WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Pilanie szli na rękę Motorowi Lublin

Mimo że od półfinałowego meczu PLŻ 2 w Lublinie, w którym ze względu na stan toru walkowerem wygrali pilanie, minęło już kilka miesięcy, kara finansowa przez Motor nie została jeszcze zapłacona.
Robert Szłapak
Robert Szłapak

Zgodnie z regulaminem Motor Lublin za walkower na własnym torze z Polonią Piła, musi zapłacić gościom karę w w wysokości 50 tys. zł. Według prezesa pilskiego klubu - Tomasza Sotera, kara nadal nie została zapłacona. - Na wpłatę czekamy już kilka miesięcy i mimo że chcieliśmy pójść na rękę działaczom Motoru, to termin zapłaty jest wciąż odwlekany. Najpierw otrzymaliśmy prośbę o wydłużenie czasu spłaty do końca października i zmniejszenie jej kwoty o połowę. Nasza odpowiedź była pozytywna i zadeklarowaliśmy, że zrzekniemy się połowy należności, jeżeli rzeczywiście pieniądze w tym terminie wpłyną na nasze konto. Niestety przelewu nie otrzymaliśmy, a ponadto do końca listopada nikt się z nami w tej sprawie już nie kontaktował, dlatego oferta zmniejszenia kary przestała być aktualna.

Teraz, gdy zbliża się wielkimi krokami proces licencyjny, do Polonii wpłynęło pismo z kolejną prośbą. - Trzeciego grudnia, czyli na cztery dni przed startem procesu licencyjnego, prezes Zając poprosił o ponowne zmniejszenie kary i przesunięcie terminu płatności do końca kwietnia. Na zmniejszenie kary się zgodziliśmy, ale pod warunkiem, że jej połowa zostanie zapłacona przed złożeniem dokumentów licencyjnych. Wówczas zrzekniemy się drugiej części. Niestety przez cały listopad nikt się do nas nie odzywał, a teraz, gdy trzeba składać dokumenty, przypomniano sobie o Pile. Mieliśmy sporo czasu na rozmowy, które nie były podjęte, a mimo wszystko podtrzymujemy propozycję zapłacenia połowy kary.

Brak zgody na przesunięcie terminu spłaty sternik pilskiego klubu wyjaśnia bardzo konkretnie. - Obawiamy się , że jak zgodzimy się na przełożenie spłaty do kwietnia i Motor nie zapłaci, to nadal nic nie zostanie z tym w GKSŻ zrobione i już tłumaczę dlaczego. Wysyłaliśmy do Lublina zgodnie z regulaminem notę księgową obciążającą ich klub za walkower. Niestety nikt, mimo wielokrotnych prób dostarczenia, tego listu nie odebrał. Ponadto Motor nadal nie jest zawieszony za brak wpłaty. Pamiętam, gdy poprzedni zarząd spóźnił się o jeden dzień z wpłaceniem 50 tys. zł kary za walkower dla Kolejarza Rawicz, to został natychmiast zawieszony. Może coś pominąłem, ale nie zauważyłem by klub z Lublina został zawieszony i nawet pisaliśmy kilkukrotnie do GKSŻ w tej sprawie - bez reakcji. My również w tym roku otrzymaliśmy kary od centrali, głównie za odpalanie rac, na kilkanaście tysięcy złotych i nie było mowy, by zmniejszono je chociażby o złotówkę, Musieliśmy wszystko zapłacić i tak też zrobiliśmy. My już w październiku zgodziliśmy się zrzec 25 tys. zł, a nadal nic z tego nie wynika.

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (13):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • bartollo 0
  Być może Piła uratuje żużel w Lublinie. Nie godzcie się na żadne ustępstwa niech Zające płacą, albo wypad z klubu raz na zawsze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 1
  Jeżeli długów , Piła nie zgodzi się na prolongatę długów ma do tego prawo ,Lublin w Lidze nie pojedzie, będzie musiał ogłosić upadłość, Za rok jak dobrze pójdzie pojedzie Motor pod inną nazwą . Piła nie otrzyma ani grosza w tedy, Tego raczej nikt nie chce aby likwidować ośrodek, fanów żużla ,oraz dłużnik nie spłacił choć w części zadłużenia,
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • pilanin 0
  Widać krótko jeszcze żyjesz bo kilkanascie lat temu tor w Pile byl przyczepny.Przyjedz sobie jak robia tor to tez bedziesz mial to co zastali u was a pozatym akurat pilski tor to prawdziwa nawierchnia zuzlowa wiec jak mogl nie widziec prawdziwego zuzla.Predzej Ty nie widziales
  FILEMON A tobie moto gp z żużlem. Ale wybaczam komuś kto prawdziwego żużla nigdy nie oglądał na swoim torze.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Pokaż więcej komentarzy (13)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×