Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel wraca do Świętochłowic. Piotr Świderski: Tu należą się gratulacje

W piątek w Świętochłowicach rozegrano turniej Speedway Reaktywacja. - Trzeba pogratulować wszystkim osobom zaangażowanym w powrót żużla - powiedział Piotr Świderski.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Piątkowy turniej był dużym wydarzeniem dla świętochłowiczan. Wokół stadionu można było ujrzeć samochodowe rejestracje z wielu śląskich miast, co tylko potwierdza, jak wielką popularnością cieszy się czarny sport na Śląsku. - Jadąc ulicą Bytomską widziałem wiele rejestracji z całego regionu: od Dąbrowy Górniczej po Gliwice - mówił jeszcze przed zawodami prezydent Świętochłowic, Dawid Kostempski.


Organizatorom zawodów w tydzień udało się dograć wszystkie szczegóły, a na liście startowej nie zabrakło zawodników rywalizujących na co dzień w PGE Ekstralidze. Jednym z nich był Piotr Świderski, który dobrze radził sobie na torze w Świętochłowicach. W miniturnieju o Puchar Prezydenta Świętochłowic zajął on czwarte miejsce.

Dla "Świdra" był to pierwszy w karierze start na Skałce. - Nigdy wcześniej nie ścigałem się w Świętochłowicach. Ten występ był dobry, bardzo dobry nawet, oprócz ostatniego biegu. Zepsułem start, sędzia szybko włączył czas dwóch minut, kiedy praktycznie byliśmy "w proszku", nieprzygotowani zupełnie do wyjazdu na tor. Podjechałem pod taśmę, stanąłem gdzie popadnie i tak też wystartowałem. Walki z rywalem praktycznie nie było - przyznał zawodnik MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów.

W żużlowym środowisku wiele mówi się o reaktywacji żużla w Świętochłowicach. W piątek wykonano kolejny krok do tego, by czarny sport wrócił na Skałkę. - Oczywiście, trzeba pogratulować wszystkim osobom, które zaangażowane były w reaktywacje żużla w Świętochłowicach. Widzimy co się ostatnio dzieje, padają ośrodki jeden po drugim. Tym bardziej cieszy to, że rodzi się nowy. Jeszcze raz gratulacje - stwierdził Świderski.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

 • cyfergaleria Zgłoś komentarz
  Świder nie liż dupska!Ciebie to nawet na Skałce by nie chcieli za darmo i to w pakiecie z "2 vice" wędkarzem Gapą...P.S. Swoją drogą lubisz błyszczeć w mediach,udzielać wywiadów
  Czytaj całość
  itp.Może to wasze z Gapą powołanie???Czas odpocząć od bycia pseudożużlowcami!!!
  • tomas68 Zgłoś komentarz
   Co im po tych gratulacjach skoro i tak zawodów nie mają na stałe.
   • Melbor Zgłoś komentarz
    nareszcie Świder znalazł swoje miejsce na ziemi w promocji dołożyć Gapińskiego ,oni zarobią a nas uwolnią od dziadowania w ekstraklasie.drugi plus naszych asiorów kibicuje Zielonej
    Czytaj całość
    choć wczoraj mogło być lepiej,i juniorzy to już katastrofa
    • Elos Zgłoś komentarz
     Coraz więcej takich info
     • Adrian gorzow Zgłoś komentarz
      swider tu jest twoje miejsce :) ekstraliga nie dla ciebie
      • rolex Zgłoś komentarz
       Szanowny Panie Prezydencie Świętochłowic w związku z otwarciem stadionu na Skałce i Turniejem Reaktywacyjnym naszego pięknego sportu żuzlowego pragnę zauważyć że Pańska wypowiedz
       Czytaj całość
       -cytuję- Jadąc ulicą Bytomską widziałem rejestracje z całego regionu ; od Dąbrowy Górniczej po Gliwice " zapominając że na takie imprezy sportowe wyjeżdzają całe rodziny nie tylko ze Śląska, lecz także z okolic Częstochowy która jest w obecnej chwili spragniona tego sportu. Sam jadąc na otwarcie stadionu naliczyłem 32 pojazdy z rejestracją Częstochowską. Więc Pana wypowiedz nie była na miejscu ograniczając ten sport tylko dla kibiców ze Śląska. Z drugiej strony nawiązując do komentarza "luciano"pomijając wypowiedzi trącające polityką może i zgodną z prawdą , lecz nie wnikam dogębnie w ten temat pragnę nadmienić wypowiedz- cytuję-" że klubu niema . ale kibice Są" - tylko proszę wyjaśnić co ci kibice reprezentują Sport żużlowy w postaci przecinania opon w pojazdach osób przejezdnych na kibicowanie waszego klubu ,czy też po to aby się wyżyć z chuligańskich kompleksów....
       • yes Zgłoś komentarz
        Piotr Świderski zdobył w Świętochłowicach w piątek: 10 (3,3,1,3). W niedzielę w ekstralidze w Toruniu poszło słabiej: 2 (2,0,0,-).
        • corrado Zgłoś komentarz
         w przyszłym sezonie TO TWÓJ KLUB ŁAPSERDAKU
         • Stercel Zgłoś komentarz
          I Świder już o klub na przyszły sezon nie musi sie martwic.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×