Przyznano dziką kartę na Grand Prix Australii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Brady Kurtz
WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Brady Kurtz
zdjęcie autora artykułu

Podobnie jak w zeszłym roku, tegoroczny cykl Grand Prix zakończony zostanie na Etihad Stadium w Melbourne w Australii. Organizatorzy przyznali już dziką kartę na ten turniej. Otrzymał ją Brady Kurtz.

W tym artykule dowiesz się o:

19-letni Brady Kurtz uznawany jest za spory australijski talent, co potwierdził na początku roku, kiedy to sięgnął po Indywidualne Mistrzostwo Australii. W tym sezonie brał on udział w m.in. Drużynowym Pucharze Świata, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Maxa Fricke'a (w barażu zdobył 6 punktów). W Polsce Kurtz reprezentuje barwy pierwszoligowej Polonii Piła. Jego średnia biegowa po dziewięciu meczach wynosi 1,595.

- Marzeniem każdego dzieciaka jest jazda w Grand Prix i naprawdę wspaniale, że to się w moim przypadku wydarzy. Nie było mnie w domu w czasie zeszłorocznego Grand Prix Australii, ale widziałem, że było tam niezłe show. Jestem podekscytowany, że tym razem będę jego częścią - powiedział Kurtz.

Rezerwowymi podczas Grand Prix Australii będą Sam Masters, który w zeszłym roku wystąpił na Etihad Stadium z "dziką kartą", oraz wspomniany Max Fricke. Tym samym "dziką kartę" oraz funkcje rezerwowych powierzono najlepszej trójce IM Australii.

Zawody w Melbourne zaplanowano na 22 października.

ZOBACZ WIDEO: Stal - Wybrzeże: upadek Sundstroema, wykluczenie Nichollsa (źródło TVP)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (6)
avatar
baraboszkin
7.09.2016
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
...szkoda, na obecna chwile w najwiekszym sztosie jest Tungate - po cichu liczylem na karte dla niego, on jest jak Doyle ze dwa sezony temu, kto wie, czy nie wyladuje w GP za rok - dwa, w dalsz Czytaj całość
avatar
yes
7.09.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"Marzeniem każdego dzieciaka jest jazda w Grand Prix" - z dzieciaka wyrósl, marzenia urzeczywistniają się...  
avatar
sympatyk żu-żla
7.09.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Młody chłopak jedzie jak n a swój wiek dobrze.Według mnie zasłużył sobie na to wyróżnienie dziką kartą.  
avatar
levybydg
7.09.2016
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Fricke zasłużył bardziej według mnie  
avatar
pilanin
7.09.2016
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ostatnie 2 mecze w jego wykonaniu bardzo slabe ale widac w chlopaku ogromny potencjal.Ma dopiero 19 lat i to 1 jego sezon w Polsce.Jestem przekonany ze juz za.rok pojdzie z forma level wyzej ac Czytaj całość