KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Noty po meczu dwóch Polonii. Tomasz Gapiński błyszczy po powrocie do Piły

Oceniamy zawodników po meczu Euro Finannce Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz (31:17). Świetną dyspozycję u progu sezonu potwierdził Tomasz Gapiński.
Robert Szłapak
Robert Szłapak
Tomasz Gapiński WP SportoweFakty / Jakub Barański / Tomasz Gapiński

Noty dla zawodników Euro Finannce Polonia Piła:

Adrian Cyfer 4. Nie miał szczęścia, ponieważ gdyby nie przerwanie biegu zakończyłby mecz z dwoma trójkami na koncie. W powtórzonym wyścigu został jednak nieco na starcie, a na tak mokrym torze trudno było o jakąkolwiek skuteczną akcję na dystansie. Swój kolejny występ w Polonii może mimo wszystko zapisać na plus.

Brady Kurtz 3. Australijczyk uwielbia tor w Pile, gdy można atakować tuż pod samą bandą. Przy niemalże nieustannie padającym deszczu nie był jednak w stanie szaleć w swoim stylu na dystansie i dojeżdżał do mety na tej pozycji, na której wchodził w pierwszy łuk.

Norbert Kościuch 3. Zgromadzeni przy Bydgoskiej kibice przecierali oczy ze zdumienia, gdy po obronie Ajtner-Golloba, Kościuch przyjechał do mety na końcu stawki. Ulubieniec pilskiej publiczności pełnie swoich umiejętności pokazał jednak już w kolejnej swojej gonitwie, gdy po wręcz książkowej parowej jeździe z Wadimem Tarasienko wygrał bez najmniejszych problemów.

Wadim Tarasienko 5. Świetne wyjścia ze startu i powiększanie przewagi nad rywalami. Tak w skrócie można opisać występ Rosjanina w meczu przeciwko Polonii Bydgoszcz. Ani przez moment jego pozycje nie były zagrożone.

Tomasz Gapiński 6. Długo wyczekiwał na powrót na domowy tor w barwach Polonii i zrobił to w iście profesorskim stylu. W deszczowe popołudnie wyglądał na tle rywali jak zawodnik z innej ligi. Nie miał najmniejszych problemów z torem, a jego przewaga była w każdym z biegów na tyle duża, że... obserwował jak radzi sobie jadący daleko za nim junior z pary. Każdą wygraną fetował wraz z wiwatującą publicznością i po prostu cieszył się jazdą.

Kacper Grzegorczyk 4. Po fatalnym meczu w Rzeszowie tym razem pozytywnie zaskoczył. Jechał bardzo pewnie i konsekwentnie, dzięki czemu wygrał bieg juniorski. W swoim drugim starcie nie odstawał wiele od seniorów.

Paweł Staniszewski 3. Potwierdził, że na swoim torze jest w stanie nawiązać walkę z innymi juniorami i co prawda dzięki błędom rywala, jednak dojechał w starciu młodzieżowców na 5:1. Również chwilę później pokonał słabo jadącego Jagłę i w pełni wywiązał się ze swojej roli.

Noty dla zawodników Polonia Bydgoszcz:

Wiktor Kułakow 3. Zdobył co prawda tylko dwa punkty i bonus, lecz zupełnie nie oddaje to jego postawy na torze. Jako jeden z nielicznych zawodników był w stanie tego dnia zaciekle atakować i nie odpuszczał mimo trudnych warunków torowych. Do tego zanotował defekt motocykla na drugiej pozycji, gdy jechał w bliskim kontakcie z Gapińskim.

Andriej Kudriaszow 2. Od Rosjanina wymaga się zdecydowanie więcej. Wyłącznie w swoim pierwszym starcie jechał w kontakcie z seniorami. Pozostałe dwa biegi zupełnie nie liczył się w walce i z każdym okrążeniem tracił sporo dystansu do najlepszych.

Oskar Ajtner-Gollob 3. Występ bez wielkiej historii, aczkolwiek zrobił to czego można było od niego wymagać. Dzięki przytomnej jeździe zablokował napędzającego się Kościucha i uratował biegowy remis dla swojej drużyny.

Damian Adamczak 3. Zaczął nieźle i wspólnie z parowym kolegą pokonali Kościucha, co w Pile nie zdarza się często. W swoim drugim biegu popełnił już jednak spory błąd i upadł na tor, po tym jak "postawiło" go na wejściu w łuk, za co został wykluczony i stracił niemalże pewny punkt.

Marcin Jędrzejewski 4. Dobry występ doświadczonego wychowanka Polonii. Przegrana z Gapińskim wstydu nie przynosi, a swoim drugim biegu pokonał parę rywali ustanawiając najlepszy czas dnia. Jego występ można by ocenić na piątkę, gdyby nie fakt, że w pierwszej odsłonie swojego drugiego startu jechał daleko za prowadzącym Cyferem.

Patryk Sitarek 2. W biegu juniorskim pewnie prowadził, jednak dwa błędy na dystansie spowodowały utratę dwóch pozycji na rzecz pilan. Drugi jego wyścig to solidny "dzwon" na wejściu w drugi łuk, po którym długo leżał na torze.

Mateusz Jagła 1. Przed młodym zawodnikiem bydgoskiego klubu jeszcze wiele pracy. Już na wejściu w pierwszy łuk tracił sporo do rywali, a na metę wpadał kilkadziesiąt metrów za resztą.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Dlaczego Sparta nie namówiła Sławomira Kryjoma? Menedżer podaje powód

 

Zgadzasz się, że Tomasz Gapiński zaslużył na "szóstkę"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×