkolenie a zdolnych chłopaków w Łodzi nie brakuje mamy więcej piratów motocyklowych w Łodzi i okolicach niż większość żużlowych miast trzeba wyłowić talenty jak będzie szkolenie to sami się zgłoszą bo na mecze przychodzi coraz więcej młodzieży i żużel w Łodzi rozwija się .Gratulacje dla Rybnika extraliga im się należy choćby ze względu na wspaniałą historię tego klubu'
         • Shark_93 Zgłoś komentarz
          Oskar Polis, średnia biegowa w Nice - d. Szacunek dla każdego ale to mnie naprawdę bawi.
          • gumisiek Zgłoś komentarz
           Nie liczyłem że Orzeł wygra w tym meczu,ale to co pokazali to zakrawa na kpinę.Zero walki,zero ambicji.O Polisie nie wspomnę bo to co pokazał dziś...nie znalazłem słowa które byłoby
           Czytaj całość
           odpowiednie do występu Polisa.
           • Shymek Zgłoś komentarz
            tak się kończy zabawa gdy w nieswoje klimaty wtrąca się jakiś działacz
            • Cezariusz Zgłoś komentarz
             Sędzia tego spotkania powinien zostać zdyskwalifikowany. Jak można dopuścić do ścigania na takim nieregulaminowym torze? Wąska, twarda ścieżka i szeroki pas piachu to na pewno nie jest
             Czytaj całość
             tor zgodny z regulaminem. Stąd również strasznie nudny mecz. To przez takich sędziów i organizatorów żużel umiera.
             • kamil121992 Zgłoś komentarz
              Bielusov robi bardzo dobre wyniki w roznych imprezach...ale nie prEciez w skladzie musi byc druzynowy mistrz dani korniszon ;)
              Zobacz więcej komentarzy (47)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×