WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Martin Vaculik to znak zapytania. Stal ma też problem z młodzieżą

- Jestem spokojny o Bartosza Zmarzlika, ale wyniki Stali Gorzów w sezonie 2017 będą zależeć od tego, jak pojadą wszyscy seniorzy. Tylko na nich trener może liczyć, bo młodzi jadą po naukę - uważa Bogusław Nowak, legenda Stali.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
WP SportoweFakty / Martin Mesarik / Martin Vaculik na treningu w Żarnovicy

Stal Gorzów w sezonie 2017 będzie broniła tytułu mistrza Polski. Czy ją na to stać? - Na pewno jest kandydatem do czwórki, to jest plan minimum - uważa Bogusław Nowak, były żużlowiec Stali.

- Wiele będzie zależało od tego, jak zawodnicy Stali podeszli do okresu przygotowawczego - stwierdza Nowak. - Pamiętamy, jak dwa lata temu wyglądał Krzysztof Kasprzak. Po zimie nie mogliśmy go poznać. Zdobył tytuł wicemistrza świata i zapomniał, że trzeba się dobrze przygotować. Umknęło mu to. Czas przeleciał na wywiadach i spotkaniach. W sezonie 2016 Kasprzak wrócił na dobre tory, ale załamanie miał z kolei Niels Kristian Iversen, który po zimie długo nie mógł dojść do siebie. Mam nadzieję, że żużlowcy Stali mieli te historie w głowie i teraz wszystko będzie grało.

Nowak jest wyjątkowo spokojny o Bartosza Zmarzlika. Uważa, że przejście w wiek seniora w ogóle nie odbije się na jego formie i zdobyczach punktowych. - Rok temu Bartosz był wentylem bezpieczeństwa, człowiekiem wykorzystywanym w trudnych momentach - przypomina Nowak. - Wchodził do gry w sytuacjach na przełamanie, bił się z seniorami. Poza tym otrzaskał się w Grand Prix. Naprawdę nie będzie miał żadnego problemu, kiedy teraz odpadną mu dwa słabsze biegi. Już nie raz pokazał, że potrafi z mocarzami grać o całą pulę.

- Największym problemem Stali jest młodzież - zwraca uwagę Nowak. - Na szczęście inni też tak mają. Są może dwa kluby, które mają porządnych juniorów. Tak czy inaczej Stal musi cierpliwie czekać do połowy sezonu i oglądać, jak się sytuacja z gorzowską młodzieżą rozwinie. Na pewno jednak trudno od tych chłopaków wymagać cudów. Oni jeszcze nie wiedzą, co to stres i napięcie. Dlatego ciężar muszą wziąć na siebie seniorzy, to oni muszą zdobywać po dziesięć punktów w meczu. W innym razie Stal będzie miała problem z wygrywaniem spotkań.

ZOBACZ WIDEO Do Łodzi przyjechał wielki talent. Wszystkim opadły szczęki

- Mało kto zwraca na to uwagę, ale niewiadomą jest to, jak Stal zachowa się u siebie, na nowym torze - mówi były żużlowiec. - Będzie inna nawierzchnia, inne nachylenie, więc tu jest zagadka. Treningi odpowiedzą na część znaków zapytania

Zagadką dla Nowaka jest też Martin Vaculik. - Jak ostatnio jeździł w Grand Prix, to w lidze było z nim kiepsko. Mam jednak nadzieję, że ma już na tyle doświadczenie, że tego nie powtórzy. W Toruniu się pogubił, nie miał udanego sezonu, ale liczę na to, że w Gorzowie się odbuduje, że nowe środowisko go zmobilizuje.

Czy nowy tor może być problemem dla Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (38):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • słowianka 1
  Kredyt. Tylko to słowo jest przez Ciebie odmieniane we wszystkich przypadkach, bo już nie wiesz jak " dołożyć" Stali. Ja natomiast uważam, że gorzowski zarząd zasługuje na uznanie. Jestem pełna podziwu, że zdecydowali się na zaciągnięcie tak dużej kwoty, celem ratowania żużla w Gorzowie. Widać , że doceniają to kibice, którzy tłumnie przychodzą na stadion, nawet gdy zawodnicy nie jadą najlepiej. Myślę też, że gdyby Twój klub znalazł się w podobnej sytuacji, nie znalazłby się żaden chętny do ratowania go kredytem.
  eddy Bylo kiedys tak ..cep , cepa cepem ..pogania , a tu jest :kredyt ..kredyta ..kredytem ..pogania , problem w tym ze powstala pol.. bankowa dziura w kasie i ..jak, nie bedzie PO , to , bedzie : PO ...Stali :))).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Haszmen 2
  O Stal, to się nie martw. W Gorzowie nie ma Karkosika, ale z kredytami dajemy sobie lepiej radę, lepiej niż Wy bez kredytów.
  Niech Cię zawsze Bóg ma w swojej opiece,
  i niech uśmiech wciąż ozdabia Twoje oblicze!
  eddy Bylo kiedys tak ..cep , cepa cepem ..pogania , a tu jest :kredyt ..kredyta ..kredytem ..pogania , problem w tym ze powstala pol.. bankowa dziura w kasie i ..jak, nie bedzie PO , to , bedzie : PO ...Stali :))).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Haszmen 2
  Wszystko w rękach Boga, Synu.
  Donio Jesli jiz obstawiam myszowatych
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (35)
Pokaż więcej komentarzy (38)
Pokaż więcej komentarzy (38)
Pokaż więcej komentarzy (38)