WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wkrótce wybory do GKSŻ. Zgłoszono 10 kandydatów

28 listopada ma zostać wybrany nowy skład Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Do pięcioosobowego organu kandyduje dziesięć osób.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

Procedurę wyboru składu Głównej Komisji Sportu Żużlowego określa paragraf 7 Regulaminu GKSŻ, który stanowi, że GKSŻ składa się z nie więcej niż 5 członków, w tym z przewodniczącego. Przewodniczącego GKSŻ powołuje Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego. W skład GKSŻ mogą wejść przedstawiciele środowiska aktualnych i byłych sędziów sportu żużlowego, klubów mini żużla oraz pozostałych środowisk. Propozycje do składu osobowego GKSŻ zgłaszają kluby uczestniczące w współzawodnictwie sportu żużlowego i posiadające ważne licencje PZM w tej dziedzinie oraz Zarządy Okręgowe PZM poprzez swoje Okręgowe Komisje Sportu Żużlowego. Prezydium ZG PZM spośród zgłoszonych kandydatur dokonuje wyboru do 4 kandydatów do GKSŻ i przedstawia proponowany skład Komisji Zarządowi Głównemu PZM, który ustala jej skład osobowy.

Przypomnijmy, że obecnie GKSŻ liczy pięć osób. Oprócz przewodniczącego Piotra Szymańskiego w jej skład wchodzą Joanna Skrzydlewska, Zbigniew Fiałkowski, Maciej Polny i Łukasz Szmit. Wiemy już, że w nowej GKSŻ zasiądzie co najwyżej trzech spośród dotychczasowych członków. Przez środowisko żużlowe zgłoszeni zostali Piotr Szymański, Zbigniew Fiałkowski i Łukasz Szmit. Oprócz nich na liście znaleźli się Dariusz Cieślak, Krzysztof Gałandziuk, Zenon Plech, Jan Ząbik, Ireneusz Igielski, Włodzimierz Kowalski oraz Leszek Demski.

Najpierw prezydium Zarządu Głównego PZM zgłosi 4 spośród 10 kandydatów, a następnie ZG PZM wybierze przewodniczącego GKSŻ i 4 członków.


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Który z wymienionych kandydatów powinien wejść w skład Głównej Komisji Sportu Żużlowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (25):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • RECON_1 0
  W sondzie brakuje opcji "zaden" , podejrzewam ze wielkich zmian w skladzie nie bedzie i beda one jak juz kosmetyczne bo przeciez kolko wzajemnej adoracji musi trwac.Najbardziej zastanawia obecnosc Polnego, gosc mi sie kojarzy z upadkiem i aferami w Gdansku a tymczasem zasiada w komisji....
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yes 0
  W kilku linijkach podano kto może wejść (być zgłoszonym). Zgłoszono tylko 10 kandydatów. Albo brak chętnych ludzi, albo uprawnieni nie widzą kandydatów.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Krośnieński_Wilk 0
  Pan Skrzydlewski by się tam przydał zrobił by porządek.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Pokaż więcej komentarzy (25)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×