KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Po raz ostatni rozgrzeją kibiców - Puchar Prezydenta Miasta Krakowa (zapowiedź)

Po pięciu latach przerwy Kraków zaprasza zawodników i kibiców na zawody o Puchar Prezydenta. W porównaniu do poprzednich edycji, stawka jest wyjątkowo silna i wyrównana.

Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba

Listę startową otwiera Krzysztof Buczkowski, tegoroczny reprezentant Polski w DPŚ. "Buczek" już w pierwszym biegu zmierzy się m.in. z Patrykiem Dudkiem, który w znakomitym stylu wrócił do jazdy po rocznej przerwie. Dudek trzy dni temu zdobył komplet punktów w towarzyskich zawodach dla Darcy'ego Warda i niespodzianką będzie, jeśli wspomniana dwójka nie znajdzie się w decydującej części turnieju. To samo dotyczy kolejnej i w sumie największej gwiazdy turnieju, czyli Artioma Łaguty. Dla Rosjanina będzie to pierwszy występ na torze w Nowej Hucie.

W Krakowie pojawią się zarówno zawodnicy, którzy często bywają w stolicy Małopolski, jak i ci, którzy rzadko mają do tego okazję lub nie mieli jej nigdy. Do tych pierwszych zaliczają się m.in. Sebastian Ułamek i Jakub Jamróg, których stać na odegranie wiodącej roli w zawodach. Osobna kwestia to przedstawiciele Speedway Wandy. Daniel Kaczmarek żegna się z pozycją miejscowego, a i Kennethowi Hansenowi trudno będzie odnaleźć się na pierwszoligowych torach. Andriej Karpow, oprócz tego, że może zajść w niedzielę daleko, zapewne jest na liście życzeń działaczy Wandy, jeśli chodzi o przyszłoroczne kontrakty.

Czy kogoś jeszcze, spośród uczestników turnieju zobaczymy za rok w kombinezonie krakowskiej drużyny? Papiery na liderów pierwszoligowej drużyny mają na pewno Ułamek, Piotr Świderski i Damian Baliński, ale ich wymagania finansowe mogą być ponad możliwości Wandy, w przeciwieństwie do Scotta Nichollsa, Jamroga, Marcina Jędrzejewskiego czy Ernest Koza. Pozostali zawodnicy albo są za słabi na tę klasę rozgrywkową, albo czekają ich starty w Ekstralidze.

Aura nie jest już zbyt sprzyjająca, a temperatury sięgają kilku stopni Celsjusza. Oby więc uczestnicy Pucharu Prezydenta Miasta Krakowa sprawili udane widowisko. Dla kibiców będzie to nie tylko ostatnia w tym roku, ale i bardzo dobra okazja do wybrania się na stadion.

Lista startowa:

1. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
2. Damian Baliński (ŻKS ROW Rybnik)
3. Patryk Dudek (SPAR Falubaz Zielona Góra)
4. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno)
5. Piotr Świderski (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
6. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz)
7. Ernest Koza (Unia Tarnów)
8. Daniel Kaczmarek (Speedway Wanda Instal Kraków)
9. Craig Cook (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
10. Jakub Jamróg (Orzeł Łódź)
11. Kenneth Hansen (Speedway Wanda Instal Kraków)
12. Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra)
13. Andriej Karpow (Speedway Wanda Instal Kraków)
14. Artiom Łaguta (MRGARDEN GKM Grudziądz)
15. Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik)
16. Scott Nicholls (MDM Komputery ŻKS Ostrovia)

Zawody zostaną rozegrane w formacie znanym z SEC - po 20. wyścigach odbędzie się wyścig dodatkowy dla zawodników z miejsc 3-6, a następnie finał.

Ceny biletów: 25zł (normalny), 18zł (ulgowy). Dzieci do lat 7. - wstęp wolny. Program formatu A4 w cenie 8zł.
Kasy będą otwarte od 11.00.

Prognoza pogody (za twojapogoda.pl):
temp. 10 °C (odczuwalna: 6°C)
wiatr: 32 km/h, w porywach do 55 km/h
opady: 0 mm
ciśnienie: 1022 hPa

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6)
 • Tomek123 Zgłoś komentarz
  Czy ktoś w redakcji czyta te artykuły? Kiedy i o której są te zawody!? Na godz. 17:25 w artykule nie ma informacji o dacie i godzinie zawodów...
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Obsada pucharu prezydenta jest znakomita ,Za pewnie jakiś zawodnik znajdzie się w składzie Wandy . z tego turnieju, Dobrze było by aby z dwóch czołowych zawodników 1L pojechało w klubie
   Czytaj całość
   .Tylko by7 się musiał do tego dołożyć p Prezydent ,Jak mi wiadomo nie jest taki skory i to jest źle,
   • lotto Zgłoś komentarz
    Kasy od 11:00 a start zawodów już nie łaska wspomnieć o której? Ot, rzetelne dziennikarstwo...
    • Azmoduss Zgłoś komentarz
     Nie rozumiem czemu napisano że Artiom to najwieksza gwiazda tej imprezy a nie Patryk. Wystarczy spojrzeć na osiągniecia obu zawodników. Następnym razem proszę brać pod uwagę
     Czytaj całość
     osiągnięcia zawodników.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×