Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Najbardziej wartościowy zawodnik Nice PLŻ (5)

Wzorem roku poprzedniego, na podstawie statystyk najskuteczniejszych żużlowców Nice PLŻ wyłonimy najbardziej wartościowego zawodnika ligi.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Średnia biegopunktowa określa, który z żużlowców był najskuteczniejszym zawodnikiem ligi w danym sezonie. W Nice Polskiej Lidze Żużlowej najwyższą średnią (2,463) aktualnie posiada Sebastian Ułamek z ŻKS ROW Rybnik. Uzyskanie najwyższej średniej często nie oznacza jednak, że zawodnik był dla drużyny najbardziej wartościowym zawodnikiem. Wysoką średnią można uzyskać bowiem startując w kilku spotkaniach i to z niżej notowanymi rywalami. Właśnie dlatego przygotowaliśmy klasyfikację, która da odpowiedź na pytanie, którego z zawodników można uznać za najbardziej wartościowego dla swojej drużyny, a tym samym ligi.


Zupełnie inny obraz postawy poszczególnych żużlowców uzyskamy, jeżeli porównamy ich zdobycz punktową w całym sezonie z punktami zdobywanymi przez jego drużynę. W ten sposób będziemy mogli określić, jaki procentowy wkład wnieśli poszczególni zawodnicy w wynik swojej drużyny. Kim jest najbardziej wartościowy zawodnik ligi? Żużlowcem, który wniósł największy wkład do swojej drużyny.

Jednak zanim zaprezentujemy wyniki poszczególnych drużyn, warto przedstawić porównanie ogólne, które pokazuje, ile punktów i bonusów zdobywali w Nice PLŻ zawodnicy poszczególnych formacji (seniorzy, obcokrajowcy i juniorzy) dla swoich drużyn.

Formacja Punkty Bonusy Razem % Udział
Seniorzy (Polacy) 1090 92 1182 45,89
Obcokrajowcy 939 92 1031 40,02
Juniorzy 312 51 363 14,09
Razem 2341 235 2576 100 %


Na kolejnych podstronach prezentujemy wkład poszczególnych zawodników w wynik swojej drużyny. Na ostatniej natomiast Top 10 Nice PLŻ obejmujące zawodników, którzy mieli największy wkład w wynik swojej drużyny. Zestawienie będzie aktualizowane po każdej kolejce. Obecnie najbardziej wartościowym zawodnikiem Nice PLŻ jest Rafał Trojanowski.


Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

 • Pawulonik Zgłoś komentarz
  To tez nie jest dokładne odzwierciedlenie najbardziej wartościowego zawodnika. Bo np. Trojanowska ma wysoki % gdyż jest zdecydowanym liderem Wandy i ma duży udział gdyż reszta jest
  Czytaj całość
  relatywnie słabsza. Natomiast taka Polonia gdzie najwartosciowszy Woźniak ma (jedynie) niecałe 19% ma kilku dość równo punktujacych zawodników przez co ich udział jest zbliżony.
  • andrew-70 Zgłoś komentarz
   Brawo Rafał ! Lata lecą a Ty ciągle trzymasz fason...Pamiętam jaką mocną paczkę tworzyliście w juniorach ...Ty, Rafał Wilk, Piotrek Winiarz, Maciek Kuciapa, Sławek Sitek i inni a
   Czytaj całość
   niezapomniany Sasza Petrow był dla Was jak ojciec...Kasy nie było ale były treningi no i wyniki a teraz to kicha do potęgi.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×