Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Totalna kompromitacja Orłów - Łączyńscy-Carbon Start vs. MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia (relacja)

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia była stawiana w roli faworyta niedzielnego meczu w Gnieźnie, jednak niewiele osób spodziewało się aż tak potężnego blamażu w wykonaniu czerwono-czarnych.
Mateusz Domański
Mateusz Domański

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno przystąpił do derbów Wielkopolski w oszczędnościowym zestawieniu. W składzie miejscowych zabrakło obcokrajowców. Ponadto Orły rywalizowały w szóstkę, bowiem żaden zawodnik nie zastąpił wcześniej awizowanego Wadima Tarasienki. Na zasadzie "gościa" czerwono-czarnych barw bronił Mike Trzensiok. 19-latek na początku meczu dwoił się i troił, by mijać linię mety na punktowanych pozycjach, jednak w dalszej części spotkania jego dyspozycja pozostawiała sporo do życzenia. Ostatecznie junior zapisał na swym koncie zaledwie jeden punkt i był jednym z najsłabszych ogniw miejscowej drużyny.


Od samego początku gnieźnieńsko-ostrowskie starcie układało się po myśli zawodników szkolonych przez Marka Cieślaka. Po pierwszej serii startów goście prowadzili już dziesięcioma punktami. Przewaga ta z czasem rosła. Zdecydowanym liderem biało-czerwonych był Mikkel Michelsen. Duńczyk nie miał sobie równych i ostatecznie zapisał na swym koncie "czysty" komplet punktów. Z niezłej strony zaprezentował się także Rune Holta. Norweg z polskim paszportem wywalczył 12 "oczek" z jednym bonusem. Popularny "Rysiek" dopiero w piętnastej odsłonie dnia znalazł pogromcę. Przypomnijmy, iż były uczestnik cyklu Grand Prix został pokonany przez Adriana Gomólskiego.

Trzeba przyznać, że czerwono-czarni kompletnie rozczarowali i nie zaprezentowali zbyt wielkiego ducha walki. Jedynie wspomniany Gomólski oraz Zbigniew Suchecki punktowali na przyzwoitym poziomie. Gorszy dzień przytrafił się Norbertowi Kościuchowi, który ostatecznie zainkasował zaledwie pięć "oczek". Należy jednak podkreślić, iż wychowanek leszczyńskich Byków bardzo ładnie spisał się w dziewiątym wyścigu, kiedy to pokonał braci Szczepaniaków. W swoim pierwszym wyścigu "Norbi" także jechał całkiem nieźle, aczkolwiek popełnił mały błąd. 31-latek, próbując wyprzedzić Oskara Ajtnera-Golloba, spowodował jego upadek i został wykluczony z powtórki.

Dość groźną kolizję odnotował także "Suchy". Były zawodnik Betard Sparty Wrocław w ósmej odsłonie dnia usiłował minąć rywala, ale to się nie powiodło. Dodatkowo nadział się na jego koło i ze sporym impetem uderzył w nawierzchnię. 31-latek po spotkaniu tłumaczył, że Ajtner-Gollob wyraźnie zwolnił, przez co nie zdołał uniknąć kontaktu z jego motocyklem. Ponadto uskarżał się na ból prawej ręki oraz kolana, dodając, że w poniedziałek skieruje się do szpitala, gdzie przejdzie prześwietlenie, by wykluczyć ewentualne złamanie.

Adrian Gomólski był liderem czerwono-czarnych w derbach Wielkopolski Adrian Gomólski był liderem czerwono-czarnych w derbach Wielkopolski
Generalnie derby Wielkopolski nie były zbyt emocjonujące. Końcowe wyniki większości wyścigów ustalały się tuż po starcie, ewentualnie pierwszym łuku. Ostrowianie prezentowali się naprawdę dobrze, przyjezdni praktycznie nie mieli słabych punktów. Warto odnotować, że udany debiut zaliczył Norbert Krakowiak. Szesnastolatek trzykrotnie pojawił się na torze i zainkasował sześć punktów. Młody zawodnik w jednym wyścigu triumfował, wyprzedzając bardziej doświadczonych przeciwników - Zbigniewa Sucheckiego i Dawida Wawrzyniaka, który ponownie kompletnie rozczarował.

Niewątpliwie na pochwałę zasłużył też Oskar Ajtner-Gollob. Syn Jacka Golloba startował jako senior. Finalnie wywalczył sześć "oczek" z trzema bonusami. Zapewne jego zdobycz byłaby okazalsza, gdyby nie defekt na drugiej lokacie w biegu jedenastym. Młodzieżowiec Ostrovii po zawodach zachwalał jazdę w parze z Mikkelem Michelsenem. Nie zawiódł także Michał Szczepaniak. "Szczepan" zapewne wykorzystał swoje doświadczenie związane ze startami w czerwono-czarnych barwach.

Komentarz można przeczytać w programie - Łączyńscy-Carbon Start vs. MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia (wypowiedzi)
Punktacja:

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia - 62
1. Mikkel Michelsen - 15 (3,3,3,3,3)
2. Oskar Ajtner-Gollob - 6+3 (2*,2*,2*,d,0)
3. Michał Szczepaniak - 10+1 (3,3,1*,3)
4. Mateusz Szczepaniak - 7+2 (1,2*,2,2*)
5. Rune Holta - 12+1 (2*,3,3,3,1)
6. Mateusz Borowicz - 6+2 (1*,2*,1,2)
7. Norbert Krakowiak - 6 (2,3,1)

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - 28
9. Norbert Kościuch - 5 (w,1,3,1,0)
10. Brak zawodnika
11. Adrian Gomólski - 9 (2,1,2,2,2)
12. Mike Trzensiok (gość) - 1 (0,d,0,0,1)
13. Zbigniew Suchecki - 7 (1,1,w,2,3)
14. Michał Piosicki - 4 (1,3,d,d,0)
15. Dawid Wawrzyniak - 2 (0,0,1,0,1)

Bieg po biegu:
1. (67,07) Michelsen, Ajtner-Gollob, Piosicki, Kościuch (w) 1:5
2. (66,51) Piosicki, Krakowiak, Borowicz, Wawrzyniak 3:3 (4:8)
3. (66,51) Mi. Szczepaniak, Gomólski, Mat. Szczepaniak, Trzensiok 2:4 (6:12)
4. (66,72) Krakowiak, Holta, Suchecki, Wawrzyniak 1:5 (7:17)
5. (66,85) Michelsen, Ajtner-Gollob, Gomólski, Trzensiok (d/4) 1:5 (8:22)
6. (66,51) Mi. Szczepaniak, Mat. Szczepaniak, Suchecki, Piosicki (d/4) 1:5 (9:27)
7. (66,87) Holta, Borowicz, Kościuch, Piosicki (d/4) 1:5 (10:32)
8. (67,80) Michelsen, Ajtner-Gollob, Wawrzyniak, Suchecki (w/u) 1:5 (11:37)
9. (66,93) Kościuch, Mat. Szczepaniak, Mi. Szczepaniak, Wawrzyniak 3:3 (14:40)
10. (66,30) Holta, Gomólski, Krakowiak, Trzensiok 2:4 (16:44)
11. (66,72) Mi. Szczepaniak, Suchecki, Wawrzyniak, Ajtner-Gollob (d/2) 3:3 (19:47)
12. (66,51) Michelsen, Gomólski, Borowicz, Piosicki 2:4 (21:51)
13. (66,30) Holta, Mat. Szczepaniak, Kościuch, Trzensiok 1:5 (22:56)
14. (66,59) Suchecki, Borowicz, Trzensiok, Ajtner-Gollob 4:2 (26:58)
15. (66,44) Michelsen, Gomólski, Holta, Kościuch 2:4 (28:62)

Sędzia: Piotr Nowak (Toruń)
Widzów: ok. 1000
NCD: w biegach 10. i 13. uzyskał Rune Holta - 66,30 sek.

Wybierz najlepszego zawodnika
Start Gniezno
wybierz zawodnika
 • Adrian Gomólski
 • Zbigniew Suchecki
 • Norbert Kościuch
 • Mike Trzensiok
 • Michał Piosicki
 • Dawid Wawrzyniak
ŻKS Ostrovia
wybierz zawodnika
 • Rune Holta
 • Mateusz Szczepaniak
 • Michał Szczepaniak
 • Mikkel Michelsen
 • Oskar Ajtner-Gollob
 • Mateusz Borowicz
 • Norbert Krakowiak
Wydarzenie:

Łączyńscy-Carbon Start Gniezno - MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia

Sędzia:

Piotr Nowak

Czy zaskoczyły Cię rozmiary zwycięstwa ostrowian?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (31):
 • jabba1954 Zgłoś komentarz
  Zawodnik meczu - nr 10 Dobre
  • AMBROS Zgłoś komentarz
   Klęska to mało powiedziane. Kompromitacja na całego Startu Gniezno S.A. Kolejna Kompromitacja Miasta Gniezna na całą Polskę. Bardzo dobrze że to "coś" oglądały Władze Miasta z
   Czytaj całość
   Panem Prezydentem na czele, o Radnych Miejskich nie wspominając. Może wreszcie zobaczyli i zrozumieli że przeznaczone pieniądze na prywatną spółkę akcyjną, są wyrzucone niejako w błoto i nie przynoszą Miastu Gniezno splendoru. Przekazane WSZYSTKIE pieniądze Miejskie na Promocję Miasta Gniezna poprzez speedway to Ogromny Błąd Urzędników, możnaby nawet powiedzieć Ogromna Niegospodarność! Z tego co słychać w Gnieźnie, to łączna kwota środków związanych z Miastem, która ma być wydana w sezonie 2015 na działania związane z żużlem to kwota około Jednego Miliona Złotych. Co do samego meczu, to po raz kolejny działacze tanią zagrywką wprowadzili w błąd kibiców. Dlatego że Tarasienko nie wystąpi, że nie ma wizy to wiadomo już od blisko dwóch miesięcy. Samo wstawienie było tylko zagrywką taktyczną (nie wiadomo zresztą po co), więc nie powinno być problemem sprowadzenie innego zawodnika i jego start w Derbach Wielkopolski, jak reklamowali to spotkanie działacze Startu Gniezno S. A. w Upadłości Ukladowej. I nie ma tłumaczenia że wypożyczeni zostali Adamczak i Tungate, Start Gniezno ma tylu zawodnikow że nie powinno być problemu w składzie( Davidsson, Kus, Pedersen, Thorssell, Bech). Co do Becha to podobno sprawa może zakończyć się w sądzie ze względu na niewywiązaniu się Startu Gniezno S.A. z Umowy Handlowej wobec zawodnika. Kolejne nieporozumienie i kompromitacja to zawodnik, a raczej jego brak pod numerem 12 to szczyt Dziadostwa i nie myślenia o przyszłości. Co daje nam zawodnik "gość", gdy mamy swoich kilku innych którzy mogą wystartować w meczu. Tym bardziej że każde spotkanie jest podobno traktowane jako element przygotowań do baraży i skład miał być niezmienny by skonsolidować zawodników jako jedna drużyna. Zawodnik "gość" nie może startować w barażach! Moim zdaniem działacze sami sobie robią krzywdę, brak szacunku i informacji to podstawa wobec której Kibice powiedzieli STOP. Dość Dziadostwa, skompromitować jest się łatwo, odbudować swoją pozycję wobec kibiców, bardzo ciężko. Ciągle brakuje informacji Rady Nadzorczej Startu Gniezno S.A w Upadłości Ukladowej, kto jest prezesem zarządu spółki, czy też kto pełni obowiązki prezesa zarządu. Przypomnę że Rada Nadzorcza Spółki Akcyjnej, jako ZŁĄ oceniła pracę prezesa Rusieckiego w spółce. Zaklinanie rzeczywistości prędzej czy później ma swój kres.
   • Wawroś Zgłoś komentarz
    jak ja czytałem na fanpage-u polonii co ludzie piszą o meczu z lokomotywą( kompromitacja) to mam rade zeby te osoby wlaneły sobie mocno w głowe patelnią :) Gniezno za taki wyczyn nie
    Czytaj całość
    powinno startować w lidze w nastepnym sezonie.
    • yes Zgłoś komentarz
     Takie są aktualne możliwości i chęci zawodników obu drużyn, w tym oczywiście Startu.
     • 1joker Zgłoś komentarz
      Największym błędem GKSŻ było ogłoszenie, że nikt nie spada z ligi, tylko zagrożenie spadkiem spowodowało by walkę do ostatniego spotkania o utrzymanie. Gniezno robi sobie pośmiewisko
      Czytaj całość
      w tym sezonie i w przypadku zwycięstwa w pojedynku barażowym o utrzymanie pokazuje, że to było założone na starcie rozgrywek PLŻ1. To jest zachowanie nie sportowe i naganne, przez takie zachowanie wiele klubów miało dodatkowe nie spodziewane wydatki za nadliczbowe punkty swoich zawodników. Widmo spadku prawdopodobnie zmieniło by wiele wyników i nie było by takiej żenady jak wczoraj.
      • tomas68 Zgłoś komentarz
       Przecież to logiczne że Start oszczędza kasę na baraże a reszta niech się buja z kłopotami finansowymi po takich meczach.
       • AMON Zgłoś komentarz
        4.000.000 zł długu i licencja po terminie co za wstyd :))) Oby ten klubik został ZLIKWIDOWANY :)
        • gieras Zgłoś komentarz
         Totalna kompromitacja Orłów - Łączyńscy-Carbon Start vs. MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia (relacja) masz amon jeszcze tytul tego artykulu KOMPROMITACJA rozumiesz?
         • eXpErT Zgłoś komentarz
          Po tak kompromitującym sezonie chyba nikt nie ma wątpliwości, że miejsce Gniezna jest w II lidze!
          • gieras Zgłoś komentarz
           a ten kolek dalej pisze o Polonii...spojrz wkoncu na wynik sportowy gdzie jest Polonia a gdzie Start,poza tym Polonia ma dlugi w banku bo chciala zaplacic zawodnikom a ty dzieciaku piszesz
           Czytaj całość
           wkolko to samo...jestes w czarnej d..ie i za rok 2 liga was czeka najwyrazniej bo ani kasy ani juz ambicji w zawodnikach nie ma...wiec w przyszlym sezonie mozesz obudzic sie na forum 2 ligowym i na dobitke patrzec jak Polonia odzywa w prywatnych rekach....strasznie musisz cierpiec
           • StArt.na.zawsze Zgłoś komentarz
            A dla kogo klub ma jechać w pełnej, silnej obsadzie? Baraże już od dawna są przesądzone, a frekwencja powyżej 1000 osób byłaby sukcesem. Koszta organizacji i wypłaty dla zawodników
            Czytaj całość
            się same nie zapłacą, a jest jeszcze przecież dług... Czy to jest w ogóle gra warta świeczki? Moim zdaniem, gdyby walkower był tańszy, to trzeba byłoby to oddać- na Loko pewnie więcej niż 500 osób nie ma się co spodziewać, do Rybnika jedziemy z modlitwą o łagodny wymiar kary... Przegrana z Ostrowem musiała być oczywista patrząc na miejsce w tabeli i siłę obu drużyn, kwestia czy przegramy słabszym składem do 28, czy teoretycznie najmocniejszym do powiedzmy 35...Bjarne ten sezon od początku dołuje i to nie tylko w Polsce, więc nawet gdyby pojechał to więcej niż max 6-7 punktów to się nie ma co spodziewać, tym bardziej, że beton był niesamowity, o czym informują chociażby czasy biegów. Mi, jako kibicowi serce pęka, gdy widzę, jak klub sięga dna, ale takich sytuacji już parę było i Start zawsze wychodził obronną ręką. Wierzę, że i tym razem po deszczu wyjdzie słońce, tylko oby nie było za późno... Mam nadzieję, że baraże wygramy, chociaż może trzeba się modlić by drugoligowiec w nich nie chciał wystartować... AVE SKS!
            • nekro-f Zgłoś komentarz
             Boli dodatkowo jak widzę kolejnego juniora w obcych barwach. Nie użyję tutaj słów które chciałbym użyć,bo by mnie zablokowano. Nie mam pretensji do zawodników bo za grosze czy za darmo
             Czytaj całość
             nikt nie będzie jechał. Panowie Rusiecki,Imbirowicz,Łukasik...powiem krótko-wypier..lać!!!
             • nekro-f Zgłoś komentarz
              Byłem na meczu i cóż mogę napisać...jest gorzej niż zle! Start jako klub praktycznie nie istnieje w tej chwili,tylko my kibice trzymamy to wszystko przy życiu. Zarząd do odstrzału!
              Czytaj całość
              Wszystko rozpierdzielili-czas na egzekucję! W barażach też przegramy bo w trzech żadnego meczu nie da się wygrać!
              Zobacz więcej komentarzy (18)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×