Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Władze Rybnika widzą potencjał żużla

17 września w Rybniku odbędzie się Wielki Finał SEC. Wydarzenie to będzie jedną największych imprez żużlowych na Górnym Śląsku w ostatnich latach.
Marcin Karwot
Marcin Karwot
Andreas Jonsson WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak / Andreas Jonsson

To kolejny wielki turniej, który zagości w Rybniku. - Wracamy z dużym przytupem na sportową mapę żużla. Frekwencja podczas meczów ligowych świadczy, że jest zainteresowanie i potrzeba, by Rybnik był miastem żużla. Mam nadzieję, że SEC będzie świetną promocją dla miasta i będzie to czas, gdzie miasto w sposób szczególny zaistnieje na tej żużlowej mapie Polski, Europy i Świata. Transmisja w Eurosporcie umożliwi pokazanie miasta szerokiemu gronu - powiedział Piotr Kuczera, prezydent Rybnika. 

Od środy można już zakupywać bilety na owe wydarzenie. - Będą wielkie emocje i ściganie. W Rybniku pojawią się znane nazwiska. Każdy z nas liczy w sercu, że Polacy zaistnieją podczas tych zawodów. Życzę sobie, a przede wszystkim miastu, aby było to wielkie widowisko. Żużel coraz bardziej wpisuje się w historię Rybnika. Bez ROW-u na pewno by nie było też SEC. Zapraszam do Rybnika oraz tego, by śledzić cały cykl. Liczę, że zobaczymy kawał dobrego żużla - dodał. 

Prezydent Miasta oznajmił również, że finałowi SEC będą towarzyszyły inne imprezy. - Bardzo bym chciał, by to wydarzenie weszło również w miasto. Nie chcę, żeby była to impreza, która odbywa się tylko na stadionie. Ten sezon, który przez pogodę jest jeszcze w dużej części przed nami, będzie stopniowo budował atmosferę tego finału SEC. Przyznam, że w mieście partnerskim Dorsten, spotkałem mieszkańca, który pytał się mnie o możliwość kupna biletów właśnie na ten finał. Z biegiem czasu będzie informować o towarzyszących wydarzeniach - oznajmił. 

Dziką kartę na turniej w Rybniku otrzyma najprawdopodobniej Kacper Woryna. - Sens żużlowego miasta to wychowankowie. Bardzo bym chciał, by te nazwiska się pojawiały. Jest Kacper Woryna, ale są też inni juniorzy, którym trzeba dawać stopniowo szansę. Dla mnie siłą żużla w Rybniku są właśnie zawodnicy wywodzący się z tego miasta. Zawsze odwołuję się do nazwisk, który wyszły z Rybnika i wpisały się w historię miejscowości. Bardzo bym chciał, by to teraz tak również wyglądało - zakończył.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016: Andrzej Juskowiak: Portugalczycy obawiają się Polaków (źródło TVP)

Czy decyzję o przydzieleniu dzikiej karty Worynie uważasz za dobrą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
  Za moich młodzieńczych czasów Rybnik kojarzył się z żużlem, Prezydent miasta zawsze może miasto promować tym sportem ,Różne zawody które będą się odbywać na tym torze będzie
  Czytaj całość
  ściągać fanów z całej Polski,co za tym idzie skorzysta i miasto. Rybnik to żużlowa potęga Historyczna zawsze należało by do tego sięgać, Powodzenia.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×