KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Jest porozumienie Falubazu z Unibaksem

Sprawa "ucieczki" Unibaksu Toruń z meczu finałowego Speedway Ekstraligi w Zielonej Górze znalazła swoje zakończenie. Pomiędzy klubami doszło do ugody w sprawie odszkodowania.

Damian Gapiński
Damian Gapiński

Pamiętny i nierozegrany finałowy mecz Speedway Ekstraligi sezonu 2013 wreszcie znalazł swoje zakończenie. Przypomnijmy, że Unibax Toruń nie przystąpił do meczu rewanżowego z Falubazem Zielona Góra po zwycięstwie u siebie 46:43. Konsekwencją takiej decyzji toruńskiego klubu były kary nałożone przez Komisję Orzekającą Ligi, które łącznie wynosiły 1 043 000 zł. Na tę kwotę składały się:
- 243 tys. zł dla Speedway Ekstraligi,
- 400 tys. zł
odszkodowania dla Stelmet Falubazu Zielona Góra
- 200 tys. zł za oddanie meczu walkowerem
200 tys. zł na rzecz czterech fundacji

Dodatkowo toruński klub zaczął sezon 2014 z 8 punktami ujemnymi, a na jedno spotkanie kibice weszli na MotoArenę za symboliczną złotówkę (wcześniej dotyczyło to trzech meczów). Także na jeden mecz w Toruniu fani z Zielonej Góry (w liczbie 770 osób) weszli za złotówkę.

Taka kara od początku budziła kontrowersje obu stron. Unibax uważał, że jest zbyt surowa, a Falubaz, że zbyt łagodna w kwestii odszkodowania. Zielonogórzanie szacowali wówczas swoje straty na kwotę ponad miliona złotych.

Ostatecznie doszło do porozumienia na linii Falubaz - Unibax. Strony ustaliły, że torunianie przeleją na konto zielonogórskiego klubu 100 tysięcy złotych. - Potwierdzam, że taka ugoda miała miejsce. Są to jednak ustalenia pomiędzy prawnikami, którzy reprezentowali Falubaz i Unibax. Zaprzeczam pojawiającym się w mediach informacjom, jakobym uczestniczył w tych negocjacjach. Nigdy z senatorem Dowhanem nie rozmawiałem na ten temat - powiedział Przemysław Termiński, były prezes KS Toruń, obecnie senator RP.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (321)
 • stary falubaziak ZG Zgłoś komentarz
  Z dużej bańki mały deszcz.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Zielona zadowolila sie tylko częścią kasy jaka chciala,ciekawe czemu tylko tyle?
   • poważny.grzesznik Zgłoś komentarz
    a różowy twierdził że dogadał się z Termosem bo razem są w senacie w jednym klubie, dlaczego mnie nie dziwi że gość kłamie ciągle jak najęty
    • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
     Oj w Zielonej musi chyba być bardzo krucho z kasą skoro zadowolili się 10% żądanej sumy. Jak wiadomo zielonogórzanie domagali się 1 252 658 zł, na taką kwotę wyliczył straty po
     Czytaj całość
     odwołanym meczu. Sam rzecznik prasowy Falubazu nie chce za bardzo komentować tej sprawy mówiąc jedynie, "że chuda ugoda jest zawsze lepsza od tłustego wyroku " Po tych słowach myślę,że Falubaz zgodził się na 10% ponieważ muszą także do PZM wpłacić kasę którą odliczyli Hampelowi,a w klubowej kasie się nadal nie przelewa.
     • miroslaw998 Zgłoś komentarz
      - 243 tys. zł dla Speedway Ekstraligi, -ok wiadomo - 400 tys. zł odszkodowania dla Stelmet Falubazu Zielona Góra -ok wiadomo - 200 tys. zł za oddanie meczu walkowerem - a to kto przykleja? -
      Czytaj całość
      200 tys. zł na rzecz czterech fundacji -ok wiadomo Szkoda że poniższa dyskusja sprowadza się w głównej mierze do pyskówki a nikt nie porusza tematu finansów. Zważywszy na to w jaki sposób i inne kluby były karane finansowo że wspomnę tu panią 1 1/2 to robi się sumka o którą myślę warto zapytać. Było to w okresie gdy nasze orły medale zdobywały jako kadra i z tego co pamiętam był jakiś głos odnośnie nędznych nagród jakie za to otrzymali. Może więc warto publicznie zapytać Ekstraligę czy nie wyszła na tej "ucieczce" najlepiej?
      • siomar Zgłoś komentarz
       I NIE GADAJ
       • MrJerry Zgłoś komentarz
        Do porozumienia doszło po 3 latach. Teraz Falubaz poczeka kolejne 3 lata na przelew... Hehehe...
        • -ROMAN- Zgłoś komentarz
         cóż nazwisko które miało byc okrętem flagowym Falubazu ciągnie go na dno, Falubaz liczy każdą złotówkę aby utrzymać się na powierzchni, pozostaje życzyć powodzenia,
         • JARASS Zgłoś komentarz
          Nie wiem co autor miał na myśli umieszczając w tym temacie zdjęcie Termińskiego. Karę 130 tys.(jak podaje gazeta pomorska) zapłaci Kark,bo taka była umowa pomiędzy starym,a nowym
          Czytaj całość
          właścicielem klubu, w czasie jego przejęcia.
          • ława Zgłoś komentarz
           jest Night jest impreza!!!!:)))...dobra szarpaczka nie jest nigdy zła:)))
           • bydziaj Zgłoś komentarz
            Widzę ,że ponownie "Pani Merkel z Torunia" mówi nam jak mamy żyć! Musi koniecznie innym narzucać swój punk widzenia (musi bo się udusi :)) i to jest główny problem tego człowieka !
            Czytaj całość
            Mnie h.j obchodzi co dzieje się u sąsiada w domu ,a ten gość wiecznie jak nie przez okno filuje to przez dziurkę od klucza lub ze szklanką przy ścianie nasłuchuje ! Panie Przemysławie Pan tu nie mieszkach więc skąd ta troska i zainteresowanie tym portalem ?
            • bart82gkm Zgłoś komentarz
             Dobra przerwa 5 minutowa się skończyła tutaj więc uciekam .
             • bullet79 Zgłoś komentarz
              Czyli na 25%..Hampela jest;)
              Zobacz więcej komentarzy (34)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×