Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

KM Cross sprawdzi swoją formę z drużynami Nice PLŻ

Przedstawiciele Klubu Motorowego Cross Lublin podali wstępnych rywali do przedsezonowych sparingów oraz umowne terminy odjechania zawodów. Ponadto Lublinianie rozważają wyjazd na zgrupowanie.
Michał Mielnik
Michał Mielnik
KMŻ Motor - Kolejarz Rawicz WP SportoweFakty / Marcin Mrozik / KMŻ Motor - Kolejarz Rawicz

KM Cross Lublin czeka pierwszy sezon ligowy. Aby jak najlepiej przygotować się do startu rozgrywek, właściciele lubelskiego klubu zaplanowali sparingi. Rywalami Lublinian będą drużyny Nice Polskiej Ligi Żużlowej - Unia Tarnów (18 i 19 marca) oraz Stal BETAD Leasing Rzeszów (25 i 26 marca). Jedyną niewiadomą pozostał sparing z Lokomotivem Daugavpils - dwukrotnym zwycięzcą NPLŻ. - Łotysze do sezonu będą przygotowywać się w Polsce. Rozmawiałem z trenerem Nikołajem Kokinem i zapraszałem ich do nas, ale decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Jeśli uda się dograć ten sparing, to temat przygotowań będziemy mieli domknięty - mówi trener KM Cross Dariusz Śledź w rozmowie z"Dziennikiem Wschodnim".


Lublinianie jednak będą chcieli wyjechać na tor na początku marca, o ile pogoda na to pozwoli. - Optymalnie byłoby, gdyby udało nam się wyjechać na tor na początku marca, ale w tej chwili nie można niczego przesądzać - powiedział Śledź.

Menedżer sekcji żużlowej KM Cross - Piotr Więckowski liczy, że uda się zorganizować wyjazd na obóz przedsezonowy, który miałby pomóc szczególnie juniorom. W ubiegłym roku lubelscy zawodnicy wyjechali na sześć dni do Gorican. W trakcie tego pobytu mieli możliwość trenowania z takimi zawodnikami jak Martin Vaculik czy Emil Sajfutdinow. - Musimy popracować nad formacją młodzieżową. Inne kluby ściągają zawodników z zewnątrz. My opieramy się na swoich wychowankach i chcemy ich dobrze przygotować do sezonu, żeby stanowili o naszej sile. Prowadzimy rozmowy w tej sprawie i mam nadzieję, że uda się to zorganizować - powiedział Więckowski.

KM Cross Lublin rozpocznie sezon 17 kwietnia meczem wyjazdowym w Opolu, z kolei pierwszy mecz na własnym torze rozegra 22 kwietnia z zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego.

ZOBACZ WIDEO Mechanicy na Dakarze - ktoś nie śpi, by jechać mógł ktoś (źródło: TVP SA)

Czy wyjazd na zgrupowanie pomoże lubelskim juniorom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Dziennik Wschodni
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×