WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Tor w Opolu zdał egzamin. Trenował nawet Maksym Drabik

Zgrupowanie opolskiego klubu zakończyło się sukcesem. Pogoda pozwoliła na treningi w piątek i niedzielę, a przygotowany tor zdał egzamin. Gościnnie na obiekcie Kolejarza jeździli Hubert Łęgowik i Maksym Drabik.
Michał Wachowski
Michał Wachowski
/ Maksym Drabik

W minionym tygodniu po raz pierwszy po zimowej przerwie w Opolu zawarczały motocykle. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo na zgrupowaniu byli niemal wszyscy zawodnicy. Zabrakło w zasadzie jedynie Daniela Gappmaiera, który miał w tym czasie zawody w Anglii. Prócz naszych zawodników, gościnnie jeździli też żużlowcy z innych klubów. Wymienić mogę tu Huberta Łęgowika czy Maksyma Drabika. Wszyscy chwalili przygotowanie naszego toru - mówi prezes Kolejarza, Grzegorz Sawicki.

Opolanom udało się przeprowadzić trzy sesje treningowe - dwie w piątek i jedną w niedzielę. - Z powodu gorszej pogody, w sobotę nasza drużyna nie mogła wyjechać na tor. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Zawodnicy mieli czas, by zwiedzić miasto i się zintegrować - zaznacza prezes.

Na pierwszych treningach wyróżniającą się postacią był Dawid Stachyra, który spędził zimę, jeżdżąc w Argentynie. - Widać było, że siedział niedawno na motocyklu. Po kilku pierwszych okrążeniach inni zawodnicy też nabrali jednak pewności siebie - przekonuje Sawicki. - Całe zgrupowanie wypadło w każdym razie bardzo dobrze i jesteśmy zadowoleni. Widać, że nasi zawodnicy nie przespali zimy. Zarówno pod względem kondycyjnym, jak i sprzętowym są dobrze przygotowani. Rozmawiałem ze sztabem szkoleniowym i wśród trenerów też panuje optymizm. Będzie z kogo wybierać do składu na mecze ligowe - dodaje.

Kolejne zajęcia treningowe w Opolu zaplanowano na najbliższy czwartek.

ZOBACZ WIDEO Odpracował poprzednie zimy. Będzie objawieniem sezonu?

Czy Kolejarz Opole wejdzie do play-offów PLŻ 2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
  • sympatyk żu-żla 0
    Dawid stary wyga zawsze swoje punkty przywiezie. Przy dobrych układach Opole może w czwórce się znaleźć,
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
  • Marcin Oszańca 0
    Film z piątkowego treningu Kolejarza
    Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)