Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

GKM kandydatem do zastąpienia PGE Stali

Problemy finansowe Stali Rzeszów powodują, że klub ten może nie wystartować w kolejnym sezonie PGE Ekstraligi. Jeśli sprawdzi się taki scenariusz, zapytany o chęć startu w najwyższej klasie rozgrywek zostanie GKM Grudziądz.
Michał Wachowski
Michał Wachowski

W sobotę opublikowaliśmy oświadczenie Andrzeja Łabudzkiego, w którym poinformował on o złej kondycji finansowej klubu. Jeśli rzeszowianie nie uporają się z zadłużeniem w przeciągu najbliższych tygodni, trudno im będzie otrzymać licencję na kolejny sezon.

O tym, kto w takim przypadku miałby zastąpić PGE Stal Rzeszów w najwyższej klasie rozgrywek, mówi 28. punkt Regulaminu Licencyjnego PZM.

2. Ustala się następującą kolejność uzupełnienia składu drużynowego Ligi Zawodowej w przypadku, gdy Klub startujący w Ekstralidze w poprzednim Sezonie Licencyjnym nie otrzyma Licencji na kolejny Sezon Licencyjny:

1) w zależności od aktualnego regulaminu danych Rozgrywek Klubowych PZM: w pierwszej kolejności drużyna Ekstraligi przegrana w barażu, w drugiej kolejności drużyna, która spadła z Ekstraligi;

2) możliwość przyznania miejsca dowolnemu Klubowi na zasadzie Dzikiej Karty po przeprowadzeniu konkursu.

Drużyna, która przegrała baraż - ŻKS Ostrovia już wcześniej zaznaczyła, że nie wyraża zainteresowania startem w najwyższej klasie rozgrywek, a z powodu przeszkód regulaminowych do Ekstraligi nie może awansować Lokomotiv Daugavpils. Zgodnie z Regulaminem Licencyjnym stawkę może uzupełnić tym samym drużyna, która spadła z ligi - MRGARDEN GKM Grudziądz.

Spadkowicz ma czyste konto. W klubie nie ma długów, a dodatkowo działacze zbudowali silny skład, zatrzymując seniorów z poprzedniego sezonu. Nieoficjalnie mówi się, że grudziądzanie podjęliby rękawicę po raz drugi i ubiegaliby się o jazdę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Przedstawiciele Speedway Ekstraligi nie komentują na razie tej sytuacji i czekają na rozstrzygnięcia procesu licencyjnego. Scenariusz, w którym najwyższa klasa rozgrywek liczy mniej niż osiem zespołów nie wchodzi jednak w grę. - Na razie nie komentujemy sytuacji klubu z Rzeszowa. Będziemy mogli ustosunkować się do tego po rozpatrzeniu wniosków licencyjnych. W przypadku nie otrzymania licencji przez jeden z klubów, skład ligi zostanie uzupełniony, tak jak mówi to Regulamin Licencyjny - powiedział wiceprezes Ekstraligi, Ryszard Kowalski.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (176):

 • koko szanel Zgłoś komentarz
  Rzeszów zamiast glupoty pisac powinien przygotowywac się do arcy wąznego meczu z Opolem w przyszłym sezonie.
  • Mazix Zgłoś komentarz
   NIE ! Spadli z Ekstraligi więc za rok może jak awansują. Prędzej kolejna drużyna z tabeli PLŻ powinna dostać miejsce niż ktoś kto SPADŁ w tym roku!
   • Pewni na beton Zgłoś komentarz
    chwszyscy tutaj wiedzą że Grudziądz nie zasługuje na PGE!! Zale laików i ;tych normalnych nie wróżą medali! chociaż
    • Nikon Zgłoś komentarz
     Piękne słowa pana Tuszkowskiego - Z góry atakują MRGARDEN GKM, który spłacił wszystkich, nikomu nie zalega ani złotówki i rysuje się przed nim szansa na starty w PGE Ekstralidze.
     Czytaj całość
     Niektórzy zarzucają GKM-owi, że to nie po sportowemu wejść do ekstraligi, skoro się z niej spadło... Czy jednak po sportowemu jest sporządzanie w klubach wirtualnych kontraktów z zawodnikami, nie mając pewności, czy pieniądze na ten cel będą? Jest to wprowadzanie w błąd żużlowców, którzy w oparciu o te zarobki planują swój budżet, a ten wali się po zakończeniu sezonu, gdy w klubie z pustą kasą działacze rozkładają bezradnie ręce...
     • obladi Zgłoś komentarz
      Maks Szydłowski 1935 a Rzeszów jeszcze na drodze mlecznej! Historia to historia i jakieś betony tego nie zmienią!
      • Borysek ROW Zgłoś komentarz
       Dyskusja nieugięcia trwa tu od wczoraj, a niektórzy jeszcze widać że nie ogarnęli tematu i wciąż spinają. Rzeszów życzę uporania się z długiem i jazdy w lidze za Gkm, który znów
       Czytaj całość
       może nie wykorzystać szansy.
       • Nikon Zgłoś komentarz
        Zauważyłem, że dzieci z Rzeszowa to tylko tu rzygają a na forum u siebie to już potrafią zrozumieć swoją sytuację. :D
        • Dupcio Zgłoś komentarz
         Szkoda, że z tymi żurawiami nie idzie normalnie porozmawiać.
         • Nikon Zgłoś komentarz
          Dla nas kibiców najcenniejsze jest to że GKM nie ma długów i jesteśmy spokojni o sezon 2016 czy to w E-lidze czy też w PLŻ. GKM buduje cały czas fundamenty aby za jakiś czas przy
          Czytaj całość
          normalnej kasie powalczyć o coś więcej niż ewentualne utrzymanie. Nie uda się no to trudno lecz inne kluby będą chcieli wziąć kredyt i za poręczyciela miasto aby pospłacać zawodników itp. a my kibice GKMu bedziemy mieli ubaw po pachy.
          • Nikon Zgłoś komentarz
           Druga sprawa to kto komu każe jechać na maxa? Jechać tak aby po sezonie nie mieć zaległości. Jest taki okres teraz w żużlu, że najcenniejsze jest to aby ukończyć rozgrywki bez
           Czytaj całość
           długów a nie walka o medale. To przechodził żużel na wyspach, też byli w tarapatach, ale udało im wykaraskać podpisując normalne warunki kontraktowe.
           • GKM 1988 Zgłoś komentarz
            Zgadzam sie z obladim
            • Zibi67 Zgłoś komentarz
             ŻUŻEL SCHODZI NA PSY NIE OBRAŻAJĄC TE SPANIAŁE ZWIERZAKI WYNIKI USTAWIANE PRZY BIURKACH ZAMIAST NA TORZE SMUTNE ALE PRAWDZIWE.
             • GKM 1988 Zgłoś komentarz
              Za 15 lat nie będzie stali Rzeszów albo i prędzej z takim zarządzaniem klubu nie będzie ... nie trzeba długo czekać
              Zobacz więcej komentarzy (163)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×