Bezkonkurencyjny Jannick de Jong

Obok bezbłędnego wystepu zwycięzcy, wydarzeniem dnia był poprawiony rekord toru, czego w samotnej jeździe dokonał zawodnik rezerwowy.

Jacek Cholewiński

W minioną sobotę na długim torze w Opende rozegrano międzynarodowy turniej o puchar mera tego holenderskiego miasteczka. W zawodach bezapelacyjnie triumfował Jannick de Jong wygrywając wszystkie swoje wyścigi. Drugie miejsce zajął inny z Holendrów Henry van der Steen, który zwycięzcy uległ w serii zasadniczej i w wyścigu finałowym. Na najniższym stopniu podium stanął Niemiec Stephan Katt.

Posiadający status rezerwowego Romano Hummel nie miał okazji zastępować innych zawodników, jednak w trakcie przerwy w wyścigach podjął samotną próbę poprawienia rekordu toru. Holender osiągnął zamierzony cel i już po raz trzeci w karierze wyśrubował rekord długiego owalu w Opende.
Wyniki: 1. Jannick de Jong (Holandia) - 15 (5,5,5) + 1. miejsce w finale 2. Henry van der Steen (Holandia) - 14 (4,5,5) + 2. miejsce w finale 3. Stephan Katt (Niemcy) - 11 (4,3,4) + 3. miejsce w finale 4. Rob Mears (Wielka Brytania) - 10 (5,2,3) + 4. miejsce w finale 5. Sjoerd Rozenberg (Holandia) - 4 (0,w,4) + 5. miejsce w finale 6. Enrico Janoschka (Niemcy) - 9 (3,4,2) + 6. miejsce w finale --- 7. Christian Hulshorst (Niemcy) - 10 (3,4,3) 8. James Shanes (Wielka Brytania) - 7 (2,3,2) 9. Bernd Dinklage (Niemcy) - 4 (1,2,1) 10. Mark Beishuizen (Holandia) - 4 (2,1,1) 11. Pascal Swart (Holandia) - 1 (1,0,w) 12. Aarni Heikkila (Finlandia) - 1 (0,1,0) 13. Romano Hummel (Holandia) - ns

Baraż: Rozenberg, Janoschka, Hulshorst, Shanes, Dinklage, Beishuizen