KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Odwołania Oskara Fajfera i Mirosława Jabłońskiego oddalone

Przedstawiciele ligi oddalili odwołania Oskara Fajfera i Mirosława Jabłońskiego. Zawodnicy w ostatnim meczu ligowym zostali ukarani czerwonymi kartkami.

Dawid Borek
Dawid Borek

Oskar Fajfer i Mirosław Jabłoński otrzymali czerwone kartki podczas spotkania PGE Stal Rzeszów - KS Toruń. Kary te wywołały falę dyskusji w żużlowym środowisku. Żużlowcy złożyli odwołania, lecz przedstawiciele ligi oddalili je, informując jednocześnie, że Ekstraliga Żużlowa wystąpiła już do PZM o ocenę pracy sędziego Piotra Lisa.

Oświadczenie Ekstraligi Żużlowej:

"Zarząd Ekstraligi Żużlowej oddalił odwołania KS Toruń oraz Mirosława Jabłońskiego dotyczące decyzji sędziowskich z meczu XI rundy PGE Ekstraligi PGE Stal Rzeszów - KS Toruń z 26 lipca br.

Odwołanie klubu z Torunia dotyczyło wykluczenia Oskara Fajfera z biegu oraz nałożenia na niego kary sportowej w postaci czerwonej kartki. Odwołanie Mirosława Jabłońskiego również dotyczyło wykluczenia z biegu oraz nałożenia na zawodnika kary sportowej w postaci czerwonej kartki. W obu przypadkach Zarząd Ekstraligi Żużlowej uznał, że - zgodnie z art. 79 ust. 4 RSŻ - jeżeli sędzia zawodów stwierdzi jakiś fakt, to przyjmuje się, że fakt ten miał miejsce, a wydana przez niego w czasie zawodów decyzja jest ostateczna i nie podlega protestom.

Niezależnie od powyższego, Ekstraliga Żużlowa wystąpiła już do PZM o ocenę pracy sędziego meczu PGE Stal Rzeszów - KS Toruń, Piotra Lisa."

źródło: speedwayekstraliga.pl

Skrót meczu PGE Stal Rzeszów - KS Toruń
Źródło: PGE Ekstraliga/x-news
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
speedwayekstraliga.pl
Komentarze (120)
 • empe82 Zgłoś komentarz
  bez sensu... po co w takim razie istnieje możliwość odwołania się, jak zamierzają się powoływać na taki artykuł?
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Jeżeli sędzia złamał regulamin to zgodnie z regulaminem artykuł 79ustawa 4 RSŻ to należało by anulować decyzję sędziego a postawić sędziego pod pręgież za łamanie regulaminu.
   Czytaj całość
   Regulamin jest po to aby wszystkich obowiązywał.
   • Radi Zgłoś komentarz
    BARDZO DOBRA DECYZJA!
    • M Darek Zgłoś komentarz
     Cały ten śmieszny żużel w Polsce to jedno wielkie gów.. dzięki krawatom rządzącym tym sportem i innym nieudacznikom jak Sędzia Lis.
     • peryan Zgłoś komentarz
      A potem sportowe fakty się dziwią, że mecze rozgrywane są przy pustych trybunach. Kto ma chodzić na nieudaolną EE. Brawo, tak dalej a będzie jeszcze gorzej.
      • Kamil21212121 - RSKŻ Zgłoś komentarz
       No i po co panie Stępniewski mówiłeś, że masz bardzo duże wątpliwości co do tych czerwonych kartek?, ja się pytam czy w żużlu nie może być normalnie, bo np w piłce nożnej jest
       Czytaj całość
       możliwość cofnięcie czerwonej kartki jeżeli była niesłuszna. A tak po za tym ta decyzja powoduj, że sędziwie wiedząc z kim dana drużyna jedzie następny mecz będzie dawać czerwoną kartkę, np. mamy pierwszy mecz finałowy pomiędzy Apatorem a Unią i sędzia w meczu daje kartkę Doylowi, a później Holderowi w przypadku gdy obie kary nie miały żadnego uzasadnienia,a to by prowadziło do wypaczenia meczu finałowego, bo przecież decyzji sędziego nie można zmienić. Po prostu żenada panie Stępniewski!!!
       • Apator Fan-RSKZ Zgłoś komentarz
        Można było tego się spodziewać.Interpretacje sędziego są niepodważalne jeśli w jasny sposób nie złamał on regulaminu (tak jak to było w półfinałach 2012 i 2013).
        • 4okrazenia Zgłoś komentarz
         KOLEJNA IDIOTYCZNA DECYZJA,EKSTRALIPA IDZIE NA DNO
         • pnk Zgłoś komentarz
          Hehe, uznali, że wszystko było ok, ale jednak mają wątpliwości co do pracy sędziego, bo poprosili o jej analizę. Szopka. Ręka rękę myje. Lisowi już raz musieli kupić kalkulator,
          Czytaj całość
          teraz przydadzą się okulary, bo o ile upadek Jabłońskiego MÓGŁ być celowy, to wykluczanie Fajfera do końca meczu to jakieś nieporozumienie. Chyba koniecznie sędzia Lis chciał wyrównać siły w tym meczu.
          • ASI Zgłoś komentarz
           Sędzia Lis powinien stracić uprawnienia sędziowskie. Te numery, które odwala sędziując mecze lub licząc KSM :) dyskwalifikują go.
           • tomaszek71 Zgłoś komentarz
            a jeżeli sędzia jest idiotą i stwierdza idiotyzmy to też trzeba to uznać za fakt, to dlaczego anulowano walkower w meczu Toruń-Tarnów, a może są fakty prawdziwe i fakty nieprawdziwe
            Czytaj całość
            albo ten cały regulamin jest do doopy
            • Kleszcz82 Zgłoś komentarz
             "jeżeli sędzia zawodów stwierdzi jakiś fakt, to przyjmuje się, że fakt ten miał miejsce, a wydana przez niego w czasie zawodów decyzja jest ostateczna i nie podlega
             Czytaj całość
             protestom"...uśmiałem się przeokrutnie. Drodzy kibice, wydawać się może, że tu już nie chodzi o plucie w twarz. Tych ludzi można poczęstować uryną prosto z kurka, a oni nadal będą zapierać się, że to pada deszcz. A pod artykułem tradycyjnie powinna być ankieta i pytanie tym razem "Czy Steve Wonder mógłby być lepszym sędzią żużlowym niż Piotr Lis?"
             • JeryH Zgłoś komentarz
              ta ciota lis powinien mieć zakaz wstępu na stadiony żużlowe w POLSCE! Nie wspominam tu rzeszowa bo to nie Polska!
              Zobacz więcej komentarzy (31)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×