Argentyńskie mistrzostwa - sezon 1994/1995: Cz. 1 - 11 tysięcy fanów na otwarciu. Dwie wygrane Austriaka

Aż 11 tysięcy spragnionych fanów oglądało pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Argentyny w sezonie 1994/1995. Ku uciesze miejscowych na otwarcie triumfował Luis Alberto Vallejos. W dwóch kolejnych rundach zwyciężał Austriak Heinrich Schatzer.

Dokładnie 30 grudnia 1994 roku zainaugurowano rozgrywki o tytuł Międzynarodowego Indywidualnego Mistrza Argentyny na sezon 1994/1995. Areną pierwszej rundy był tor w Bahia Blanca. Zawody śledziło aż 11 tysięcy kibiców. Na cały cykl składało się siedemnaście rund. W pierwszej odsłonie brylował Luis Alberto Vallejos (19 pkt.). Zawodnik ten pewnie zwyciężył we wszystkich swoich biegach, nie pozostawiając nikomu złudzeń jaki ma cel w odbywających się mistrzostwach. Drugie miejsce w finale wywalczył Rodolfo Pereyra (14 pkt.), który linię mety minął w sporej odległości od triumfatora. Na trzecim stopniu podium stanął Ricardo Lana (14 pkt.). Jedynym obcokrajowcem w debiutanckich zawodach był Austriak Heinrich Schatzer (8 pkt.), który triumfował w finale pocieszenia. Rywalizacja w klasie motocykli o pojemności 250 ccm zakończyła się zwycięstwem Javiera Rodrigueza. Armando Brion uplasował się na drugim miejscu, a Julio Cesar Galdos na trzecim.

Finał:
8. (70,84) Javier Rodriguez, Armando Brion, Julio Cesar Galdos, Miguel Porta, Angel Rigol, Carlos Limbozzi, Abdom Morris, Fabian Turrion, Marcelo Barressi

Oficjalny program mistrzostw 1994/1995 (źródło: Diego Dominguez)

W drugiej rundzie bezkonkurencyjny okazał się Austriak Heinrich Schatzer. Czterokrotny mistrz swojego kraju w finale pokonał znanego z późniejszych startów w Europie Emiliano Sancheza z Buenos Aires oraz faworyzowanego Luisa Alberto Vallejosa z Bahia Blanca. W zawodach wystartował także Niemiec Uwe Gessner. W rywalizacji zawodników w niższej klasie ponownie triumfował Javier Rodriguez. Tym razem drugi był Angel Rigol, a trzeci Armando Brion.

Finał:
12. (66,62) Heinrich Schatzer, Emiliano Sanchez, Luis Alberto Vallejos, Claudio Rojas, Sergio Rojas, Jorge Ruben Zinni

Finał:
6. (111,79) Javier Rodriguez, Angel Rigol, Armando Brion, Carlos Limbozzi, Miguel Porta, Julio Cesar Galdos, Marcelo Barresi, Abdom Morris

6 stycznia zawodnicy ponownie spotkali się w Bahia Blanca. Do rywalizacji dołączyli dwaj kolejni Europejczycy. Na torze pojawili się także Niemiec Christian Ferstl i Szwajcar Ueli Uetzinger. Pierwszy z nich wygrał mały finał. W całych zawodach zwyciężył drugi raz z rzędu Heinrich Schatzer. Luis Alberto Vallejos tym razem stanął na drugim stopniu podium, a Sergio Rojas na trzecim. W klasie motocykli o pojemności 250ccm pierwsze sezonowe zwycięstwo odniósł Armando Brion. Dotychczasowy lider Javier Rodriguez zniszczył swój silnik i nie ukończył biegu finałowego.[u]

[/u]

Heinrich Schatzer podczas trzeciej rundy mistrzostw (źródło: La Nueva).