KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sam Suchecki to za mało na zmobilizowanych gospodarzy - Polonia Bydgoszcz vs. Łączyńscy-Carbon Start Gniezno (relacja)

Tylko dwa zwycięstwa indywidualne, a jedno drużynowe odnieśli gnieźnianie w niedzielę na torze w Bydgoszczy. Nic więc dziwnego, że Polonia rozbiła Łączyńscy-Carbon Start aż 61:29!
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

Po ostatnich trzech przegranych meczach w Nice Polskiej Lidze Żużlowej, zawodnicy bydgoskiej Polonii przystępowali do meczu z ekipą Łączyńscy-Carbon Startem Gniezno bardzo zmobilizowani. Dodatkowy trening w środku tygodnia, poszukiwanie optymalnego "gościa" świadczyły, jak bardzo zależy bydgoszczanom na odniesieniu zwycięstwa i odzyskaniu zaufania swoich kibiców.


Poloniści swoją siłę zaczęli pokazywać już od pierwszego wyścigu, podwójnie wygranego przez parę Jędrzejewski - Hougaard. Spore obawy wiązały się z wyścigiem juniorskim, gdyż w bydgoskich barwach wystartowała dwójka debiutantów - wychowanek Polonii Patryk Rydlewski, dla którego był to pierwszy mecz ligowy w krótkiej karierze, a także startujący po raz pierwszy jako "gość", wracający po kontuzji na tor szesnastoletni leszczynianin Dominik Kubera. Ten ostatni popisał się znakomitym startem i rozegraniem wejścia w pierwszy wiraż, a później już tylko uciekał przed rywalami, uzyskując drugi czas dnia. Od trzeciego wyścigu bydgoszczanie rozpoczęli stopniowe powiększanie swojej przewagi nad rywalami. W czwartej gonitwie nieco pomógł im w tym Michał Piosicki, który upadł na tor w momencie, kiedy jechał trzeci, a zawodnicy rozpoczynali ostatnie okrążenie. Nieco więcej musiał napracować się Szymon Woźniak w szóstym biegu, kiedy przez trzy okrążenia ścigał prowadzącego Zbigniewa Sucheckiego, by wyprzedzić go pod koniec trzeciego okrążenia.

Właśnie Zbigniew Suchecki był najmocniejszym punktem zespołu Dariusz Śledzia, i to on został desygnowany jako rezerwa taktyczna w ósmym wyścigu. Tym razem jeszcze szybszy był Szymon Woźniak, ale w kolejnym biegu Suchecki odniósł pierwsze dla gnieźnian indywidualne zwycięstwo, i to po nieco spóźnionym starcie. Odważny atak po zewnętrznej na wyjściu z pierwszego wirażu sprawił, że Suchecki z trzeciego miejsca przedostał się na prowadzenie, którego nie oddał już do mety.

W dziewiątym wyścigu zamarły na chwilę serca kibiców, kiedy wyprzedzający Polonistów na prostej Norbert Kościuch spowodował upadki Roberta Kościechy i Andrieja Kudriaszowa, a na upadających Polonistów dodatkowo najechał Michał Piosicki. Na szczęście po kilku chwilach cała trójka wstała i wróciła do parkingu, a sprawca całego zdarzenia został wykluczony z powtórki. Ta rozpoczęła serię pięciu podwójnych wygranych gospodarzy, po których bydgoszczanie prowadzili już 60:24. Na zakończenie spotkania Zbigniew Suchecki i Norbert Kościuch odważnie zaatakowali na pierwszym okrążeniu prowadzącego Szymona Woźniaka. Gnieźnianie później spokojnie jechali do mety, odnosząc pierwsze drużynowe zwycięstwo w tym meczu. Na odwrócenie losów spotkania było już jednak zdecydowanie za późno.

- Byliśmy mocno skoncentrowani na tych zawodach. Gniezno przyjechało w okrojonym składzie i bardzo ułatwiło nam to zadanie - komentował na gorąco trener Polonistów Jacek Woźniak. - Ból głowy na tę chwilę ma prezes i księgowa - dodał bydgoski szkoleniowiec. Faktycznie, Polonia po tym spotkaniu będzie musiała zapłacić swoim zawodnikom aż za 70 zdobytych punktów i bonusów!

Wybierz najlepszego zawodnika
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
wybierz zawodnika
 • Robert Kościecha
 • Patrick Hougaard
 • Marcin Jędrzejewski
 • Szymon Woźniak
 • Andriej Kudriaszow
 • Patryk Rydlewski
 • Dominik Kubera
Start Gniezno
wybierz zawodnika
 • Adrian Gomólski
 • Zbigniew Suchecki
 • Matej Kus
 • Norbert Kościuch
 • Patryk Fajfer
 • Michał Piosicki
 • Dawid Wawrzyniak
Wydarzenie:

Polonia Bydgoszcz - Łączyńscy-Carbon Start Gniezno

Sędzia:

Michał Stec

Punktacja:

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - 29
1. Adrian Gomólski - 5+1 (1,1,1*,1,1)
2. Patryk Fajfer - 0 (t,0,-,t,0)
3. Zbigniew Suchecki - 13 (2,2,2,3,1,3)
4. Matej Kus - 1+1 (0,1*,0,0)
5. Norbert Kościuch - 6+1 (2,1,w,1,2*)
6. Dawid Wawrzyniak - 1+1 (1*,0,0,0)
7. Michał Piosicki - 3 (0,2,u,1)

Polonia Bydgoszcz - 61
9. Patrick Hougaard - 11+3 (2*,2*,2,3,2*)
10. Marcin Jędrzejewski - 13+1 (3,3,1*,3,3)
11. Robert Kościecha - 10+2 (3,2*,2*,3,0)
12. Andriej Kudriaszow - 9+1 (1,3,3,2*)
13. Szymon Woźniak - 12+1 (3,3,3,2*,1)
14. Dominik Kubera (gość) - 5+1 (3,0,2*)
15. Patryk Rydlewski - 1 (0,1,0)

Wyścig po wyścigu:
1. (62,31) Jędrzejewski, Hougaard, Gomólski, Piosicki, [Fajfer (t)] - 5:1
2. (62,19) Kubera, Piosicki, Wawrzyniak, Rydlewski - 3:3 (8:4)
3. (62,43) Kościecha, Suchecki, Kudriaszow, Kus - 4:2 (12:6)
4. (61,75) Woźniak, Kościuch, Rydlewski, Piosicki (u/3) - 4:2 (16:8)
5. (62,91) Kudriaszow, Kościecha, Gomólski, Fajfer - 5:1 (21:9)
6. (62,81) Woźniak, Suchecki, Kus, Kubera - 3:3 (24:12)
7. (62,94) Jędrzejewski, Hougaard, Kościuch, Wawrzyniak - 5:1 (29:13)
8. (62,28) Woźniak, Suchecki, Gomólski, Rydlewski - 3:3 (32:16)
9. (62,88) Suchecki, Hougaard, Jędrzejewski, Kus - 3:3 (35:19)
10. (63,72) Kudriaszow, Kościecha, Piosicki, Kościuch (w/su) - 5:1 (40:20)
11. (63,32) Jędrzejewski, Woźniak, Suchecki, Wawrzyniak, [Fajfer (t)] - 5:1 (45:21)
12. (63,78) Kościecha, Kubera, Gomólski, Wawrzyniak - 5:1 (50:22)
13. (63,00) Hougaard, Kudriaszow, Kościuch, Kus - 5:1 (55:23)
14. (63,87) Jędrzejewski, Hougaard, Gomólski, Fajfer - 5:1 (60:24)
15. (63,41) Suchecki, Kościuch, Woźniak, Kościecha - 1:5 (61:29)

Startowano wg II zestawu
Sędziował: Michał Stec
NCD: 61,75 - Szymon Woźniak w 4. wyścigu
Widzów: około 1500

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (37)
 • SpeedSTS Zgłoś komentarz
  a Start Gniezno w 2013 roku było w ekstralidze... Smutne to
  • Bydgoski fan Zgłoś komentarz
   Siopek i Szymon pojechali naprawdę dobre zawody. Szczególnie Marcin gdyby nie ten 3 start to może by uzbierał komplet :)
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Niestety al ztaka jazda Start ma niemal zapewnione baraze,i pomyslec ze rok temu wygladaalo to u nich zupelnie inaczej.
    • Jan Wisniewski Zgłoś komentarz
     ucho od śledzia
     • gacek Zgłoś komentarz
      Mysle ,że o meczu nie ma co za wiele pisac ..powiedziano już wiele...Polonii należy sie tylko poklask ,za to ,że nie zlekceważyli rywala ,powołali nowego goscia na pozycje juniorską i
      Czytaj całość
      trenowali dopasowując sie do nawierzchni....zrobili co mieli zrobic ..wygrali i to z przytupem i dopisali kolejne ważne punkty do ligowej tabeli i nowe osiągnięcia do kart historii...zamykam temat i byc może napisze cos jeszcze jak ukaże sie hop i bęc tego meczu.....fajnie ,że wsrod nas dominuje temat naszych juniorow ,a nie problemy Gniezna ,to są ich problemy i niech sami sobie je rozwiązują,mają tam mądre głowy i fachowcow ,swoich amonow i tylko należy im wspołczuc.....wracając do juniorow ,to wczorajszy występ Kubery pokazał ,że jest przepasc pomiędzy bydgoskim szkoleniem,a leszczynskim i chyba czas ,by Polonia naprawde zastanowiła sie co robi w tym kierunku zle i czemu tak sie dzieje ,że 16 letni leszczynianin po jednym trenningu na Polonii prezentuje sie jak stary wyga na naszym torze ,a nasi chłopacy tu wychowani jadą jaby połkneli kij....to jest problem i palący temat ktory nurtuje dzisiaj bydgoskich kibicow
      • tomas68 Zgłoś komentarz
       Polonia rozdeptała Start jak karalucha.
       • Theodoric Zgłoś komentarz
        Kolejna kompromitacja drużyny pod nazwą Łączyńscy Carbon Start Gniezno. To już 11(jedenasty!) przegrany mecz z rzędu a siódmy w tym roku. Poczynania zarządu podlegają wszelkiej
        Czytaj całość
        krytyce. Teraz widać jak na dłoni hipokryzję zarządu Startu Gniezno S.A a w szczególności przewodniczącego Rady Nadzorczej Pana Roberta Łukasika, który to przed rozpoczęciem sezonu zapowiadał walkę o pierwsze miejsce w lidze oraz zapewniał że nie powtórzy się sytuacja z poprzedniego roku i nie będzie blamaży na wyjazdach. Niewielu forumowiczów zdaje sobie sprawę co się dzieję w gnieźnieńskim klubie. Porażka goni porażkę, tymczasem zarząd nic sobie z tego nie robi a za całą sytuację obwinia kibiców za pośrednictwem radia. Absurdalnie wysokie ceny biletów oraz uniemożliwienie wnoszenia na stadion plastikowych butelek z napojami z pewnością odstrasza kibiców. W tym wszystkim najbardziej szkoda zawodników którzy walczą dla klubu i nie dostają pieniędzy, wiernych kibiców jeżdżących setki kilometrów za swoją drużyną oraz przeciwników i kibiców z Bydgoszczy którzy musieli oglądać to żenujące widowisko. Co do samego meczu brawa należą się tylko i wyłącznie Norbiemu i Zbyszkowi za walkę i ambicje. Postawa reszty zawodników nie wymaga komentarza. Potrzebna jest wielka rewolucja w klubie.
        • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
         Tak będą wyglądać mecze wyjazdowe Startu do końca sezonu.Nie jest to do końca postawa fair w stosunku do kibiców jak i przeciwnika.Oddawać mecze bez walki to po prostu 'niefajna' sprawa.
         • kiszka Zgłoś komentarz
          Czekam na ból księgowej z Rybnika
          • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
           Zero kibiców na niedzielnym meczu z Łodzią.
           • pepsiBKS Zgłoś komentarz
            czy Polonia nie mogłaby mieć z tej całej hałastry choć jednego, JEDNEGO takiego młodzieżowca jak Kubera? chłopak wczoraj pierwszy raz w poważnych zawodach na bydgoskim torze jechał i
            Czytaj całość
            wystrzeliwał jak z katapulty, a i na dystansie jego jazda wyglądała bardzo dobrze. a wychowankowie Woźniaka? walczą z torem, motocyklem i samym sobą, tylko nie z przeciwnikami. w dołku ściska, że nie możemy się takiego wychowanka dorobić po Szymonie Woźniaku, choć przecież adeptów nie brakuje. wygląda na to, że coś jest nie tak ze szkoleniem, bo w Lesznie takich jak Kubera jest na pęczki.
            • chrismcski Zgłoś komentarz
             W Gnieźnie potrzeba jest reformy, ale zacząć należy od strony miasta, bo to miasto rozpoczyna każdorazowo przed meczem u siebie cyrk. Zamykanie ulic, bo jest mecz, brak objazdów bo jest
             Czytaj całość
             mecz, a jak ktoś jest przyjezdny i pyta o drogę psa, pies mówi ze jest mecz i kieruje w bliżej nie określonym kierunku, potem należy zrobić porzadek w klubie, zacząć od cen biletów, bo odkąd sięgam pamięcią, były drogie, potem zmienić firmę ochroniarską która traktuje kibiców gości jak bydło, a dopiero pózniej wypierniczyc na zbity pysk zarząd i to bez prawa do wykonywania żadnych prac w czarnym sporcie. Co dalej? Moze jednak lepiej zaorać tor i wybudować centrum handlowe.
             • I need a dollar Zgłoś komentarz
              Amros Cala prawda o Starcie
              Zobacz więcej komentarzy (8)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×