Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kontuzje podcięły skrzydła Orłowi - Orzeł Łódź vs Lokomotiv Daugavpils (relacja)

W meczu Nice PLŻ w Łodzi górą byli goście z Daugavpils. Szyki łodzianom pokrzyżowały upadki, w wyniku których poważne kontuzje odnieśli zawodnicy Orła.
Przemysław Bartusiak
Przemysław Bartusiak

Niedzielny mecz w Łodzi miał jednego faworyta w postaci drużyny przyjezdnej. Lokomotiv Daugavpils na dobre usadowił się na pierwszym miejscu w tabeli. Łodzian przed spotkaniem nieco zdołował upadek Mariusza Puszakowskiego na piątkowym treningu. Puzon doznał złamania nogi z przemieszczeniem, na szczęście operacja okazała się udana i wychowanek toruńskiego Apatora szybko wraca do zdrowia.


Kibice w Łodzi jakby nie przejmowali się dwoma wysokimi porażkami Orła w Rybniku i Bydgoszczy. Na trybunach pomimo pochmurnej pogody zjawiło się cztery tysiące sympatyków czarnego sportu, którzy mogli oglądać kilka emocjonujących wyścigów. Niestety pierwszy bieg okazał się niezwykle pechowy dla gospodarzy. Na drugim łuku doszło do makabrycznie wyglądającego wypadku. Kamil Adamczewski nie opanował swojego motocykla i uderzył w Rory'ego Schleina. Ostatecznie z powtórki został wykluczony wychowanek leszczyńskiej Unii. Australijczyk jednak był niezdolny do jazdy. Jak się za chwilę okazało, źle w parku maszyn poczuł się także Adamczewski i obaj żużlowcy zostali odwiezieni do szpitala.

Kolejny upadek miał miejsce w biegu młodzieżowym. Na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Sebastiana Niedźwiedzia i ostatecznie wychowanek rawickiego klubu został wykluczony z powtórki. Z powodu licznych kontuzji niezwykle eksploatowany był drugi z juniorów Orła - Oskar Polis. Początek zawodów był dla tego zawodnika udany, jednak w swoich trzech ostatnich biegach trzy razy przyjeżdżał do mety ostatni.

Hans Andersen był niezwykle szybki w meczu z Lokomotivem Hans Andersen był niezwykle szybki w meczu z Lokomotivem
Dosyć dobrze spotkanie zainaugurował także Mads Korneliussen. Duńczyk w trzeciej odsłonie dnia dosyć łatwo poradził sobie z Joonasem Kylmaekorpi i pewnie pomknął do mety po trzy punkty. Wraz z upływem czasu postawa drużynowego mistrza świata była coraz gorsza. W jednym z wyścigów bliski wyprzedzenia Korneliussena był nawet Jewgienij Kostygow, który był zupełnie bezbarwny podczas niedzielnego starcia.

Zupełnie odwrotnie wyglądała dyspozycja Jakuba Jamroga, który w swoim pierwszym starcie przyjechał daleko za pozostałą stawką zawodników. W miarę rozwoju sytuacji dyspozycja tarnowianina się poprawiała, a maksimum swych możliwości pokazał w pierwszym z biegów nominowanych, kiedy to po znakomitej walce z Maksimem Bogdanowem zdobył trzy punkty.

Klasą dla siebie samego był w tym spotkaniu Hans Andersen. Duńczyk debiutował w tym spotkaniu przed łódzką publicznością i koncertowo spisał się w spotkaniu przeciwko Łotyszom. Ostatecznie na swoim koncie zapisał siedemnaście punktów, a jednym zawodnikiem, który zdołał go pokonać był Joonas Kylmaekorpi. Co ważne Andersen nie popisywał się dobrymi startami, jednak dzięki swoim efektywnym akcjom szybko przedzierał się na czołowe lokaty.

Liderem gości był Antonio Lindbaeck. Szwed w poprzednim sezonie był zawodnikiem Orła i dzięki temu może się pochwalić dobrą znajomości owalu przy ulicy 6-go Sierpnia. Ostatecznie urodzony w Brazylii zawodnik zdobył dwanaście punktów, a najbardziej w drodze do zwycięstwa pomogli mu Maksim Bogdanow i Joonas Kylmaekorpi. Nieco słabiej radził sobie natomiast Kjastas Puodżuks.

Mecz przyćmiły groźne w skutkach upadki zawodników. Pierwsze informacje dotyczące stanu zdrowia Schleina mówią o urazie kręgosłupa. Łodzianie w pełnym składzie mogliby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Sztab szkoleniowy Orła ma obecnie spory problem, gdyż w drużynie jest prawdziwy szpital. W takiej sytuacji zdobywanie punktów do ligowej tabeli może być znacznie utrudnione.

Wybierz najlepszego zawodnika
Orzeł Łódź
wybierz zawodnika
 • Hans Andersen
 • Rory Schlein
 • Mads Korneliussen
 • Jakub Jamróg
 • Kamil Adamczewski
 • Oskar Polis
 • Sebastian Niedźwiedź
Lokomotiv Daugavpils
wybierz zawodnika
 • Antonio Lindbaeck
 • Joonas Kylmaekorpi
 • Kjastas Puodżuks
 • Maksim Bogdanow
 • Fredrik Lindgren
 • Andrzej Lebiediew
 • Jewgienij Kostygow
Wydarzenie:

Orzeł Łódź - Lokomotiv Daugavpils

Sędzia:

Jerzy Najwer


Lokomotiv Daugavpils - 50
1. Maksim Bogdanow - 10+1 (1,3,1*,3,2)
2. Fredrik Lindgren - 8+2 (3,2*,2,1*,)
3. Joonas Kylmaekorpi - 9 (2,3,2,2,-)
4. Kjastas Puodżuks - 3+1 (1*,1,0,1,-)
5. Antonio Lindbaeck - 12+1 (2,3,3,3,1*)
6. Jewgienij Kostygow - 2 (1,1,0,,)
7. Andrzej Lebiediew - 6 (3,0,1,w,2)

Orzeł Łódź - 40
9. Rory Schlein - 0 (u/-,-,-,-)
10. Kamil Adamczewski - 0 (w,-,-,-)
11. Mads Korneliussen - 6+1 (3,0,2,0,1*,0)
12. Jakub Jamróg - 9 (0,1,1,2,2,3)
13. Hans Andersen - 17 (3,2,3,3,3,3)
14. Sebastian Niedźwiedź - 3 (w,-,0,2,1)
15. Oskar Polis - 5 (2,2,1,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. (70,19) Lindgren, Polis, Bogdanow, Adamczewski (w/su) 2:4
2. (68,84) Lebiediew, Polis, Kostygow, Niedźwiedź (w/u) 2:4 (4:8)
3. (68,51) Korneliussen, Kylmaekorpi, Puodżuks, Jamróg 3:3 (7:11)
4. (68,24) Andersen, Lindbaeck, Polis, Lebiediew 4:2 (11:13)
5. (68,43) Bogdanow, Lindgren, Jamróg, Korneliussen 1:5 (12:18)
6. (67,90) Kylmaekorpi, Andersen, Puodżuks, Polis 2:4 (14:22)
7. (67,88) Lindbaeck, Korneliussen, Kostygow, Adamczewski (NS) 2:4 (16:26)
8. (68,46) Andersen, Lindgren, Bogdanow, Polis 3:3 (19:29)
9. (68,63) Andersen, Kylmaekorpi, Jamróg, Puodżuks 4:2 (23:31)
10. (68,18) Lindbaeck, Jamróg, Lebiediew, Korneliussen 2:4 (25:35)
11. (68,78) Andersen, Kylmaekorpi, Lindgren, Niedźwiedź 3:3 (28:38)
12. (68,73) Bogdanow, Niedźwiedź, Korneliussen, Kostygow 3:3 (31:41)
13. (68,03) Lindbaeck, Jamróg, Puodżuks, Polis 2:4 (33:45)
14. (68,80) Jamróg, Bogdanow, Niedźwiedź, Lebiediew (w/su) 4:2 (37:47)
15. (69,00) Andersen, Lebiediew, Lindbaeck, Korneliussen 3:3 (40:50)

NCD:
67,88 - Antonio Lindbaeck w VII wyścigu.
Sędzia: J. Najwer.
Komisarz: R. Sawina + K. Okupski.
Widzów: 4 000.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
 • yes Zgłoś komentarz
  Orzeł miał niepowodzeń wystarczających na kilka meczów. Diwne, że przegrali tylko 10 punktami. W rewanżu wyprawa i mecz na Łotwie będą jeszcze trudniejsze - oby bez strat w ludziach!
  • dendryk Zgłoś komentarz
   Panie sędzio , w biegu juniorskim dla startującego z 4 pola zawodnika brakło miejsca w pierwszym łuku , który zalicza bandę , a Pan traktuje to jako celowe działanie , bo nie było
   Czytaj całość
   kontaktu ? Wiadomo że w powtórce biegu by nie wystartował bo odniósł kontuzję , ale chodzi o interpretację przepisów i wychowanie właściwe młodzieży !
   • dendryk Zgłoś komentarz
    Panie sędzio , dlaczego za znakomity refleks karany jest zawodnik który stojąc w bezruchu startuje na drgnięcie zamka maszyny startowej , a nie nieudacznicy bez refleksu śpiący na starcie
    Czytaj całość
    ? Pytanie nie tylko do kalosza tego spotkania ! W każdym biegu ktoś się porusza , nie stoi prostopadle do linii startu , stoi w nieodpowiedniej odległości od taśmy itp, itd , NAJWYŻSZY CZAS TEN WYMÓG ZNIEŚĆ , dlaczego można cwaniakować podczas biegu a na starcie już nie ? Może jeszcze wymalować tory jazdy , aby zawodnicy sobie nie przeszkadzali !
    • kapitan bąba Zgłoś komentarz
     Duda prezydentem
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×