Koledzy z toru pożegnali Zetterstreoma. Niezłe wyniki Polaków, Rickardsson znów na motocyklu!

W niedzielę na torze w Eskilstunie odbył się czwórmecz "Zorro's Final Show". W zawodach triumfował zespół "ETAB", którego liderem był Antonio Lindbaeck. Szwed zapisał przy swoim nazwisku 12 punktów.

Mateusz Domański
Magnus Zetterstroem w specjalnym stroju na swój turniej pożegnalny Materiały prasowe / twitter.com/Paul_Burbidge/ / Magnus Zetterstroem w specjalnym stroju na swój turniej pożegnalny

Oprócz Antonio Lindbaecka, w skład zwycięskiego zespołu weszli również Peter Karlsson, Patrick Hougaard oraz Grzegorz Zengota. Polak pozostawił po sobie niezłe wrażenie, choć jego jazda była "w kratkę". "Zengi" zainkasował 11 "oczek". Zawodnik Fogo Unii Leszno wywalczył przepustkę do biegu finałowego, w którym zerwał taśmę.

W szeregach najsłabszej drużyny znalazł się inny z Polaków - Oskar Fajfer. Wychowanek Startu Gniezno zdobył siedem punktów. Reprezentant naszego kraju dobrze wszedł zawody, ale później nieco obniżył loty - w swoich dwóch ostatnich startach nie wywalczył ani jednego "oczka".

Z niezłej strony zaprezentowali się również Peter Ljung (12 pkt.), Peter Kildemand (11) oraz Bjarne Pedersen (10). Magnus Zetterstroem, któremu były poświęcone te zawody, zainkasował osiem punktów. Dla popularnego "Zorra" był to ostatni akcent jego żużlowej kariery.

Warto podkreślić, że na zawodach obecny był Tony Rickardsson. Legenda szwedzkiego żużla wzięła nawet udział w wyścigu pokazowym.