WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

KS Toruń i Betard Sparta Wrocław osłabione?!

Wszystko wskazuje na to, że w spotkaniach rewanżowych o złoty i brązowy medal PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław i KS Toruń nie będą mogły skorzystać z wszystkich zawodników.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Na sobotę 26 września zaplanowano finał Mistrzostw Europy Par. Prognozy pogody przed tymi zawodami nie są optymistyczne. Jako reprezentanci swoich krajów mają w tych zawodach wystartować Grigorij Łaguta i Vaclav Milik. Gdyby zawody nie odbyły się w pierwotnie zaplanowanym terminie i zostały przełożone na niedzielę, to dla KS Toruń i Betardu Sparty Wrocław oznaczałoby to, że nie mogą skorzystać z usług swoich zawodników. Możliwość przełożenia z automatu spotkania z udziałem zawodników startujących w zawodach międzynarodowych reguluje artykuł 725 ustęp 2 Regulaminu Sportu Żużlowego, który brzmi:

Jeżeli zawody FIM inne niż wymienione w ust. 1 lub zawody FIM Europe nie odbędą się w terminie kalendarzowym i muszą być rozegrane w terminie rezerwowym, który pokrywa się z datą kalendarzową meczu, mecz będzie odwołany przez podmiot zarządzający w niezwłocznym, możliwym terminie, o ile spełnione są łącznie poniższe warunki:
1) zawodnik, który ma wziąć udział w zawodach FIM lub FIM Europe jest podany w składzie drużyny na mecz (art. 104 ust. 2 i 3) i w przypadku meczu Ekstraligi: posiada pierwszą średnią indywidualną (SI) w składzie aktualnej na dzień zawodów kadry klubu, obliczoną wg zasad zamieszczonych w postanowieniach na dany sezon,
2) wraz ze składem drużyny (art. 104 ust. 2 i 3), klub podał informację do podmiotu zarządzającego oraz przeciwnika, że nie wyraża zgody na rozegranie meczu bez tego zawodnika.


KS Toruń i Betard Sparta nie mogły zastrzec startu swoich zawodników, ponieważ obaj zawodnicy nie spełniają wymogu posiadania pierwszej średniej indywidualnej w zespole.

Gdyby zawody w Debreczynie zostały przełożone, to bez problemów rozegrane zostanie natomiast spotkanie Nice PLŻ pomiędzy MDM Komputery ŻKS Ostrovią a Lokomotivem Daugavpils. Choć pierwotnie był to mecz zastrzeżony, to ostatnim komunikatem Głównej Komisji Sportu Żużlowego został wycofany. Łotysze na zawody w Debreczynie zdecydowali się wystawić rezerwowy skład.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (27):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • Marek Zięterski 0
    wszyscy predko zapomnieli jakie mial klopoty gdy nie wystapil w reprezentacji.Ruscy sie nie szczypia,nie dostanie zgody na starty w Polsce i sie bedzie tulal diabli wiedza gdzie.To moim zdaniem polskie przepisy sa niezyciowe bo z tego co zrozumialem to gdyby z danego klubu np.4 zawodnikow mialo wystartowac w tych parach i zaden by nie mial pierwszej biegopunktowki to i tak nie ma mozliwosci przelozenia meczu.
    karters Z jednej strony nie jego wina, ale z drugiej strony to ta impreza w Debreczynie to taka 3 liga... w końcu to w Toruniu zarabia
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Teddypol 1
    ......i dobrze wam tak, bo jestescie dziady :-)
    Darcy zaufaj Bogu To kolejny skandal. Toruń z pewnością odrobiłby tą stratę a tak znowu przez układziki, zawiłe przepisy będziemy w tym roku bez medalu. Wcześniej dał niesłusznie czerwoną kartkę a teraz zabierają nam brąz.
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • TOM BKS BKS BKS 0
    Łaguta do dla was żadna strata sąsiedzi! I tak za rok go już nie będzie w Toruniu! :]
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (24)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Pokaż więcej komentarzy (27)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×