KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pilanie szli na rękę Motorowi Lublin

Mimo że od półfinałowego meczu PLŻ 2 w Lublinie, w którym ze względu na stan toru walkowerem wygrali pilanie, minęło już kilka miesięcy, kara finansowa przez Motor nie została jeszcze zapłacona.

Robert Szłapak
Robert Szłapak
Tomasz Soter / Na zdjęciu: Tomasz Soter

Zgodnie z regulaminem Motor Lublin za walkower na własnym torze z Polonią Piła, musi zapłacić gościom karę w w wysokości 50 tys. zł. Według prezesa pilskiego klubu - Tomasza Sotera, kara nadal nie została zapłacona. - Na wpłatę czekamy już kilka miesięcy i mimo że chcieliśmy pójść na rękę działaczom Motoru, to termin zapłaty jest wciąż odwlekany. Najpierw otrzymaliśmy prośbę o wydłużenie czasu spłaty do końca października i zmniejszenie jej kwoty o połowę. Nasza odpowiedź była pozytywna i zadeklarowaliśmy, że zrzekniemy się połowy należności, jeżeli rzeczywiście pieniądze w tym terminie wpłyną na nasze konto. Niestety przelewu nie otrzymaliśmy, a ponadto do końca listopada nikt się z nami w tej sprawie już nie kontaktował, dlatego oferta zmniejszenia kary przestała być aktualna.

Teraz, gdy zbliża się wielkimi krokami proces licencyjny, do Polonii wpłynęło pismo z kolejną prośbą. - Trzeciego grudnia, czyli na cztery dni przed startem procesu licencyjnego, prezes Zając poprosił o ponowne zmniejszenie kary i przesunięcie terminu płatności do końca kwietnia. Na zmniejszenie kary się zgodziliśmy, ale pod warunkiem, że jej połowa zostanie zapłacona przed złożeniem dokumentów licencyjnych. Wówczas zrzekniemy się drugiej części. Niestety przez cały listopad nikt się do nas nie odzywał, a teraz, gdy trzeba składać dokumenty, przypomniano sobie o Pile. Mieliśmy sporo czasu na rozmowy, które nie były podjęte, a mimo wszystko podtrzymujemy propozycję zapłacenia połowy kary.

Brak zgody na przesunięcie terminu spłaty sternik pilskiego klubu wyjaśnia bardzo konkretnie. - Obawiamy się , że jak zgodzimy się na przełożenie spłaty do kwietnia i Motor nie zapłaci, to nadal nic nie zostanie z tym w GKSŻ zrobione i już tłumaczę dlaczego. Wysyłaliśmy do Lublina zgodnie z regulaminem notę księgową obciążającą ich klub za walkower. Niestety nikt, mimo wielokrotnych prób dostarczenia, tego listu nie odebrał. Ponadto Motor nadal nie jest zawieszony za brak wpłaty. Pamiętam, gdy poprzedni zarząd spóźnił się o jeden dzień z wpłaceniem 50 tys. zł kary za walkower dla Kolejarza Rawicz, to został natychmiast zawieszony. Może coś pominąłem, ale nie zauważyłem by klub z Lublina został zawieszony i nawet pisaliśmy kilkukrotnie do GKSŻ w tej sprawie - bez reakcji. My również w tym roku otrzymaliśmy kary od centrali, głównie za odpalanie rac, na kilkanaście tysięcy złotych i nie było mowy, by zmniejszono je chociażby o złotówkę, Musieliśmy wszystko zapłacić i tak też zrobiliśmy. My już w październiku zgodziliśmy się zrzec 25 tys. zł, a nadal nic z tego nie wynika.

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (33)
 • bartollo Zgłoś komentarz
  Być może Piła uratuje żużel w Lublinie. Nie godzcie się na żadne ustępstwa niech Zające płacą, albo wypad z klubu raz na zawsze.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Jeżeli długów , Piła nie zgodzi się na prolongatę długów ma do tego prawo ,Lublin w Lidze nie pojedzie, będzie musiał ogłosić upadłość, Za rok jak dobrze pójdzie pojedzie Motor
   Czytaj całość
   pod inną nazwą . Piła nie otrzyma ani grosza w tedy, Tego raczej nikt nie chce aby likwidować ośrodek, fanów żużla ,oraz dłużnik nie spłacił choć w części zadłużenia,
   • FILEMON Zgłoś komentarz
    Maciuś, do budy to spadaj ty w tej swojej wiosce
    • yes Zgłoś komentarz
     Jeżeli jest tak jak w tekście, to postępowanie Piły jest właściwe. A może jest drugie dno, które wskaże/wskazuje Motor?
     • Krośnieński_Wilk Zgłoś komentarz
      Po raz enty Zając się kompromituje jak ktoś taki może zarządzać klubem
      • FILEMON Zgłoś komentarz
       Lublinianie. Nie kompromituje się. Żałujecie Piły? Mam nadzieje ze nic nie dostaną za to, że nie chcieli wygrać półfinałów sportowo. Dla mnie układ z sędzią był jasny i klarowny.
       • Gospo Zgłoś komentarz
        Daj Boże żebyśmy byli już w tej Nice...
        • ryq Zgłoś komentarz
         Piła jak zwykle idzie na rękę innym klubom. Nigdy dobrze się to dla nas nie skończyło. Panie Prezesie chyba czas zmienić taktykę.
         • binladen530 Zgłoś komentarz
          Jak zwykle Polonię mają wszyscy w d*pie. Najbardziej stabilny klub drugoligowy, a traktowany gorzej od Rawicza. Należy nam się I liga i koniec, dość babrania się w II ligowym błocie -
          Czytaj całość
          nikt się z II ligowymi klubami nie liczy.
          • Niezaspokojony Zgłoś komentarz
           To jest dziecinne. Zając dwa razy w tygodniu wypowiada sie dla Sportowych Faktów a olewa emaile ze strony Pilskiego klubu. To sa jaja.
           • krynston Zgłoś komentarz
            Ech, kolejny przykład jakości zarządzania w klubie. Jeszcze kiedyś mówiliśmy, że jesteśmy biedni ale uczciwi. Zaraz się okaże, że to też nie prawda.
            • Loljan Zgłoś komentarz
             Jeszcze raz wyrażę ubolewanie za zachowanie działaczy Motoru i doprowadzenie do tej sytuacji. Jednocześnie dziękuję za życzliwe podejście Prezesa Polonii do tematu i profesjonalne
             Czytaj całość
             propozycje. Jestem zniesmaczony brakiem reakcji "mojego" klubu bo taka propozycja powinna być błyskawicznie przyjęta i zrealizowana. Karę zmniejszoną powinien pokryć Prezes nawet z własnej kieszeni i jak się boi to podpisać porozumienie ze Stowarzyszeniem (czyli samym sobą) że do kwietnia zwróci mu pieniądze. Piły w to nie mieszać, zapłacić i samemu się bawić w refinansowanie...
             • ѕαмυєℓ Zgłoś komentarz
              Jako kibic Motoru powiem tak. Pilanie nie odpuszczajcie Zającom niech płacą!
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×