KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przedstawiciele Tarnowa zdziwieni tłumaczeniem Unii. "Klub odpowiedzialny za problemy z bramkami"

Z powodu problemu z wejściem kibiców na stadion, konieczne było opóźnienie meczu między Unią Tarnów a SPAR Falubazem Zielona Góra.
Dawid Borek
Dawid Borek

- Wszelkie utrudnienia, takie jak zbyt mała ilość kas i zbyt mała ilość bram wejściowych z kołowrotkami, zawieszające się komputery są absolutnie niezależne od Unii Tarnów ŻSSA i wynikają wyłącznie z rozwiązań wprowadzonych samodzielnie przez inwestora projektu - tłumaczył w oświadczeniu tarnowski klub.

Takimi słowami zdziwieni są przedstawiciele Tarnowa. Miasto uważa, że to właśnie klub jest winny problemom, które miały miejsce przed meczem Unii ze SPAR Falubazem.

Oświadczenie miasta:

"W związku z informacją opublikowaną na oficjalnej stronie Unii Tarnów Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej, sugerującą, jakoby to miasto było winne problemom z rejestracją w systemie identyfikacji kibica, do jakich doszło 6 sierpnia przed meczem z drużyną Flaubaz Zielona Góra informujemy, że stanowisko to traktujemy jako próbę zrzucenia na inwestora odpowiedzialności za błędy własne. Świadczy o tym szereg faktów towarzyszących realizacji inwestycji, na którą miasto wydało 2,4 mln zł po to, by kibice mogli w dalszym ciągu oglądać w Tarnowie rywalizację żużlowców.

1. Zawarta w stanowisku klubu teza, że "(…) Wszelkie utrudnienia, takie jak zbyt mała ilość kas i zbyt mała ilość bram wejściowych z kołowrotkami, zawieszające się komputery są absolutnie niezależne od Unii Tarnów ŻSSA i wynikają wyłącznie z rozwiązań wprowadzonych samodzielnie przez inwestora projektu (…)." jest daleka od prawdy. Przedstawiciele klubu uczestniczyli w całym procesie inwestycyjnym, począwszy od planowania czy etapu projektowania. Brali udział w spotkaniach dotyczących inwestycji, Wszystkie zgłaszane na spotkaniach uwagi i to nie tylko przedstawicieli klubu, ale także aktywnie uczestniczących przedstawicieli policji zostały uwzględnione i w ostatecznym kształcie zrealizowane.

2. Obecnie to Unia Tarnów ŻSSA jest administratorem systemu i jako taki powinien przeprowadzić na co najmniej jeden dzień przed planowaną imprezą obchód, sprawdzić wszystkie bramofurty i czytniki oraz gotowość całego systemu do pracy.

3. Podczas spotkania, 6 sierpnia, pomiędzy Unią Tarnów a drużyną Falubaz Zielona Góra sprzedaż biletów była realizowana na sześciu komputerach spośród ośmiu, które klub ma do dyspozycji. Stało się tak dlatego, że do punktów, w których mieszczą się dwa pozostałe stanowiska kasowe, klub nie doprowadził sieci LAN, co uniemożliwia uruchomienie systemu. Doprowadzenie sieci LAN zgodnie z ustaleniami było obowiązkiem klubu.

4. Unia Tarnów ŻSSA podaje, że od dwóch miesięcy prowadzono rejestrację kibiców w systemie, a przedsprzedaż biletów na mecz z Zieloną Górą prowadzono na trzy dni przed meczem od godzin porannych do wieczora w kasie nr 10 na terenie stadionu. Zgodnie z informacjami uzyskanymi od wykonawcy systemu klub powinien wiedzieć, że trzy dni przedsprzedaży w sytuacji, gdy konieczna jest rejestracja w systemie, to okres zdecydowanie za krótki. Sytuację pogorszył dodatkowo fakt, że Unia Tarnów ŻSSA nie wydzieliła osobno kas dla osób kupujących bilety, które zarejestrowały się w systemie wcześniej. W efekcie osoby już zarejestrowane w systemie i osoby dopiero dokonujące rejestracji oczekiwały w jednej kolejce.

5. Mimo wcześniejszych sugestii Unia Tarnów ŻSSA nie zdecydowała się również na wprowadzenie karty kibica, która sprawdza się w całym kraju, chociażby podczas meczów piłkarskiej ekstraklasy. Dzięki temu wprowadzenie kibiców na stadion odbywa się znacznie szybciej. Zdecydowano się jedynie na druk biletów z kodem kreskowym.

6. Dostawca systemu sprzedaży biletów - firma WASKO - wielokrotnie zwracał się do klubu o dostarczenie łącza internetowego. Jednocześnie wykonawca ostrzegał Unię Tarnów o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z braku możliwości przedsprzedaży biletów w Internecie. Informacje te długo pozostawały bez odpowiedzi. Ostatecznie klub zapewnił łącza internetowe w połowie lipca, ale dopiero w ostatnich dniach przekazał wykonawcy potrzebny do uruchomienia takiej usługi login i hasło do portalu przelewy24.pl, który ma obsługiwać system płatności.

Rafał Nakielny
kierownik referatu Realizacji Inwestycji Wydziału Infrastruktury Miejskiej"

Unia Tarnów przeprasza kibiców

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (27)
 • xerox Zgłoś komentarz
  W tym momencie obrażasz panią z kasy nr 10.Kim Ty jesteś że masz prawo osądzać wszystko i wszystkich w/g swoich wartości.Miasto sponsorowało zakup i wprowadzenie systemu,włącznie z
  Czytaj całość
  systemem komputerowym .Chcesz info to wbij na pw.Odnośnie komu liżesz nie interesuje mnie, masz jakieś "ALE" to zapraszam do Mościc .
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Jeżeli ktoś coś zaniedbał lub nie dopilnował a nie wyszło każdy winę zwala na drugiego a sam nie popatrzy co z tym zrobić aby takiego incydentu już nie było ,
   • xerox Zgłoś komentarz
    Tomas68 poliż sobie jajka jak się nudzisz ,a przepraszam poroże Ci przeszkadza .A teraz do rzeczy -miasto Tarnów dało dupy .Cała sprawa z monitoringiem i rejestracją kibica wynikła z
    Czytaj całość
    ustawy o przeprowadzaniu sportowych imprez masowych , dotyczyło to tylko i wyłącznie właściciela obiektu .Interpretacja w Rzeszowie była z goła inna; możemy ale nie musimy .Czy takie jajka dzieją się w Rzeszowie ?
    • GRIS Zgłoś komentarz
     Panie Rafale Nakielny mało jeszcze jest na....e w nasze Jaskółcze Gniazdo w tym sezonie....? Nie umiesz waść w cztery oczy tego z Sadym załatwić tylko wyciągać wszystko na pożywkę
     Czytaj całość
     komentatorów..... Jakoś nie pamiętam przed sezonem przy okazji instalacji tego sparciałego systemu na sypiącej się ruinie Twoich szczegółowych informacji kto,co, jak i kiedy.....Miasto wielki sponsor klubu.....jego mać... !!! Zamiast przekładać wyniki na zainteresowanie regionem itp to sie matoły nawzajem rypią na oczach publiki...!!!
     • wiedzącyspeed Zgłoś komentarz
      odezwał się nawet honorowy obywatel miasta ,,Tomas" znawca wszystkich i wszystkiego ha ha
      • PIRO Zgłoś komentarz
       Miasto się ku... obudziła jeb... skur... hajs dawać złodzieje
       • DanGW Zgłoś komentarz
        W Gorzowie są kołowrotki, są kasy, sklep klubowy, dodatkowe punkty sprzedaży m.in. w innych miastach i miasteczkach i to dobrze funkcjonuje nikt się nie skarży, a mi jeszcze nigdy nie
        Czytaj całość
        zdarzyło się czekać dłużej niż 15min żeby wejść. Nawet teraz na derbach, gdzie było przecież dużo ludzi wszedłem bez problemu w ok 5min. Gdzieś po prostu ktoś dał ciała przy projektowaniu, albo po prostu klub nie umie ogarnąć nowej rzeczy. Gdzie leży prawda? Znając życie winne są obie strony, ale każdy teraz będzie rzucał g...błotem w drugiego. Jedno co zwraca uwagę, to sprzedaż 3 dni przed w asie nr 10. Czyli wnioskuję, że jest jeszcze 9 zamkniętych kas(przynajmniej). Wiec kwestie aks można śmiało zrzucić na klub. Dodatkowo 3 dni przed? W innych ośrodkach bilety sprzedaje się tydzień dwa wcześniej. W Gorzowie np wiekszosć biletów jest wykupionych znacznie wcześniej, a w sobotę neidzielę z reguły kupują niezdecydowani i jest to 1-2tys, bo tyle z reguły się różni wynik z piątku i wynik już na meczu. Tak wiec może i miasto na prawdę dało ciało z projektem, ale klub na pewno w kwestii sprzedaży biletów jest winien.
        • neonyx Zgłoś komentarz
         Unia organizuje mecze na stadionie, ktorego nie jest właścicielem. Stadion to sprawa miasta. To tak jak bys pozyczyl auto z zepsutym sprzeglem a wlasciciel mowil, ze on tylko pozycza auto a
         Czytaj całość
         wina jest po stronie uzytkownika.
         • wanow Zgłoś komentarz
          Pan panie Sady sprawe tego meczu spieprzył dokumentalnie.Gdybys pan wczesniej zaragował to do tej kuriozalnej sytuacji by nie doszło.Miasto ma duzo moze i na sumieniu ale to wy byliscie
          Czytaj całość
          organizatorem tego meczu to w waszych rekach były kasy.Teraz powinin pan panie Sady przed derbami poinformować jak sprawa wejscia bedzie wygladała od kiedy beda czynne kasy ile ich bedzie .Należy to zrobic wczesniej aby ludzi nie stali jak durnie w kolejce nie wiedząc czy wejdą przed meczem czy po 8 biegu.
          • yelon Zgłoś komentarz
           Znasz ta sytuacje z autopsji ?
           • zetek Zgłoś komentarz
            Ten koleś Sady spuści Unię do pierwszej ligii albo lepiej. Jak były dobre stosunki z Miastem było wszystko teraz to nawet ciężko o sponsora. Teraz zadowolony sukcesem bo zrobil skład na
            Czytaj całość
            miejsca 5-6 wszedł do PO. To za rok pójdzie ta sama ścieżka i zrobi skład na utrzymanie i poleci. Coś czuje ze to ostatni rok Vacula, Kołodziej tez może cos wykombinować.
            • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś komentarz
             To TYLKO wina nieudacznika SADEGO! Ile jeszcze niejasności i upokorzeń ten były sprzedawca pamiątek nam zaserwuje? GOŚĆ trzyma się KORYTA rekami i nogami!!!
             • koziołek maurycy Zgłoś komentarz
              Dlaczego "myślący inaczej" walczą z miastem? Może odbić im się czkawką w przyszłym sezonie jak pójdą po kasę do miasta. No cóż, głupota nie zna granic.
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×