Oskar Bober pojedzie w PLŻ2?

Oskar Bober związał się kontraktem z Betardem Spartą Wrocław. Przed młodzieżowcem otwiera się więc furtka do startów także w Polskiej 2. Lidze Żużlowej.

Dawid Borek
Dawid Borek
Oskar Bober WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Oskar Bober
W najbliższym sezonie kluby Polskiej 2. Ligi Żużlowej będą mogły korzystać z instytucji "gościa". Taka możliwość dotyczy juniorów z PGE Ekstraligi, lecz będą oni musieli znaleźć się pod pozycjami 1-5 i 9-13. Każdy klub PLŻ 2. będzie mógł zakontraktować tylko dwóch takich zawodników na sezon. Umowy będą musiały zostać parafowane do 31 marca 2017 roku, a "gość" nie będzie mógł być uczestnikiem finału IMŚJ, IMEJ, DMŚJ, DMEJ w sezonie poprzednim.

Być może z takiej opcji skorzysta KM Cross Lublin, kontraktując nowego zawodnika Betardu Sparty Wrocław - Oskara Bobera. - To wpisywałoby się w nasz plan, związany z tym, żeby nasz klub reprezentowali lublinianie. Ale to sam zawodnik będzie musiał chcieć, nie zrobimy nic na siłę - przyznał w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim Piotr Więckowski.

Obecnie w kadrze lubelskiego klubu znajdują się Bjarne Pedersen i Daniel Jeleniewski. W KM Cross pojadą też Paweł Miesiąc i Maciej Kuciapa, a oprócz nich z zespołem łączy się również Sama Mastersa i Josha Grajczonka. Trenerem drużyny będzie Dariusz Śledź. - Doszliśmy już do porozumienia z kilkoma zawodnikami, ale dajemy sobie jeszcze chwilę, żeby dopełnić formalności. Planujemy zakontraktować 5-6 seniorów. Nie chcemy robić wielkich rezerw, zależy nam przede wszystkim na dobrej atmosferze w drużynie - dodał menedżer KM Cross.

ZOBACZ WIDEO Piotr Małachowski: myślami jestem już przy Tokio (źródło TVP)


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy KM Cross będzie faworytem PLŻ2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×