KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Stal chce mieć jeszcze lepszą frekwencję. Kibiców szuka nawet w Szczecinie

Stal Gorzów powołała do życia Kluby Kibica w Szczecinie i Kołobrzegu. To kolejny pomysł działaczy na zwiększenie i tak już wysokiej frekwencji.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski

Gorzowianie w ciągu tygodnia zgromadzili czterdzieści osób w Szczecinie, gdzie utworzono Klub Kibica. W Kołobrzegu udało się zebrać dziesięciu zainteresowanych. To nowy pomysł Stali na zwiększenie frekwencji. W Gorzowie są przekonani, że ich pomysł wypali. - Kibice Stali Gorzów są porozsiewani po różnych częściach Polski i Europy. Wielu z nich utożsamia się z naszymi barwami i miastem - przekonuje Ireneusz Maciej Zmora. - Chcemy, żeby kibice czuli się częścią naszego klubu, niezależnie od tego, gdzie na co dzień mieszkają. W związku z tym zdecydowaliśmy się wesprzeć inicjatywę polegającą na tworzeniu Klubów Kibica - dodaje prezes Stali.

Szczególnie intensywne działania promocyjne Stal Gorzów prowadzi w Szczecinie. Wybór nie jest przypadkowy. - Od lat prowadzimy działania w tym kierunku. Wiele osób z Gorzowa studiowało lub nadal studiuje w Szczecinie. Oni często tam później zostają i prowadzą swoje dorosłe życia. Wybudowanie drogi S3 bardzo zbliżyło do siebie te dwa miasta. W tych okolicach nie ma ciekawej oferty dla kibiców sportu żużlowego i z tego wynikają nasze działania - przekonuje Zmora.

Stal zamierza już wkrótce powołać do życia Kluby Kibica w kolejnych miastach. - Mamy w planach kolejne miejscowości. Ludzie już się jednak organizują. Czekamy na fanów nie tylko z okolic naszego miasta, ale z innych części naszego kraju czy nawet spoza jego granic. Wiemy, że nasi kibice są także w Niemczech czy na Wyspach Brytyjskich - tłumaczy prezes gorzowskiej Stali.

Korzyści z przynależności do Klubu Kibica jest bardzo wiele. Jedną z nich jest możliwość wykupienia biletów grupowych w jednym sektorze po promocyjnej cenie. To samo dotyczy nabywania karnetów. Klub Kibica może produkować gadżety z nazwą swojej miejscowości. - W przyszłości chcemy organizować spotkania z kibicami w miejscu, gdzie działa klub kibica. Zamierzamy zabierać tam zawodnika lub kilku zawodników i naszego trenera - zapowiada Zmora. - Osoby, które są zrzeszone w Klubie Kibica mają także prawo pierwokupu biletów, co może być istotne przy okazji meczów derbowych czy spotkań w fazie play-off, kiedy zainteresowanie wejściówki jest ogromne - dodaje na zakończenie prezes Stali.

Czy tworzenie Klubów Kibica w innych miastach to dobry pomysł Stali Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (44)
Zobacz więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×