Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

SEC: Rybnik wraca z przytupem. Woryna najprawdopodobniej z dziką kartą

W środowy poranek w Rybniku obyła się konferencja prasowa dotycząca Wielkiego Finału Speedway Euro Championship. Organizatorzy przedstawili między innymi ceny biletów na wrześniowe zawody.
Marcin Karwot
Marcin Karwot
Kacper Woryna WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Kacper Woryna

- Rybnik wraca z dużym przytupem na sportową mapę żużla. Z jednej strony sukcesy klubu, a z drugiej kibice wyrażają duże zainteresowanie największymi imprezami. SEC to okazja dla Rybnika, aby zaistnieć w telewizji na całym świecie. Będą wielkie emocje, wielkie ściganie, wielkie nazwiska. Liczymy na to, że Polacy będą bardzo wysoko i powalczą o medale - zaczął Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika.

- Cieszymy się bardzo, że jesteśmy w Rybniku. To w chwili obecnej jeden z najprężniejszych ośrodków żużlowych w kraju. Dzisiaj uruchomiliśmy również sprzedaż internetową biletów. Wejściówki będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu www.eventim.pl w sklepach sieci Media Markt oraz Saturn w całej Polsce. Bilet normalny kosztuje 45 zł, ulgowy 30 zł. Wraz z Prezydentem Miasta i prezesem klubu ROW Rybnik szybko doszliśmy do porozumienia. Jesteśmy przekonani, że we wrześniu spotkamy się przy pełnych trybunach - dodał Karol Lejman, One Sport.

- Jestem zaszczycony, że mogę być częścią cyklu Speedway Euro Championship. Postaram się powalczyć o medal, ale jak będzie, to dopiero czas pokaże. W tej chwili ciężko powiedzieć, czy będzie mi ta nawierzchnia pasowała, czy nie, ponieważ finał dopiero we wrześniu - zapowiedział Janusz Kołodziej, jeden z reprezentantów Polski w SEC 2016.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Mirosław Trzeciak: Sami Hiszpanie nie wierzyli w ten zespół (źródło: TVP)

- To bardzo ważne, że w Rybniku będą odbywały się najważniejsze imprezy. Już w tej chwili możemy powiedzieć, że nasz lokalny zawodnik, Kacper Woryna zostanie przedstawiony jako kandydat do dzikiej karty na finał SEC. Mam nadzieję, że napsuje krwi nie jednemu zawodnikowi ze ścisłej czołówki - powiedział Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik.

- Cieszymy się, że nasz stadion będzie gospodarzem największej imprezy w tym sezonie. Będziemy świadkami walki, o której będziemy rozmawiać przez długi czas. Jestem przekonany, że wspólnie z organizatorami wykonamy kawał dobrej roboty i wrześniowe zawody będą znakomitą promocją żużla w naszym mieście -zakończył Rafał Tymusz, Dyrektor MOSiR Rybnik.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Oj wg mnie to "psucie krwi" w kontekscie ostatnich wydarzen na rybnickim torze troszku nie na miejscu....
  • yes Zgłoś komentarz
   Myślę, że można było dać dziką kartę/ewentualnie rezerwę) Worynie bez nagłaśniania jego klasy/możliwości. Odbędzie się w Rybniku jeden z turniejów finałowych IME, a Woryna (nie
   Czytaj całość
   ujmując jemu niczego) nie jest zawodnikiem (seniorskiej) klasy europejskiej.
   • yes Zgłoś komentarz
    Każdy każdego chwali aż do przesady. Wielki Finał pisane z wielkich liter to oficjalna nazwa, czy pisanie w celu podkreślenia wielkości??
    • Fan. Zgłoś komentarz
     Również jestem kibicem Żużla i ROW-u. Rybnik - Ale to co się dzieje wokół tego wszystkiego , jest chore , jak można coś na sile wciskać komukolwiek . Powinien jechać ten który jest
     Czytaj całość
     1-szy w kolejce do jazdy a nie po to aby napsuć krwi komukolwiek . Ten człowiek jest chory niech się leczy psychiatryk jest blisko . Sport taki jak żużel ma się odbywać na zasadach wysokiej kultury a nie chamstwa i robienia czegokolwiek na sile . Nie mamy składu na Ekstraligę i to jest największy błąd władz ROW-u Rybnik . Wstyd mi za takie wypowiedzi , nic się nie uczą nawet na własnych błędach . Mamy tylko dwóch zawodników na najlepsza, żużlową ligę świata , Grisza i Max Fricke . Reszta to ma tylko chwilowe przebłyski i nic więcej , począwszy od A.Jonssona .
     • siber Zgłoś komentarz
      ""napsuć (komuś) krwi "" Słownik: Słownik frazeologiczny ""stać się przyczyną czyjegoś zdenerwowania, kłopotów, irytacji "" "Kacper Woryna zostanie przedstawiony jako kandydat do
      Czytaj całość
      dzikiej karty na finał SEC. Mam nadzieję, że napsuje krwi nie jednemu zawodnikowi ze ścisłej czołówki - powiedział Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik." I znów głupia wypowiedź prezesa Mrozka w kontekście tego co wydarzyło się miesiąc temu na rybnickim torze z udziałem tego zawodnika , jak i następnych dniach po tragedii . Ponad 30 lat jestem czynnym kibicem ROW-u ,ale ten prezes przez 4 lata zawsze coś pier...lnie ,by zirytować kibiców. Powoli mi się odechciewa żużla za sprawą prezesów, wszelkich działaczy i regulaminów.
      • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
       Powodzenia Rybnik w turniejach tej rangi, Miasto reklamuje się świetnie.Dzika karta dla Woryny. GKSŻ jakie osiągnięcia widzi Kacpra.Prezes Rybnika może widzi pupil. Patrząc obiektywnie
       Czytaj całość
       są lepsi, którzy zasługująna takie wyróżnienie.
       • Pinowa Zgłoś komentarz
        Dobrze Panie Mrozek, że Woryna napsuje tylko krwi, a nie zdrowia innym zawodnikom. p.s. A dasz Pan taką gwarancję na piśmie.
        • AMON Zgłoś komentarz
         A co takiego Woryna osiągnął na torze żeby dostał "dziką " kartę na ten turniej ?
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×