KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Znamy system wyłaniania indywidualnego mistrza Rosji w sezonie 2015

Głównie z powodu niezgłoszenia dwóch klubów do rozgrywek ligowych, w Rosji opracowano inny niż zwykle, oparty w dużym stopniu na nominacjach, system wyłaniania indywidualnego mistrza kraju.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Jeśli spojrzeć w żużlowy kalendarz, wszystko z pozoru wygląda normalnie. Indywidualny mistrz Rosji ma zostać wyłoniony spośród uczestników zaplanowanego na czerwiec półfinału i wrześniowego finału. Z powodu niezgłoszenia dwóch klubów do rozgrywek ligowych, a także startu czołowych zawodników w ligach zagranicznych, do turnieju finałowego nominowanych zostanie aż jedenastu żużlowców.
Dwa miejsca w finale, jak to określono "za dotychczasowe zasługi", przydzielono już Emilowi Sajfutdinowowi i Renatowi Gafurowowi. Pozostałych dziewięciu zawodników nominują kluby (po trzech z Mega-Łady, Wostoka i Turbiny). Termin nadsyłania zgłoszeń do turnieju finałowego (17 września w Togliatti) upłynie 1 września o północy. Tytułu mistrzowskiego bronić powinien Grigorij Łaguta.

Przypomnijmy, że za odmowę startu w indywidualnych mistrzostwach Rosji, zawodnicy mogą zostać pozbawieni przez motocyklową federację zgody na występy w rozgrywkach poza granicami Rosji.

Pozostałych pięciu finalistów i dwóch rezerwowych określą wyniki półfinału, jaki za dwa tygodnie rozegrany zostanie w Oktiabrskim. Znamy już listę startową turnieju, a także nazwiska sześciu zawodników, którzy powalczą o wolne miejsca w trzybiegowych kwalifikacjach.

Lista startowa:
1. Wiktor Gołubowskij (Wostok Władywostok)
2. Siemion Własow (STK Oktiabrskij)
3. Siergiej Mizunow (Turbina Bałakowo)
4. Iwan Łysik (Wostok Władywostok)
5. Igor Kononow (Mega-Łada Togliatti)
6. Władimir Bogma (Turbina Bałakowo)
7. Aleksiej Charczenko (Wostok Władywostok)
8. pierwszy kwalifikant
9. drugi kwalifikant
10. Danił Iwanow (Mega-Łada Togliatti)
11. Wiktor Kułakow (bez klubu)
12. Marat Gatiatow (STK Oktiabrskij)
13. Aleksiej Guzajew (STK Oktiabrskij)
14. Władimir Morozow (Turbina Bałakowo)
15. Siergiej Polienok (DJuSSz Saławat)
16. Siergiej Agalcow (Mega-Łada Togliatti)
---
R1. trzeci kwalifikant
R2. czwarty kwalifikant

Do miniturnieju kwalifikacyjnego o prawo startu w półfinale IM Rosji zgłoszeni zostali Siergiej Łogaczow i Iwan Lwow (obaj Wostok), Denis Gizatullin i Andriej Czindiłow (obaj Turbina) oraz Arsłan Fajzulin i Aleksandr Hasanow (obaj STK Oktiabrskij).

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
russpeedway.info/inf.własna
Komentarze (1)
 • BKSFanatyk Zgłoś komentarz
  [quote]Znamy system wyłaniania indywidualnego mistrza Rosji w sezonie 2015[/quote] Dają każdemy 2 motory kałacha, pół litra, maczetę; zrucają ich z samolotu na Kamczatkę i ten kto
  Czytaj całość
  przezuje wygrywa ;D
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×