Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Juniorzy Polonii zawieszeni przez zarząd. Chętni zapłacą ekwiwalent za wyszkolenie

Zarząd ŻKS Polonia Bydgoszcz SA przyjął uchwałę na mocy, której zawieszeni w prawach członków klubu zostali dwaj juniorzy - Patryk Sitarek i Damian Stalkowski. Klub otrzymał także odpowiedź z GKSŻ ws. ekwiwalentu za wyszkolenie.

Kacper Ginter
Kacper Ginter
Andriej Kudriaszow WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Andriej Kudriaszow

Patryk Sitarek oraz Damian Stalkowski wraz Oskarem Ajtnerem-Gollobem tworzyli na początku sezonu 2016 grupę podstawowych juniorów Polonii Bydgoszcz. Wspólnie zdołali wywalczyć awans do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych w zawodach eliminacyjnych w Świętochłowicach. W finale rozgrywek pierwsza dwójka już się jednak nie pojawiła.

Obaj zawodnicy na jednym z treningów przed meczem z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa mieli odmówić jazd treningowych. Takie zachowanie nie spodobało się sztabowi szkoleniowemu, a także właścicielowi klubu Władysławowi Gollobowi. Od tamtej chwili tylko raz wystartowali w plastronie z gryfem. Było to podczas Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Pomorza w Grudziądza. Reszta absencji była umotywowana zwolnieniami lekarskimi.

Po zakończeniu sezonu termin zwolnień minął, a prezes ŻKS-u oczekiwał od zawodników rozliczenia się z rzeczy materialnych, które klub udostępnił juniorom tj. sprzętu i osprzętu niezbędnego do rywalizacji. To nie nastąpiło, pomimo kilkunastu próśb skierowanych do młodych żużlowców.

Polonia Bydgoszcz zwołała zarząd w tej sprawie i przyjęła uchwałę.

ZOBACZ WIDEO Historyczna chwila w Łodzi. Wmurowali kamień węgielny (źródło: TVP SA)

"Na posiedzeniu w dniu 9.11.2016 Zarząd po wielokrotnej i wnikliwej analizie postępowania negatywnego kolegi Damiana Stalkowskiego i Patryka Sitarka przejawiające się:

1) Bojkotowaniem starań zespołu - zawodników i klubu w walce o utrzymanie się w Nice I Lidze Żużlowej w sezonie 2016, poprzez pozostawania na długotrwałym, wymuszonym zwolnieniu lekarskim od 8.07.2016 do końca rozgrywek ligowych, realizowanego w zmowie z P. Sitarek

2) Lekceważeniu wielokrotnych wezwań klubu do rozliczenia się z pobranego sprzętu klubowego (pokwitowania i rachunki w księgowości klubu)

3) Wypowiedziami zawodników i opiekuna naruszające dobre imię klubu jak i działaczy

4) Uporczywym trwanie w negatywnej i wrogiej postawie wobec zawodników, trenera, menagera, kierownika drużyny jak i członków klubu.

Postanowiono zawiesić zawodników Damiana Stalkowskiego i Patryka Sitarka w prawach członków klubu na okres 6-ciu miesięcy tj od 9.11.2016 do 8.05.2017"

Bydgoski klub ową notę przesłał do Głównej Komisji Sportu Żużlowego. Dodatkowo działacze ze Sportowej 2 zaznaczają, że wszystkie należności finansowe względem Patryka Sitarka i Damiana Stalkowskiego są uregulowane.

Wcześniej Żużlowy Klub Sportowy wysłał zapytanie do GKSŻ dot. interpretacji regulaminowych ws. zerwania kontraktu i ekwiwalentu za wyszkolenie. Organ Polskiego Związku Motorowego odpowiedział, że nawet jeśli zawodnik młodzieżowy rozwiąże kontrakt z klubem, bądź klub z zawodnikiem, to klub może ubiegać się o ekwiwalent za wyszkolenie tegoż żużlowca od jego nowego pracodawcy. Równowartość jednego roku szkolenia to 120 000 PLN.

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy sprawa juniorów w Bydgoszczy znajdzie swój szczęśliwy koniec?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (355)
 • Gizbern Zgłoś komentarz
  Kretynie sympatyk żu-żla gdybyś był trochę inteligentniejszy to byś wiedział że mając mnie zablokowanego to nie mogę Ci dać minusa w które to przeciwieństwie do Ciebie nie bawię
  Czytaj całość
  się bo mnie to nie kręci.Za nic to mam Ciebie analfabeto który nie potrafisz napisać poprawnie zdania.Parę dni temu zadałem Ci pytanie na które do dnia dzisiejszego nie otrzymałem odpowiedzi.Co do podpinania się pod Twój profil to sam nie wiesz co piszesz.Skoro kretynie mnie zablokowałeś to po co czytasz moje posty?Sam sobie zaprzeczasz,a prosić możesz!
  • Rzeźnik Zgłoś komentarz
   Bałaganu na sportowej 2 ciąg dalszy !!! Co za kolejny syf wypłynie ?
   • Jankes_ RSKZ Zgłoś komentarz
    Mogło być coś z nich gdyby nie fochy młodych gniewnych a tak skonczyli marnie :/ Jeden na kasie w biedronce kolo Torunia a drugi w budowlance sie szlaja
    • Gizbern Zgłoś komentarz
     Czytam to wszystko i nie wierzę w to co co niektórzy piszą.Nie przyjdzie do nas żaden sponsor bo jest zadłużenie.To pytam się ja od czego jest złota setka gdzie jako sponsoring trzeba
     Czytaj całość
     wpłacić tylko 1920 pln.Tam też nikt nie wpłaci bo jak się siedzi z założonymi rękami i ciężko doope ruszyć do potencjalnych darczyńców to o czym tu rozmawiamy,w tym roku bodajże znalazło się takich trzech.Co do dotacji z miasta to każdy średnio ogarnięty człowiek wie że od tego trzeba zapłacić vat także tłumaczcie sobie że Władzio został wpuszczony na minę i między innymi tu macie też odpowiedź dlaczego Jonsson chciał więcej.A teraz jeszcze nasze kontrakty czemu wnuczek jeszcze nie podpisał aneksu,a zrobi to jako ostatni w klubie,chyba każdy ogarnięty kibic to zrozumie.Żeby nie było że tylko piszę źle to chwała Władzi za pomniejszenie długów,ale pytam się co zrobi w tym roku w tej kwestii nie mając sponsorów,a tylko dotację z miasta?
     • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
      Osobiście uważam,że Władek ma pomysł na ten klub,a jest nim przede wszystkim spłata długów po nieudacznych poprzednikach.Ten sezon od lat skończyliśmy bez długów i udało nam się
      Czytaj całość
      jeszcze spłacić część długów.Poprzednicy kasę także otrzymywali z miasta,ale dziwnym trafem nie było od kilku lat ani wyniku,tylko coraz większe długi.Nikt przy zdrowych zmysłach nie przyjdzie od razu sponsorować klubu.Nawet w Rybniku prezes opowiada,że zjeździł region w lewo i w prawo,a sponsorów nie przybywa.Zaznaczam iż Śląsk jest bardziej uprzemysłowionym regionem niż Bydgoszcz i okolice,a klub z Rybnika jeździ w elicie i nie ma długów. Ale najlepiej psioczyć w kółko,krytykować Władka itp.Jakoś nie zauważyłem aby kibice ROWu krytykowali za ten stan rzeczy Mrozka. Jeszcze jedno.W Rzeszowie też jest ciężko,młodzież także nie ma sprzętu z najwyższej półki,ale zarówno Wojtyło jak i Rząsa trenują na tym co mają i wierzą w lepsze jutro,nie odmawiając udziału w treningu,nie latają po mediach i nie rozpowiadają plotek na temat sytuacji w klubie. Ot jednak można jak pokazują w/w przykłady.
      • Dr Paj-Chi-Wo Zgłoś komentarz
       W sprawie juniorów trzeba by ktoś podjął się mediacji - na konflikcie nikt nie wygra. Moja propozycja :-) : 1. Rodzice juniorów rezygnują z grona doradców i zaczynają myśleć. 2.
       Czytaj całość
       Władysław "zatrudnia" kogoś (społecznie) do kontaktów z młodzieżą. 3. Klub wycofuje zawieszenie. 4. Zawodnicy w ramach pokuty wyrywają zielsko na całym stadionie (do wiosny powinni zdążyć).
       • Marianno-Italianno Zgłoś komentarz
        prawie 300 komentarzy na temat klubu, który będzie walczył o utrzymanie w 1 lidze. Nie taka obojętna Polonia jest dla wszystkich. musimy wrócić mocni, nawet od dna się odbić, ale
        Czytaj całość
        wrócić
        • Maciula87 Zgłoś komentarz
         No to bydgoskie gwiazdki muszą sobie szuka nowego zajęcia...
         • Big Lebowski Zgłoś komentarz
          Widzę, że większość to sami mądrale. Najpierw trzeba włączyć mózgownicę, a dopiero później emocje. Sytuacja w Polonii jest bardzo złożona i skomplikowana. Wąskie grono kibiców
          Czytaj całość
          wie, że Władek nie starał się przejąć klubu, a został do tego poproszony. Poproszony przez "pana" prezydenta i potem pchnięty na minę. Bruski miał bowiem do wyboru: 1.Dziadów z BTŻ-tu wiecznie stękających za pieniędzmi i generujących nowe długi. 2.Jonssona z zapleczem finansowym i wizją natychmiastowego rozwoju. 3. Jakiegoś łosia, by posadzić go na prezesowskim stołku tylko po to, aby mógł pospłacać prezydenckie długi, a potem choćby i zdechł razem z Polonią. I takie rozwiązanie wybrał ten koleś jako optymalne z jego punktu patrzenia. Wszelkie więc teraz dywagacje, czy Władek robi coś lepiej czy gorzej nie mają sensu. Na szczęście pojawiło się światło w tunelu. Wszystko jednak jak zwykle będzie w największym stopniu zależało od tego, jak za jakiś czas zachowa się ta kanalia z Ratusza. Życzę wszystkim miłego dnia. Pzdr!
          • Marianno-Italianno Zgłoś komentarz
           Czy ktoś wie ile obecnie wynosi zadłużenie naszego klubu? ile zostało spłacone, ile jest do spłacenia, ile będzie spłacone po następnym sezonie?
           • eXpErT Zgłoś komentarz
            Nie rozumiem tej radości z decyzji Golloba. Z czego tu być zadowolonym? - że zostaliśmy z 2 juniorami i to jeszcze praktycznie bez żadnego doświadczenia?! Jak któryś się wysypie, to kto
            Czytaj całość
            pojedzie - Władek?
            • levybydg Zgłoś komentarz
             Szkoda slów..Nawet jesli mlodzi naborili to pan Gollob jest po prostu hipokryta,bo jego obaj synowie do swietych nigdy nie nalezeli.
             • użytkownik usunoł konto Zgłoś komentarz
              Jaki zarząd, stary grabarz sam siebie wezwał czy jeszcze pseudotrenera? Cytując Walaska z TV "kawał szmaty nic więcej". Najwyższy czas żeby w tym klubie pojawiła się też kontrola
              Czytaj całość
              finansowa z miasta i Urzędu Skarbowego, bo Gollobowie już raz na lewo wyprowadzili kasę z Polonii i przez to upadł BKS. Wszyscy pamiętają mieli za to proces w sądzie i prawomocne wyroki. Ciekawe czy już rozliczyli się z miastem z tych 3,5 mln. które dostali na poprzedni sezon. A ekwiwalent należy się BTŻ jak już, bo to ten klub ich wychował, a barany z gksz jak widać mają taki burdel w papierach że nawet nie wiedzą że to inny klub.
              Zobacz więcej komentarzy (78)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×