Kolejny żużlowy ośrodek w USA reaktywowany. Ścigali się na arenie do... rodeo

Po siedmiu latach przerwy żużel powrócił na obiekt Desert Empire Fairgrounds w kalifornijskim Ridgecrest. Na tymczasowo zbudowanym torze drużyna Ventura Vikings pokonała Perris Eagles 46:38.

Mateusz Kozanecki
Gino Manzares WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Gino Manzares

Ostatnie zawody w Ridgecrest rozegrane zostały 23 października 2010 roku. W turnieju Dywizji I zwyciężył Eddie Castro. Warto dodać, że organizatorzy postarali się o dodatkowe atrakcje.

Odbył się m.in. wyścig, w którym po każdym okrążeniu odpadał zawodnik zajmujący aktualnie ostatnie miejsce. Wzorem wyścigów Superbike rozegrano bieg Super Pole, w którym o kolejności decydował najlepszy czas okrążenia. Najszybciej jedno kółko pokonał wtedy Buck Blair, zajęło mu to 11,7 s.

Kolejną imprezę zaplanowano na 6 maja 2011, wtedy jednak na przeszkodzie stanęły problemy logistyczne. Zawodów nie udało się rozegrać w późniejszym terminie, a na powrót żużla należało czekać blisko siedem lat.

Tymczasowo na potrzeby żużla zaadaptowano arenę, na której na co dzień odbywają się zawody w rodeo. W ramach zawodów Duel in the Desert rozegrano mecz pomiędzy zespołami Ventura Vikings i Perris Eagles. Obie ekipy rywalizowały zimą w Winter Series.

Górą okazali się być zawodnicy z Ventury, którzy zwyciężyli 46:38. Liderem tej drużyny był Gino Manzares, zdobywca 12 punktów. Zespołowi z Perris nie pomogła nawet świetna dyspozycja Gage'a Geista, który zgromadził na swoim koncie 16 oczek.

Oprócz zmagań przedstawicieli Dywizji I, kibice mogli obejrzeć także turnieje w klasach 250cc i 150cc, sidecarach, a także rywalizację Run What You Brung, w której mógł wziąć udział każdy motocyklista. Warto dodać, że drugie miejsce w 250cc zajęła 17-letnia Sara Cords.

Ridgecrest to miasto znane przede wszystkim z bazy amerykańskiej marynarki wojennej. Wiele wskazuje na to, że będzie rozpoznawane również dzięki speedwayowi. Już teraz zaplanowano kolejną edycję Duel in the Desert na 19 maja 2018 roku.