Były zawodnik Orła Łódź zakończył karierę

Sobotni mecz reprezentacji Niemiec z Resztą Świata był ostatnim występem na żużlowych torach Matthiasa Kroegera. Doświadczony Niemiec postanowił zakończyć sportową karierę.

Dawid Cysarz
WP SportoweFakty / Weronika Waresiak

W Dohren Reszta Świata pokonała gospodarzy 54:36. Dla Niemców punkt wywalczył Matthias Kroeger. Po zawodach odbyło się uroczyste pożegnanie 47-letniego zawodnika, który zdecydował się na zakończenie przygody ze sportem żużlowym.

Kroeger w trakcie swojej kariery był pięciokrotnie drużynowym mistrzem świata w wyścigach na długim torze, a także przez kilka lat stałym uczestnikiem cyklu w tej odmianie rywalizacji.

W polskiej lidze przez trzy kolejne sezony (2006-2008) reprezentował barwy Orła Łódź. Najbardziej udany był dla niego pierwszy rok startów w tym klubie. Niemiec został jednym z liderów drużyny, a sezon zakończył ze średnią biegową 2,438.