Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Falubaz Zielona Góra uratowany!

Koniec problemów siedmiokrotnych mistrzów Polski na żużlu. Środa przyniosła świetne informacje dla fanów Falubazu Zielona Góra. Spółka zostanie dokapitalizowania na kwotę prawie 2 milionów złotych, dzięki czemu będzie w stanie spłacić zadłużenie!
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski

Taką informację przekazał klub w specjalnie wydanym komunikacie. Dzięki równomiernemu wkładowi firm Stelmet S.A, Dowhan Sp. z .o.o. oraz INTRA S.A., klub nie tylko będzie mógł uzyskać licencję na przyszły sezon, ale i zbudować skład, który będzie rywalizował na torach PGE Ekstraligi.

Przypomnijmy, że po minionym sezonie Falubaz posiada dwa miliony złotych zobowiązań, w tym półtora miliona względem zawodników. Tę część zaległości należy spłacić do końca listopada, aby móc uzyskać licencję. Wsparcie finansowe dla klubu zadeklarowało też miasto, które w przyszłym roku zamierza wesprzeć klub kwotą miliona złotych.

Komunikat Falubazu:

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami prasowymi na temat zaangażowania Stelmet S.A. w pomoc Zielonogórskiemu Klubowi Żużlowemu SSA, informujemy, że Stanisław Bieńkowski wraz z Panem Zdzisławem Tymczyszynem oraz Robertem Dowhanem zdecydowali się na wprowadzenie nowej energii do Klubu, który jest wizytówką Zielonej Góry i całego regionu.

Celem, który determinuje podjęte działania jest rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu Falubazu Zielona Góra, poprzez utworzenie na nowo struktur ZKŻ SSA i takie ukształtowanie organizacji wewnętrznej, aby umożliwić Klubowi walkę o najwyższe cele sportowe.

W dniu 25.11.2015 firmy: Stelmet S.A, Dowhan Sp. z .o.o. oraz INTRA S.A. podjęły decyzję o równomiernym dokapitalizowaniu spółki w łącznej kwocie 1 950 000 PLN.

Środki finansowe umożliwią przyszłym władzom nie tylko uzyskanie licencji na kolejne sezony Ekstraligi, ale także budowę składu, który pod wodzą nowego trenera, ma walczyć w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Zapewniamy, że przyszły Zarząd, zagwarantuje stabilizację i równowagę w Klubie, co przeniesie się na sportowe sukcesy drużyny Falubazu Zielona Góra.

Zarząd ZKŻ SSA pragnie ww. firmom złożyć najserdeczniejsze podziękowania za uratowanie sportu żużlowego w naszym mieście. Jednocześnie składamy równie serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi Januszowi Kubickiemu i Radzie Miasta Zielona Góra za przychylność podczas sesji w dniu 24.11.2015r.

Z poważaniem
Członek Zarządu ZKŻ SSA
Andrzej Napieraj"

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy spodziewałeś się zakończenia z happy endem w tej sprawie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (163):

Zobacz więcej komentarzy (150)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×