WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Chaos w Gnieźnie. Co z rezygnacją Pawła Sochackiego?

W sobotę na stronie internetowej Startu Gniezno zamieszczone zostało oświadczenie, w którym zawarto informację o rezygnacji Pawła Sochackiego z obowiązków prezesa TŻ Start. Jak twierdzi zainteresowany, taka decyzja nie miała miejsca.
Mateusz Domański
Mateusz Domański

Przypomnijmy, że Paweł Sochacki stanowisko prezesa Towarzystwa Żużlowego Start Gniezno objął 4 grudnia 2015 roku, kiedy to w pierwszej stolicy Polski doszło do Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego. Wcześniej Sochacki był jednym z głównych sponsorów czerwono-czarnych. Jego firma, Carbon, wspierała żużel w Grodzie Lecha od kilku sezonów. Dzięki zaangażowaniu ze strony Pawła Sochackiego, w Gnieźnie został zorganizowany półfinał Drużynowego Pucharu Świata.

Jak już zostało wspomniane, w miniony weekend na oficjalnej stronie internetowej Startu zamieszczone zostało obszerne oświadczenie. Głównym punktem tego pisma była informacja o zmianach w strukturach zarządu. Poniżej prezentujemy treść fragmentu, który mówi o tych modyfikacjach:

Brak zielonego światła ze strony żużlowej centrali spowodował zmiany w strukturach klubu. Z funkcji prezesa Zarządu zrezygnował Paweł Sochacki. Jego miejsce zajął Robert Łukasik. W Zarządzie nie ma już z nami również Piotra Łączyńskiego. W tej sytuacji skład Zarządu uzupełniają Roman Michalski (wiceprezes) oraz Marek Perek (członek). Wspomniane rezygnacje spowodowane są osobistymi decyzjami samych zainteresowanych


Paweł Sochacki nie chce już komentować tych doniesień, jednak z jego wypowiedzi wynika, że do oficjalnego złożenia rezygnacji nie doszło. - Wobec sytuacji wokół klubu, która delikatnie mówiąc, jest bardzo zła, nie mam zamiaru dalej komentować tematu niby mojej rezygnacji. Kibice Startu powinni mieć możliwość oglądania zawodów żużlowych, a nie rywalizacji o społeczną (niepłatną) posadę. Przykre, że przez takie właśnie sytuacje, okazywany jest brak szacunku dla osób, które wyłożyły ogromne pieniądze na funkcjonowanie klubu. W długoterminowej perspektywie będzie to skutkowało, niestety, brakiem takich ludzi wokół żużla. Bez kibiców i sponsorów gnieźnieński żużel nie podniesie się z kolan. Naturalną konsekwencją tego zdarzenia będzie złożenie pisemnej rezygnacji z funkcji prezesa. Myślę, że to usatysfakcjonuje niektórych członków TŻ Start Gniezno i nowe władze, zgodnie ze statutem i regułami postępowania, będą mogły działać dla dobra żużla w Gnieźnie - powiedział.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (23):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • PAPA starcik 1
  Mam nadzieję , że władze polskiego żużla dopilnują tego , żeby klubik spod Poznania spłacił swoje długi !! I TO W 100% !!!! W przeciwnym razie , ciąg dalszy bana dla jakiegokolwiek tworu spod Poznania !!!!!!!!
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • AMON 0
  Ale i tak nic nie dostaną więcej niż te 950.000 zł co już dostali więc zapytać nie szkodzi prawda ?
  PRZEM 312 Nie ma takiej możliwości tego załatwienia wbij to sobie do głowy lub sam to załatw jak sądzisz że ktoś się na to zgodzi
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • PRZEM 312 0
  Nie ma takiej możliwości tego załatwienia wbij to sobie do głowy lub sam to załatw jak sądzisz że ktoś się na to zgodzi
  AMON Czy ja coś piszę o tym żeby Łukasik został ? On ma już teraz tylko jedno zadanie załatwić zrzeczenie się reszty długu jaki się należy wierzycielom a potem rezygnacja i oddanie klubu pod kuratelę miasta .
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (23)
Pokaż więcej komentarzy (23)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×