Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowa forma pomocy dla Darcy'ego Warda

Wypadek Darcy'ego Warda spowodował efekt kuli śnieżnej, która stwarza dla niego coraz to nowsze formy pomocy finansowej. Czy dzięki temu zaangażowaniu uda się również wesprzeć innych poszkodowanych na torach żużlowców?
Agnieszka Rutkowska
Agnieszka Rutkowska
Darcy Ward / Na zdjęciu: Darcy Ward

W akcję wspierającą powrót do zdrowia Darcy'ego Warda zaangażowało się nie tylko środowisko żużlowców. Pomoc napływa również z innych dyscyplin sportowych. Poza licytacjami cennych gadżetów, turniejami charytatywnymi czy sprzedażą charakterystycznych koszulek, na rynku spożywczym ma pojawić się napój izotoniczny. - Zaangażowanie kibiców podczas akcji DW#43 przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, sprzedaliśmy ponad 20 tys. koszulek. DW#43 to ogromny i spontaniczny ruch społeczny, który zjednoczył całe środowisko polskiego żużla w jednej idei -pomocy dla Darcy'ego Warda. Od pierwszych dni akcji władze KS Toruń oraz toruńskie środowisko żużlowe dokładały wszelkich starań, aby wesprzeć Darcy’ego wszelkimi możliwymi narzędziami: administracyjnie, merytorycznie, logistycznie oraz finansowo - opowiada Joanna Michalska, była dyrektorka GTŻ.

Napój izotoniczny ma stać się stałą formą wspierania Australijczyka. - Jak pokazuje doświadczenie, wraz ze spadkiem emocji spada też zainteresowanie każdą akcją charytatywną. Aby nie dopuścić do wygaśnięcia tak wielkiego potencjału DW#43 z inicjatywy właściciela KS Toruń stworzono ideę, która pozwoli kibicom codziennie wspierać swoich idoli. To właśnie temu celowi służy napój izotoniczny Get Well - dodaje Michalska.

Kto stoi za wymyśleniem takiej formy wspierania Warda? - Firmą odpowiedzialną za wprowadzenie produktu na rynek jest Get Well Sport Sp. z o.o. Taka forma organizacyjna jest związana z planami wprowadzenia produktu na rynek ogólnopolski poprzez sieć detaliczną. Get Well Isotonic Drink nie jest marką, to produkt charytatywny. Według dzisiejszych estymacji cenowych, całość planowanego zysku, czyli 0,50 pln z każdej butelki będzie zasilała beneficjentów akcji. Pozostałe środki pokryją koszty działalności (logistyka, materiały informacyjne, promocja czy administracja). Zyski będą trafiały do beneficjentów bezpośrednio lub poprzez wskazane przez nich fundacje - wyjaśnia Ilona Termińska.

Pomoc dla poszkodowanego w wypadku Australijczyka napływa z wielu stron. Jednak nie tylko on walczy o powrót do pełni sprawności. Swój bój toczą między innymi nasi rodzimi zawodnicy, tacy jak Kamil Cieślar czy też Andrzej Szymański. Jednak na ten moment planowane jest tylko wspieranie Warda. - Obecnie pomoc będzie kierowana do Darcy'ego Warda. Produkt będzie miał dedykowaną etykietę z wizerunkiem sportowca, którą wybiorą sami kibice - informuje była dyrektor GTŻ.

Nie jesteśmy marką! GET WELL Isotonic Drink to produkt charytatywny! Zasady są proste: CAŁY zysk ze sprzedaży KAŻDEJ...

Posted by GET WELL Isotonic Drink on 12 styczeń 2016

Zanim napój izotoniczny pojawi się w sprzedaży upłynie jeszcze trochę czasu. - Pierwsza partia produktu powinna dotrzeć do nas 22 lutego 2016 roku. Siłą rzeczy będzie to jednak partia promocyjna. Pierwszym przedsięwzięciem, gdzie komercyjnie będziemy sprzedawać Get Well Isotonic Drink będzie charytatywny turniej w poniedziałek wielkanocny w Toruniu - powiedziała prezes KS Get Well Toruń.

Produkt, który pojawi się w sprzedaży będzie przeznaczony dla osób uprawiających sport. - Nowy napój izotoniczny Get Well to nie tylko wsparcie cennej idei, to także pełnowartościowy produkt spełniający wszystkie wymogi profesjonalnego napoju izotonicznego zawierające wszystkie niezbędne dla sportowców elementy.
Chcieliśmy stworzyć produkt, który może być używany wielokrotnie i będzie przynosił stałe efekty wsparcia finansowego dla Darcy'ego. Jednocześnie takie, które ściśle wiązać się będzie ze sportem - także tym uprawianym amatorsko. Izotonik jest produktem masowym i w przeciwieństwie do koszulki możemy go kupować codziennie i za każdym razem określone pieniądze wspierają Darcy'ego - zapewnia była dyrektorka GTŻ.

Nowa nazwa toruńskiej ekipy nie została stworzona przypadkowo. - KS Toruń jako własny wkład w poparcie tej idei przyjął nazwę KS Get Well Toruń, rezygnując ze sponsorskich kontraktów w 2016 roku - przypomina Termińska.

Jeśli tylko pomysł przyjmie się w środowisku czarnego sportu, to jest szansa, że wsparcie finansowe zostanie rozszerzone na innych żużlowców, którzy walczą o powrót do zdrowia po upadkach na torze. - Jeżeli Get Well Isotonic Drink zostanie dobrze przyjęty przez kibiców żużla, to nie wykluczamy w przyszłości pomocy także dla innych sportowców, bo pamiętajmy, że żużel jest niestety sportem bardzo inwazyjnym. Zmienimy wtedy etykietę tak, aby kibice zawsze wiedzieli kogo finalnie wspierają. Wiedząc ile butelek z logo, którego sportowca zostało sprzedane, łatwo będziemy w stanie określić, komu przekazać środki. W takiej sytuacji będziemy zawierać stosowne porozumienia z beneficjentami, analogicznie jak chcemy zrobić w przypadku Darcy'ego Warda - stwierdza Michalska.

Wszyscy zainteresowani akcją będą mogli on-line obserwować jej postępy. - Zależy nam przede wszystkim na stworzeniu przejrzystych zasad rozliczania. Powstaje już strona internetowa dedykowana akcji, na której każdy będzie mógł sprawdzić kto zarządza produktem charytatywnym Get Well Isotonic Drink, jaka kwota została zebrana i na co zostały przeznaczone pieniądze. Będziemy także obecni w mediach społecznościowych, gdzie również będzie można się dowiedzieć więcej o izotoniku Get Well - podsumowuje prezes toruńskiego klubu.

Czy stworzenie takiego napoju izotonicznego to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (34)
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Fajnie ze powstaja takie inicjatywy i wspomaga sie zawodnika w potrzebie,ale przyznam iż trochu smuci fakt ze podobne akcje nie wspomagają naszych rodaków którzy na torze zostawili zdrowie.
  • yes Zgłoś komentarz
   "Nowa forma pomocy..." - myślałem, że chodzi o nowy sposób leczenia.
   • Jan Kowalski Zgłoś komentarz
    • HUZARZY ŚMIERCI Zgłoś komentarz
     jak się okazuje "GET WELL" którą ma w nazwie klub z Torunia to nazwa agencji reklamowej, a nie hasło wspierające Warda...jeśli klub ma w nazwie nazwę innej firmy to zapewne nie za
     Czytaj całość
     darmo...a ludziom wciskają bajeczki o bezinteresowności...
     • Time vel Netto Zgłoś komentarz
      Pomoc płynie z Torunia a Ward na zdjęciu z " myszką" na piersi :) Sorry , ale to chyba nie jest w porządku !?
      • HUZARZY ŚMIERCI Zgłoś komentarz
       GET WELL SP Z O O to firma, której branża została w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) sklasyfikowana jako: Działalność agencji reklamowych. Powstała w 2013 roku. Forma prawna
       Czytaj całość
       firmy GET WELL SP Z O O to Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma posiada numer NIP , numer REGON 022312745 i KRS 0000490611, a jej siedziba mieści się pod adresem: Ul. Dębowa 4 a 51-361 Wilczyce DOLNOŚLĄSKIE. czyli KS Toruń ma w swej nazwie logo firmy reklamowej, a nie hasło wspierające zawodnika...czyli można domniemywać że ta bezinteresowność to takie bajeczki dla małych dzieci...
       • Kashar Zgłoś komentarz
        a Michalska to u kogo teraz na kolanach przesiaduje...???
        • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
         Każdy pomysł jest dobry aby pomagać zawodnikom kontuzjowanym,Można zrobić mecz jak Anglicy typu Bonanzy. powodzenia
         • moherowy beret Zgłoś komentarz
          nasz zawodnik, nasza pomoc...
          • Krzyżacy RSKŻ Zgłoś komentarz
           hejt na to, że KST pomaga tylko NASZEMU Kangurowi za 3........2.........1..........
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×