Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Falubaz znalazł alternatywę dla Cieślaka. Ten duet zda egzamin?

Andrzej Jarząbek i Krzysztof Zakrzewski będą brali główną odpowiedzialność za szkolenie młodzieży w Ekantor.pl Falubazie. Klub z Zielonej Góry przygotował ponad dwadzieścia silników dla swoich juniorów.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
Arkadiusz Potoniec WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Arkadiusz Potoniec

Ekantor.pl Falubaz od dłuższego czasu zapowiadał, że uporządkuje temat szkolenia w klubie. Jeszcze w ubiegłym roku głośno mówił o tym prezes Zdzisław Tymczyszyn. Wiadomym jest, że obowiązku pracy z młodzieżą w klubie nie ma trener Marek Cieślak, który na co dzień przebywa poza Zieloną Górą. W minionym sezonie młodymi adeptami zajmował się specjalista od speedroweru - Krzysztof Zakrzewski. Teraz ulegnie to zmianie.

- Warsztat przejmuje Andrzej Jarząbek. To on będzie głównie zajmować się juniorami, przekazywać im merytoryczną wiedzę i jeździć na wszystkie zawody - mówi rzecznik klubu, Marcin Grygier. Wspomniany Andrzej Jarząbek nie jest postacią anonimową, gdyż w przeszłości jeździł na żużlu, a później pracował w roli mechanika - m.in. u Piotra Protasiewicza.

Jedynym problemem w przypadku Jarząbka jest to, że nie posiada na razie odpowiednich uprawnień szkoleniowych. - Nie jest to jednak przeszkoda, która uniemożliwiała mu pracę. Wspierać będzie go Krzysztof Zakrzewski, który ma wszystkie wymagane uprawnienia. Zakładamy, że ta współpraca może być dobrym rozwiązaniem - mówi przedstawiciel klubu.

W Falubazie zaznaczają jednocześnie, że trenerzy i juniorzy nie zostaną pozostawieni sami sobie. Wychowankowie mogą liczyć na odpowiednie wsparcie sprzętowe i finansowe. - Wiadomym jest, że ekstraligowi zawodnicy, jak Alex Zgardziński czy Sebastian Niedźwiedź mają kontakty profesjonalne. Jeśli chodzi natomiast o żużlowców ze szkółki, będą mogli liczyć na odpowiednie wsparcie. Jesteśmy już po inwentaryzacji warsztatu. Mamy tam ponad dwadzieścia silników, które są do dyspozycji szkółki. Nasi młodzi zawodnicy będą mieli dobre warunki do jazdy i dalszego rozwoju - zaznacza Grygier.

Jednym z celów Ekantor.pl Falubazu na rok 2016 rok jest budowa minitoru, który znajdowałby się w okolicach stadionu. Klub rozmawia obecnie o tym z miastem, a więcej szczegółów przedstawi, gdy obie strony znajdą porozumienie.

ZOBACZ WIDEO Maciejowi Janowskiemu kamień spadł z serca, kiedy dostał dziką kartę

Czy duet Jarząbek - Zakrzewski to dobre rozwiązanie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×