KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużlowcy powalczą o mistrzostwo Nice PLŻ

W sobotę, 5 września, na gnieźnieńskim owalu zostanie zorganizowana niezwykle ciekawie zapowiadająca się impreza. Żużlowcy powalczą o mistrzostwo Nice Polskiej Ligi Żużlowej.
Mateusz Domański
Mateusz Domański

Zawody te będą połączone z ósmą edycją turnieju O Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski. Ich pełna nazwa brzmi Międzynarodowe Indywidualne Mistrzostwa Nice Polskiej Ligi Żużlowej O Koronę Bolesława Chrobrego. W rywalizacji weźmie udział czternastu żużlowców z zaplecza PGE Ekstraligi. Dodatkowo organizatorzy przydzielą dwie "dzikie karty". Pierwsza z nich już została rozdysponowana, trwa oczekiwanie na przyjęcie zaproszenia przez zawodnika, natomiast o tym, do kogo trafi druga, zadecydują kibice.


Warto podkreślić, że sponsorem tytularnym tych zawodów została marka Nice. Zmagania o tytuł mistrza Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie można śledzić za pośrednictwem przekazu telewizyjnego. Transmisję "na żywo" przeprowadzi Telewizja Polska, będzie ona dostępna na kanale TVP Sport. Ponadto organizatorzy nawiązali współpracę z Muzeum Początków Państwa Polskiego, które mieści się w pierwszej stolicy Polski, a także ze Starostwem Powiatowym oraz Urzędem Miasta Gniezna.
Informacja o turnieju została przekazana podczas konferencji prasowej Informacja o turnieju została przekazana podczas konferencji prasowej
Początek wrześniowego turnieju zaplanowano na godzinę 17:00. Trzeba nadmienić, że znane są już ceny wejściówek na to wydarzenie. Przedstawiają się one następująco:
- bilety normalne - 22 zł
- bilety ulgowe - 18 zł (uprawnieni do korzystania są: uczniowie gimnazjum i szkoły średniej, studenci do 26. roku życia, emeryci i renciści od 65. roku życia oraz kobiety)
Dzieci uczęszczające do szkół podstawowych otrzymają darmowe wejściówki.

Czy uważasz, że organizacja takiego turnieju to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14)
 • tylko row Zgłoś komentarz
  Taka Bydgoszcz umiała, a Wasz Start nie. I to już drugi rok z rzędu. Można powiedzieć, że Start zostawał na starcie
  • Nightmare Zgłoś komentarz
   pewnie przyjada janusze z klubów 1 ligi a wiadomo co to dla mnie oznacza, bede mogl sobie uzupelnic liste szali ktore brakuja w mojej kolekcji :) rybni kbedzie miał mordy obite oj bedzieeee
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Ciekawa inicjatywa,
    • Jak Feniks z popiołu Zgłoś komentarz
     Nie będzie tej imprezy.
     • Leszek Garjaciak Zgłoś komentarz
      Zenada z tym polaczeniem 2 imprez !!!!
      • AMBROS Zgłoś komentarz
       Trzeba sobie powiedzieć, DZIADOSTWO. Tak nie powinno być. Łączenie dwóch imprez w jedną to nie jest dobre rozwiązanie. Turniej Chrobrego ma już jakąś tam markę w świecie
       Czytaj całość
       żużlowym. IMNPLŻ jest dopiero na początku budowania swojej marki i pozycji. Następuje rozmycie wartości i celów poszczególnych zawodników mających wziąść udział w tym dziwolągu turniejowym. Jestem bardzo ciekaw jaki udział w tym dziwacznym tworze będzie miał Urząd Miejski w Gnieźnie. Czy kolejny raz zostaną w tym roku zmarnowane publiczne pieniądze, setki tysięcy złotych wyrzuconych praktycznie w błoto na tak zwaną Promocję Miasta Gniezna poprzez Sport, których to pula 100% przeznaczonych została na Start Gniezno S.A. w Upadłości Ukladowej. To był Skandal i Kompromitacja. A teraz czyżby coś innego, Miasto Gniezno zakupi od organizatorów zawodów kilka tysięcy biletów i rozda je dzieciom w szkołach. Zapewniając tym samym organizatorom srodki finansowe. Czy tak będzie?! Żenujące !!! Kolejnym nieporozumieniem mogą być przyznane dzikie karty. Moim zdaniem nie ma prawa ich otrzymać żaden zawodnik czy to z Ekstraligi, czy też II ligi. Są to IMNPLŻ to niestety muszą startować zawodnicy z I ligi. Inaczej będzie to tylko łączenie "Dziadostwa z Bylejakością". Czyli stworzenie jakiejś tam formuły zawodniczej i zawodników aby w miarę zadowolić obydwie firmy organizujące zawody. To jest moja subiektywna ocena, do której jak najbardziej mam prawo. Czy się to komuś podoba czy też nie.
       • digomon Zgłoś komentarz
        w tym samym dniu ma być pokazywane na żywo GP Challenge w Rybniku :) Życzę powodzenia z frekwencją i oglądalnością...
        • Jack on tour Zgłoś komentarz
         Profanacja Turnieju. Macie 1 kibica mniej na stadionie.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×