KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Druga ligowa runda w Stanach. Tomas Jonasson nie będzie osamotniony

Młodzi amerykańscy żużlowcy porównają swe umiejętności na tle kilku gości z Europy. Menadżer reprezentacji będzie miał pole do obserwacji przed formowaniem składu na kolejny sezon DPŚ.

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński

Informowaliśmy, że w rozgrywkach amerykańskiej ligi (California Winter Team League), zaplanowanej 6 grudnia na torze Perris Raceway wystąpi Tomas Jonasson. Okazuje się, że Szwed nie będzie jedynym gościem zagranicznym, który wystartuje w zawodach. Dołączyli już do niego dwaj żużlowcy z Wysp Brytyjskich, Adam Roynon i James Sarjeant.

Jak poinformował nas menadżer Steve Evans, zawodnicy europejscy przydzieleni zostali do różnych zespołów. W sobotniej rundzie spotkań odbędą się mecze Ventura Aces - Victorville Vikings oraz Perris Eagles - Huntington Heathens.

Awizowane składy:

Ventura Aces: Max Ruml, Tomas Jonasson, Charles Ermolenko, Rick Richards, Rick Valdez, Brad Moreau, Damon Barry

Victorville Vikings: Kurtis Hamill, Dillon Rum, Braydan Galvin, David Clark, Dryden Gayle, Harold Hartke, Bentley Barrett

Huntington Heathens: Adam Roynon, Luke Becker, Dalton Leedy, Robbie Sauer, Mike Dalbey, Lawrence McNutt, Rohn Zellner

Perris Eagles: James Sarjeant, Austin Novratil, Gage Geist, Bryce Starks, Joey Donaldson, Ron Davis, Tom Bryant

Młodzi amerykańscy żużlowcy, tacy jak Max Ruml, Luke Becker czy Kurtis Hamill , porównają swe umiejętności na tle zawodników z Europy, zaś menadżer reprezentacji będzie mógł wyciągnąć wnioski przed formowaniem składu na kolejny sezon DPŚ.

Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie ligowe mecze rozgrywane są w zmienionej formule. Oba rozgrywane są równolegle. Czternaście biegów odbywa się według regulaminu obowiązującego w lidze brytyjskiej. Po nich zespoły nominują czołowych zawodników do trzech biegów dodatkowych (po jednym zawodniku z każdej drużyny). Punkty z tych wyścigów doliczane są do dorobku poszczególnych drużyn.

W meczach rozegranej w grudniu pierwszej rundy padły wyniki: Vikings-Heathens 43:52 oraz Aces-Eagles 48:43.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×