Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wielka inauguracja sezonu zagrożona. Powód jest absurdalny, One Sport uspokaja

Dla wielu kibiców Speedway Best Pairs to oficjalna inauguracja sezonu żużlowego w Polsce. Zawody, w których startują największe gwiazdy światowego żużla, na dziś są zagrożone z absurdalnego powodu.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Ekipa Boll w sezonie 2016, czyli Martin Vaculik i Patryk Dudek WP SportoweFakty / One Sport / Ekipa Boll w sezonie 2016, czyli Martin Vaculik i Patryk Dudek

Toruński tor jest już od dawna gotowy do jazdy. Organizator Speedway Best Pairs, którym jest firma One Sport, ma jednak problem. Chodzi o bandy amortyzujące, które zgodnie z regulaminem muszą zostać zamontowane na odcinkach 20 metrów na każdej prostej. Na Motoarenie ich nadal nie ma i nie wiadomo, kiedy będą.

Już jakiś czas temu odpowiedzialny za ten temat MOSiR ogłosił przetarg. Wyłonił zwycięzcę, który ma zamontować bandy. Problem polega jednak na tym, że rozwiązanie, które proponuje ta firma, nie ma akceptacji Polskiego Związku Motorowego. A to warunek konieczny. Warto dodać, że do dziś wykonawca nie przedstawił prototypu bandy, który powinny zatwierdzić władze polskiego żużla.

Czas ucieka. One Sport potwierdza, że problem istnieje. Niemniej jednak organizator cyklu ma umowę z miastem, która jest bardzo precyzyjna. Obiekt musi zostać przekazany w stanie, który pozwoli na rozegranie zawodów. W przeciwnym razie możliwe jest wyciągnięcie konsekwencji. Inna sprawa, że nikt nie zamierza tego robić.

ZOBACZ WIDEO Daniel Kaczmarek liczy na rady Grega Hancocka

Organizatorzy Speedway Best Pairs wierzą w profesjonalizm ludzi, którzy są pracownikami MOSiR-u. W sprawę jest zaangażowanych obecnie już bardzo wiele osób i wszyscy doskonale wiedzą, w czym tkwi problem. Faktem jest jednak, że na ten moment turniej jest zagrożony. Na rozwiązanie problemu jest jeszcze ponad tydzień czasu.

Pierwsza runda Speedway Best Pairs ma odbyć się 25 marca. Zawody będzie transmitować stacja Eurosport.

Aktualizacja 15:20:

Firma One Sport wydała oświadczenie, w którym uspokaja kibiców. Organizator Speedway Best Pairs, po rozmowach z MOSiR-em i Urzędem Miasta w Toruniu, jest przekonany, że banda amortyzująca zostanie zamontowana i odebrana w przyszłym tygodniu.

Czy wybierasz się na Speedway Best Pairs do Torunia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (66)
 • pierniczony Zgłoś komentarz
  hmm kombinacje i tyle,za dużo zawodników może odczytac tor który może być elementem zaskoczenia w pierwszych trudnych meczach.......
  • lancet1 Zgłoś komentarz
   Z pewną dozą skrępowania zapytam, na co był rozstrzygnięty przetarg, skoro zwycięska oferta jest niezgodna z przepisami? może na stałej bandzie miała być rozwieszona firanka? Pewnie
   Czytaj całość
   ustalono, że wzór będzie w poziome paski, a wykonawca zafundował płatki śniegu. Takie rzeczy tylko w ... Toruniu ;-) Ot delikatna, przedsezonowa szpileczka od kibica "zaprzyjaźnionego" Falubazu.
   • bullet79 Zgłoś komentarz
    Panie Zmora..Wy im bandę...a Oni wam w zamian....Dach.
    • P51 Zgłoś komentarz
     Skomentuje to tak Hahahahahahah beka z Torunia:)
     • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
      Przypominam,że to nie żadna skaza czy też plama na wizerunku Wella z tymi bandami od Władka.Ot tak,po prostu,sąsiedzka pomoc dwóch zaprzyjażnionych klubów.
      • malin1976 Zgłoś komentarz
       Best szajs nie dla mnie .
       • Raptor_84 Zgłoś komentarz
        nowe info z ps One Sport dementuje. Nie ma żadnego zagrożenia! W niektórych mediach pojawiły się insynuacje, iż impreza może zostać odwołana. Firma One Sport w specjalnym oświadczeniu
        Czytaj całość
        oficjalnie zaprzeczyła tym doniesieniom W związku z publikacjami medialnymi, dotyczącymi zagrożenia odwołania zawodów Speedway Best Pairs, firma One Sport, po rozmowach z MOSiR-em Toruń oraz Urzędem Miasta Torunia, jest przekonana, że banda amortyzująca, uwzględniona od bieżącego sezonu w przepisach żużlowych, zostanie zamontowana i odebrana w przyszłym tygodniu. W związku z tym, organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs są spokojni, a zawody planowane na 25 marca NIE są zagrożone - brzmi treść oświadczenia przesłanego przez organizatora imprezy czyżby to był kaczka dziennikarska
        • BadAngel Zgłoś komentarz
         Janek Zabik na traktorze, piekny widok ;-)
         • BadAngel Zgłoś komentarz
          Co jak Dybiński nie ogarnie swojego planu do 17 kwietnia? Cysio help!
          • emii Zgłoś komentarz
           Oświadczenie W związku z publikacjami medialnymi, dotyczącymi zagrożenia odwołania zawodów Speedway Best Pairs, firma One Sport, po rozmowach z MOSiR-em Toruń oraz Urzędem Miasta
           Czytaj całość
           Torunia, jest przekonana, że banda amortyzująca, uwzględniona od bieżącego sezonu w przepisach żużlowych, zostanie zamontowana i odebrana w przyszłym tygodniu. W związku z tym, organizatorzy cyklu Speedway Best Pairs są spokojni, a zawody planowane na 25 marca NIE są zagrożone. Info z fb.
           • Manhattan Zgłoś komentarz
            [quote]Ustaliliśmy, że toruński MOSiR wysłał oficjalną prośbę do Gorzowa o wypożyczenie sprzętu. Dlaczego tam? Bo miasto już odebrało bandę, ale jeszcze jej nie zainstalowało na
            Czytaj całość
            stadionie. Teraz może dyktować warunki finansowe, a Toruń zapewne sporo zapłaci za przysługę. Wypożyczenie bandy załatwi jednak tylko na chwilę problem. Gorzów ewentualnie użyczy bandy na kilka dni, ale szybko będzie chciał ją odzyskać, bo wkrótce sam organizuje oficjalne zawody. Jeszcze przed sezonem choćby Memoriał Edwarda Jancarza. Co wtedy z Motoareną? Zagrożona może być nawet inauguracja Speedway Ekstraligi. 17 kwietnia Get Well ma podejmować w hitowym meczu.... Stal Gorzów. Do tego czasu miasto z pewnością zdąży zamówić nową bandę, ale nie wiadomo, czy producent zdąży ją wykonać. Dyrektor MOSiR Aleksander Dybiński potwierdził nam negocjacje z Gorzowem. Co dalej? MOSiR zapewnia, że ma pomysł jak rozwiązać problem, ale na razie nie chce go zdradzać. Sytuacja jest bardzo nerwowa. [/quote] Ciekawe, bardzo ciekawe, ale ten Gorzów jest beeeeeeeeeeeeeeee.
            • stalowy holender Zgłoś komentarz
             takie rzeczy tylko w naszym grajdole , jakim cudem Polska nalezy do EU...? nonsen goni parodie i zlodziejami pogania....!
             • Raptor_84 Zgłoś komentarz
              info z pomorskiej Będzie wstyd? Motoarena bez licencji. Speedway Best Pairs i inauguracja ligi zagrożoneMotoarena dostała pozwolenie jedynie na organizację treningów. Brakuje odpowiedniej
              Czytaj całość
              bandy na stadionie. Szansą na uniknięcie wstydu jest wypożyczenie sprzętu z Gorzowa. Ale co dalej Chodzi o nową amortyzującą bandę, która od tego sezonu musi być na prostych na każdym stadionie żużlowym (ma zabezpieczać miejsca, w których kończy się banda dmuchana). Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza obiektem, wiedział o potrzebie jej zainstalowania już od wielu tygodni. Najpierw zwlekał, a potem przetarg wygrała firma, której wyrobu nie zaakceptowała teraz Speedway Ekstraliga. W środę tor odbierał Leszek Demski. Zezwolił jedynie na organizację treningów. Konkluzja jest jasna: Toruń ma zamówić sprawdzony sprzęt, który pozostałym klubom dostarcza inna firma Ogromny kłopot ma teraz One Sport, który 25 marca zaplanował huczne otwarcie międzynarodowego sezonu w Polsce i turniej Speedway Best Pairs na Motoarenie. Bez homologacji zawody trzeba będzie odwołać lub przenieść na inny stadion. Ustaliliśmy, że toruński MOSiR wysłał oficjalną prośbę do Gorzowa o wypożyczenie sprzętu. Dlaczego tam? Bo miasto już odebrało bandę, ale jeszcze jej nie zainstalowało na stadionie. Teraz może dyktować warunki finansowe, a Toruń zapewne sporo zapłaci za przysługę. Wypożyczenie bandy załatwi jednak tylko na chwilę problem. Gorzów ewentualnie użyczy bandy na kilka dni, ale szybko będzie chciał ją odzyskać, bo wkrótce sam organizuje oficjalne zawody. Jeszcze przed sezonem choćby Memoriał Edwarda Jancarza. Co wtedy z Motoareną? Zagrożona może być nawet inauguracja Speedway Ekstraligi. 17 kwietnia Get Well ma podejmować w hitowym meczu.... Stal Gorzów. Do tego czasu miasto z pewnością zdąży zamówić nową bandę, ale nie wiadomo, czy producent zdąży ją wykonać. Dyrektor MOSiR Aleksander Dybiński potwierdził nam negocjacje z Gorzowem. Co dalej? MOSiR zapewnia, że ma pomysł jak rozwiązać problem, ale na razie nie chce go zdradzać. Sytuacja jest bardzo nerwowa.
              Zobacz więcej komentarzy (17)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×