Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Patryk Fajfer przedłuży kontrakt ze Startem? "Na chwilę obecną nie było rozmów"

Miniony sezon był dla Patryka Fajfera bardzo pechowy. Wychowanek Łączyńscy-Carbon Startu Gniezno doznał kontuzji stawu kolanowego podczas II rundy MIMW w Ostrowie, która odbyła się 30 czerwca. Po tym incydencie nie powrócił już na tor.
Mateusz Domański
Mateusz Domański

Przed odniesieniem kontuzji junior spisywał się całkiem nieźle, choć na niektórych torach startował po raz pierwszy w życiu. - Ten sezon był dla mnie pechowy pod względem liczby upadków, jakie miały miejsce. Przez to też tegoroczny sezon się tak wcześnie dla mnie zakończył. Myślę, że moje występy nie były najgorsze, biorąc pod uwagę to, że na większości torach jechałem po raz pierwszy, nie wiedząc za bardzo które ścieżki są na nich najkorzystniejsze. Gdy już z zawodów na zawody szło mi coraz lepiej, wtedy przytrafiła się kontuzja kolana. Myślę, że gdyby nie uraz, pod koniec sezonu pokazałbym znacznie więcej, jeżeli chodzi o moje umiejętności jazdy - powiedział podczas rozmowy z naszym portalem.

Patryk Fajfer zakończył już proces długiej rehabilitacji kontuzjowanego stawu kolanowego. Obecnie młodzieżowiec rozpoczyna przygotowania do przyszłorocznych rozgrywek. - Widać już ogromne postępy. Jeśli chodzi o kolano, to odzyskało ono swą sprawność, więc mogę podejmować wszelkie ćwiczenia i przygotowania fizyczne do kolejnego sezonu - dodał.

18-latek będzie trenował wraz z resztą gnieźnieńskiej ekipy. Zawodnicy z pierwszej stolicy Polski regularne ćwiczenia rozpoczną na początku grudnia. Zajęcia prowadzić będzie Przemysław Gnat, który już od kilku lat jest odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne jeźdźców Startu oraz młodych adeptów. - Przygotowania trwają od czasu kontuzji (crossfit, basen, spinning). Solidne i sumienne treningi zaczynam od grudnia za uprzejmością i pomocą Przemysława Gnata i Henryka Szymańskiego - wyjaśnił Fajfer.

- Będę walczył o stałe miejsce w składzie - zadeklarował Patryk Fajfer. - Będę walczył o stałe miejsce w składzie - zadeklarował Patryk Fajfer.
Skończył się już czas trwania umowy pomiędzy gnieźnieńskim klubem a Patrykiem Fajferem. Niewykluczone, że kierownictwo czerwono-czarnych zdecyduje się na przedłużenie kontraktu z młodym zawodnikiem. - Okres obowiązywania kontraktu zakończył się wraz sezonem 2015. Będę walczył o stałe miejsce w składzie i myślę, że to mi się uda - zapewnił. Póki co jednak żadnych rozmów na linii zawodnik-klub nie było. - Na chwilę obecną nie podejmowaliśmy żadnych rozmów - dodał.

Zawodnik przyznał, że ma już plany związane z przyszłorocznymi rozgrywkami, jednak nie chciał ich zdradzać. Zapewne jednym z głównych celów młodzieżowca będzie wywalczenie stałego miejsca w składzie swojej drużyny. - Mam już pewne plany związane z przyszłym sezonem i będę się starał je realizować oraz spełniać wytyczone przeze mnie cele - wyjaśnił.

Na zakończenia Patryk Fajfer podziękował osobom, które wspierały go w tegorocznym sezonie. - Chciałbym serdecznie podziękować panu Robertowi Łukasikowi. Arkadiuszowi Rusieckiemu i moim rodzicom za pomoc w przejściu przez kontuzje. I największe podziękowanie za wsparcie sprzętowe dla pana Roberta Łukasika. Również kieruję podziękowania dla Przemysława Gnata i Henryka Szymańskiego za pomoc w przygotowaniu fizycznym do sezonu - zakończył.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy gnieźnieński Start powinien przedłużyć kontrakt z Patrykiem Fajferem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (5):

 • yes Zgłoś komentarz
  Wielu żużlowców ma kłopoty z jazdami, zdrowiem, finansami. Może ułoży sobie żużlową przyszłość w 2016?? Przed chwilą czytałem też o kłopotach/rozterkach Malitowskiego.
  • PRZEM 312 Zgłoś komentarz
   Czas pokazać na torze że jesteś zawodnikiem wartościowym a potem kontrakty a na dzień dzisiejszym możesz mieć kontrakt warszawski Pokaż że jesteś coś warty dla kubu a będzie i kasa
   Czytaj całość
   Na dzień dzisiejszy nie widzę miejsca w składzie dla ciebie jak i dla Wawrzyniaków Piesek i długo długo nic na juniorce czas wypożyczyć juniora z Leszna do pary z Pieskiem
   • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
    Patryk sezon do udanych zaliczyć nie możesz ,Uraz kolana swoje zrobił ,Nazwisko zobowiązuje , jak to będzie w kolejnym sezonie zobaczymy , To że ty chcesz jechać nadal w klubie to
    Czytaj całość
    jeszcze musi się na to zgodzić druga strona ,Jak na razie jak mi wiadomo rozmów nie było dopiero się zaczną gdyż klub walczył o kasę , może być i tak ze będzie trzeba walczyć o skład ,powodzenia.
    • RAFIK-START Zgłoś komentarz
     Pokaz sie na torze i bron klanu Fajek chlopie!
     • fanatykspeedway65 Zgłoś komentarz
      Patryk nazwisko zobowiązuje,powodzenia oby bez kontuzji.Może pójdzie w ślady ojca lub wuja.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×