WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

2. RK do IMŚJ: triumf Holdera, Woryna trzeci. Kaczmarek i Fricke za burtą

W niedzielę we włoskim Terenzano rozegrano 2. Rundę Kwalifikacyjną do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Zawody zakończyły się triumfem Jacka Holdera.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Jack Holder na pierwszym planie

Po serii zasadniczej aż czterech zawodników zgromadziło taką samą liczbę punktów, wobec czego niezbędne było rozegranie biegu dodatkowego o pierwsze miejsce. W nim zwyciężył Jack Holder. Drugie miejsce zajął Eduard Krcmar, natomiast trzeci linię mety minął Kacper Woryna. Czwarta lokata przypadła Andreasowi Lyagerowi. To właśnie ci zawodnicy wywalczyli awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Po czterech seriach wydawało się, że Woryna zwycięży we włoskim turnieju. Niestety, w swoim piątym biegu reprezentant Polski zanotował upadek i został wykluczony z powtórki. W wyścigu dodatkowym zawodnik ROW-u Rybnik nie był już tak szybki, jak wcześniej.

Dziwić może brak awansu Daniela Kaczmarka oraz Maxa Fricke. Zawodnicy ci uplasowali się kolejno na piątej i szóstej lokacie. Obydwaj zgromadzili na swych kontach po jedenaście "oczek".

Punktacja indywidualna:
1. Jack Holder (Australia) - 12+3 (3,2,2,3,2)
2. Eduard Krcmar (Czechy) - 12+2 (2,2,3,3,2)
3. Kacper Woryna (Polska) - 12+1 (3,3,3,3,w)
4. Andreas Lyager (Dania) - 12+0 (3,3,0,3,3)
---
5. Daniel Kaczmarek (Polska) - 11 (2,3,1,2,3)
6. Max Fricke (Australia) - 11 (3,2,2,2,2)
7. Michael Haertel (Niemcy) - 9 (t,1,3,2,3)
8. Josh Bates (Wielka Brytania) - 9 (2,3,0,2,2)
9. Filip Hjelmland (Szwecja) - 7 (1,1,3,1,1)
10. Sandro Wassermann (Niemcy) - 7 (1,2,2,1,1)
11. Lasse Fredriksen (Norwegia) - 6 (t,1,1,1,3)
12. Gaetan Stella (Francja) - 4 (2,1,t,0,1)
13. Mike Jacopetti (Niemcy) - 3 (1,0,1,0,1)
14. Broc Nicol (USA) - 3 (1,0,1,1,0)
15. Mattia Lenarduzzi (Włochy) - 2 (w,0,2,0,0)
16. Jordan Dubernard (Francja) - 0 (0,0,u,0,0)
17. Michele Menani (Włochy) - 0 (0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Holder, Stella, Nicol, Menani (Lenarduzzi - w/2min.)
2. Lyager, Kaczmarek, Jacopetti, Menani (Haertel - t)
3. Fricke, Krcmar, Hjelmland, Menani (Frederiksen - t)
4. Woryna, Bates, Wassermann, Dubernard
5. Lyager, Holder, Frederiksen, Dubernard
6. Kaczmarek, Wassermann, Hjelmland, Nicol
7. Woryna, Krcmar, Stella, Jacopetti
8. Bates, Fricke, Haertel, Lenarduzzi
9. Krcmar, Holder, Kaczmarek, Bates
10. Woryna, Fricke, Nicol, Lyager
11. Haertel, Wassermann, Frederiksen, Menani (Stella - t)
12. Hjelmland, Lenarduzzi, Jacopetti, Dubernard (u)
13. Holder, Fricke, Wassermann, Jacopetti,
14. Krcmar, Haertel, Nicol, Dubernard
15. Lyager, Bates, Hjelmland, Stella
16. Woryna, Kaczmarek, Frederiksen, Lenarduzzi
17. Haertel, Holder, Hjelmland, Woryna (w/u)
18. Frederiksen, Bates, Jacopetti, Nicol
19. Kaczmarek, Fricke, Stella, Dubernard
20. Lyager, Krcmar, Wassermann, Lenarduzzi

Bieg dodatkowy o 1. miejsce:
21. Holder, Krcmar, Woryna, Lyager

ZOBACZ WIDEO Osiem goli w meczu AS Roma. Wojciech Szczęsny wpuścił trzy [ZDJĘCIA ELEVEN]Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl


Polecamy:
- KUP BILET - Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
- Specjalne pakiety NOCLEG + BILET na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Czy jesteś rozczarowany brakiem awansu Daniela Kaczmarka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (15):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • GTR 0
  Prawdopodobieństwo, że szwajcarski tuner pisze pod swoim nazwiskiem na polskim forum w jakimś dziwnym (polskim) języku jest żadne, więc nie ma mowy o podszywaniu, bo wiadomo że używa tego nicka jakiś "fan" i każdy o tym wie(o ile można być fanem mechanika). Do plastronu nie można się przyczepić, to plastron Cradley Heath, a ten klub od dawna nie istnieje. Twór istniejący pod nazwą Cradley Heathens jest mi obojętny, zresztą to jak szyld. Poza tym jeśli się nie czerpie zysków to można używać herbów bezkarnie niemal do woli. Co innego avatar z przekreślonym herbem bądź ludkiem sikającym na herb heh. Wystraszyłeś mnie szalenie, więc uruchamiam fantazję i zmieniam nick na GTR (oznacza Gardzę Tanią Rozrywką)
  adamo rybnik Cytat: "Nick (z ang. nickname) – przezwisko, pseudonim. Termin ten często używany jest w polskojęzycznych programach do określenia pseudonimu, loginu, identyfikatora itp." - to jest jedno. Drugie i to znacznie trudniejsze to coś takiego jak ochrona prawna nazwiska jako dobra osobistego. Cytat: "Stosownie do art. 23 Kodeksu cywilnego „dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach”. Dalej: Avatar to jednak nie to samo co nick składający się z imienia i nazwiska osoby publicznej ! Teraz masz w avatarze plastron Cradley Heathens i ok (choć gdyby ktoś chciał to i do tego można by się przyczepić) b jest w miarę jasne, że Ty jako osoba nie jesteś Cradley Heathens.Dalej: w moim nicku mam nazwę swojego miasta (pisaną z małej, bo taki miałem kaprys... a Ty też w zdaniu użyłeś nazwy Rybnik pisanej z małej litery), bo nazwy miast nie są nazwami zastrzeżonymi jako tzw. dobro publiczne, a jako obywatel tego miasta mam pełne prawo do używania jego nazwy.Natomiast podszywanie się pod znaną osobę nie jest zgodne z prawem i świadczy o małej fantazji podszywającego się :) pzdr
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • adamo rybnik 0
  Cytat: "Nick (z ang. nickname) – przezwisko, pseudonim. Termin ten często używany jest w polskojęzycznych programach do określenia pseudonimu, loginu, identyfikatora itp." - to jest jedno.
  Drugie i to znacznie trudniejsze to coś takiego jak ochrona prawna nazwiska jako dobra osobistego.
  Cytat: "Stosownie do art. 23 Kodeksu cywilnego „dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach”.
  Dalej: Avatar to jednak nie to samo co nick składający się z imienia i nazwiska osoby publicznej !
  Teraz masz w avatarze plastron Cradley Heathens i ok (choć gdyby ktoś chciał to i do tego można by się przyczepić) b jest w miarę jasne, że Ty jako osoba nie jesteś Cradley Heathens.

  Dalej: w moim nicku mam nazwę swojego miasta (pisaną z małej, bo taki miałem kaprys... a Ty też w zdaniu użyłeś nazwy Rybnik pisanej z małej litery), bo nazwy miast nie są nazwami zastrzeżonymi jako tzw. dobro publiczne, a jako obywatel tego miasta mam pełne prawo do używania jego nazwy.

  Natomiast podszywanie się pod znaną osobę nie jest zgodne z prawem i świadczy o małej fantazji podszywającego się :)
  pzdr

  Marcel Gerhard Rozumiem, że gdybym miał w awatarze Roberta Lewandowskiego uznałbyś że podszywam się się pod piłkarza Bayernu? Nick jest zmienialny, teraz jestem MG, potem mogę być Fleming Graversen, Karol Wojtyła, albo Maryla Rodowicz. Gdyby miał fanów, tak, miło by było. Ciebie miasto rybnik upoważniło do użycia nazwy na tym szalenie ważnym forum, i to jeszcze z małej litery?
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Marcel Gerhard 0
  Rozumiem, że gdybym miał w awatarze Roberta Lewandowskiego uznałbyś że podszywam się się pod piłkarza Bayernu? Nick jest zmienialny, teraz jestem MG, potem mogę być Fleming Graversen, Karol Wojtyła, albo Maryla Rodowicz. Gdyby miał fanów, tak, miło by było. Ciebie miasto rybnik upoważniło do użycia nazwy na tym szalenie ważnym forum, i to jeszcze z małej litery?
  adamo rybnik Ty jesteś Marcel Gerhard ??? byłoby ci miło gdyby ktoś na jakimś forum podszywał się pod ciebie i używał twojego imienia i nazwiska ?Stałe dzikie karty są trzy i otrzymali je Patrick Hansen, Alexander Woentin i Max Fricke
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (15)