Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tramwaj im. Mieczysława Połukarda?

Od poniedziałku można głosować na nazwy tramwajów, które w styczniu wyjadą na ulice Bydgoszczy. Jedną z propozycji jest były żużlowiec bydgoskiego klubu i reprezentacji Polski Mieczysław Połukard.
Andrzej Matkowski
Andrzej Matkowski

W styczniu w Bydgoszczy zostanie uruchomione nowe połączenie tramwajowe, dzięki któremu mieszkańcy dojadą do Fordonu. W związku z tym miasto zakupiło dwanaście nowoczesnych tramwajów typu SWING, które będą obsługiwały kursujące na tej trasie cztery linie. Przy tej okazji zorganizowano konkurs na nazwy dla nowych pojazdów wożących pasażerów po Bydgoszczy.

W pierwszym etapie specjalna kapituła wybrała dwadzieścia propozycji, na które w dalszej części konkursu będzie można głosować. W skład kapituły weszli redaktorzy lokalnych gazet - Artur Szczepański z Expressu Bydgoskiego, Wojciech Potocki (reprezentowany przez redaktora Mateusza Mazura) z Gazety Pomorskiej, Jacek Glugla z Gazety Wyborczej w Bydgoszczy, dyrektor TVP Bydgoszcz Tomasz Pietraszak, Prezes Zarządu Radia PiK Cezary Wojtczak, Prezes PESA Bydgoszcz SA - Tomasz Zaboklicki, Prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy Jerzy Derenda oraz w imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy Dariusz Falkowski, a także prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, który przewodniczył obradom kapituły.

Drugim etapem konkursu jest publiczne głosowanie, które rozpoczęło się w poniedziałek (7 grudnia) o godzinie 20:00 i potrwa do kolejnego poniedziałku (14 grudnia), również do godziny 20:00. Wszyscy zainteresowani mogą oddawać swoje głosy poprzez profil Bydgoszczy na portalu społecznościowym Facebook - https://www.facebook.c...=bookmarks Spośród dwudziestu propozycji wskazanych przez kapitułę, głosujący wybiorą dwanaście, które zostaną nadane nowym tramwajom.

Propozycje nazw wybrane przez kapitułę:
1. Leon Barciszewski
2. Witold Bełza
3. Jan Biziel
4. Teresa Ciepły
5. Adam Grzymała-Siedlecki
6. Teodor Kocerka
7. Hieronim Konieczka
8. Zdzisław Krzyszkowiak
9. Ferdinand Lepcke
10. Jan Maciaszek
11. Ks. Ryszard Markwart
12. Pola Negri
13. Tadeusz Nowakowski
14. Ernst Conrad Peterson
15. Mieczysław Połukard
16. Marian Rejewski
17. Jerzy Sulima-Kamiński
18. Józef Święcicki
19. Marian Turwid
20. Leon Wyczółkowski

Jednym z kandydatów na patrona bydgoskiego tramwaju jest Mieczysław Połukard Jednym z kandydatów na patrona bydgoskiego tramwaju jest Mieczysław Połukard

Równolegle do głosowania na nazwy nowych tramwajów, przez cały tydzień na profilu Bydgoszczy przeprowadzony będzie konkurs, w którym do wygrania będzie nowy tablet. W konkursie będą mogły wziąć udział osoby, które zagłosują na nazwy tramwajów. Przez siedem następnych dni począwszy od wtorku (8 grudnia) do kolejnego poniedziałku (14 grudnia) włącznie, codziennie punktualnie o godz. 14:00 na bydgoskim profilu będą publikowane po trzy pytania dotyczące postaci, które mogą patronować nowym tramwajom (każdej postaci poświęcone zostanie jedno pytanie, a jedno z pytań dotyczyć będzie Fordonu). Nagrodę główną w konkursie wygra ta osoba, która najszybciej odpowie prawidłowo na wszystkie pytania i oczywiście odda swój głos w plebiscycie na nazwy.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×