Argentyńskie mistrzostwa - sezon 1986/1987: Cz. 9 - Niemiec Peter Hehlert mistrzem Argentyny. Castagna drugi

Ostatnia odsłona zmagań o tytuł najlepszego zawodnika w Argentynie odbyła się w Bahia Blanca. Niezwyciężony okazał się triumfator całych mistrzostw Niemiec Peter Hehlert. Dotychczasowy lider Armando Castagna nie wystartował w ostatniej rundzie.

Przemysław Jany
opona w motocyklu żużlowym / opona w motocyklu żużlowym

Dwunasta ostatnia runda mistrzostw Argentyny organizowanych przez klub z Bahia Blanca nie pozostawiła nikomu złudzeń. W finale z bardzo dużą przewagą triumfował Niemiec Peter Hehlert. Drugi linię mety minął Matias Ferreras. Karlsten Hilger z Niemiec był trzeci.

12. (64,38) Victor Peyroth

Finał: 13. (61,91) Peter Hehlert, Matias Ferreras, Karlsten Hilger, Sergio Martinez, Jorge Zinni, Rodolfo Pereyra (w)
Podium 12. rundy mistrzostw (źródło: La Nueva). Podium 12. rundy mistrzostw (źródło: La Nueva).
W klasie motocykli o pojemności 200ccm zwyciężył Leandro Prieto. Carlos Limbozzi, który nie ukończył biegu finałowego w pierwszym starcie ustanowił nowy rekord toru dla tej klasy.

Finał:
8. (102,32) Leandro Prieto, Fabian Turrion, Fabio Gallego, Sergio Meller, Miguel Bazan, Nelson Muldon (w), Carlos Limbozzi (w)

Walka w rywalizacji motocykli o pojemności 200ccm zakończyła się pewnym triumfem Fabiana Turriona. Nelson Muldon został wicemistrzem kraju. Natomiast startujący w obu klasach Carlos Limbozzi stanął na trzecim stopniu podium.

6. Fabio Gallego - 74

Pod nieobecność Włocha Armando Castagny tytuł najlepszego zawodnika w Argentynie w mistrzostwach organizowanych przez klub Tiro Federal z Bahia Blanca wywalczył Niemiec Peter Hehlert. Walkę o brązowy medal wygrał natomiast rodak zwycięzcy Karlsten Hilger, które zaledwie o pół punktu pokonał kolegę z reprezentacji Gerda Rissa.

Klasyfikacja końcowa - 500ccm: 1. Peter Hehlert - 169 pkt. 2. Armando Castagna - 155 3. Karlsten Hilger - 123,5 4. Gerd Riss - 123 5. Matias Ferreras - 103 6. Bernhard Osterloher - 95,5 7. Sergio Martinez - 95 8. Carsten Pelzman - 74 9. Carlos Limbozzi - 70,5 10. John Davis - 66
Złoty medalista Niemiec Peter Hehlert (źródło: La Nueva). Złoty medalista Niemiec Peter Hehlert (źródło: La Nueva).