WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Były menadżer Stalkowskiego: Zostałem bezpodstawnie wyzywany, napadnięty i pobity

Nie milkną echa po wtorkowej awanturze w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że po turnieju Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów doszło do szarpaniny z udziałem przedstawicieli teamów Damiana Stalkowskiego i Patryka Sitarka.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Koła od motocykla żużlowego

Jako pierwszy oświadczenie w tej sprawie wydał bydgoski klub. Polonia Bydgoszcz poinformowała, że to członkowie teamu Damiana Stalkowskiego - Rafał Kuskowski (były menadżer) i Damian Kuskowski (były mechanik) sprokurowali awanturę. Później głos zabrał D. Kuskowski, który stwierdził, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Napisał on, że szarpaninę rozpoczął mechanik Patryka Sitarka - Marcin Sitarek.

Następnie, według wersji byłego już mechanika Stalkowskiego, do awantury włączyli się Władysław Gollob i Jacek Gollob. Taki przebieg zdarzeń zaprezentował też Rafał Kuskowski. - Ja wraz z moim synem zostałem bezpodstawnie wyzwany, napadnięty i pobity na stadionie Polonii Bydgoszcz w parku maszyn przez pseudo prezesa Władysława Golloba, Jacka Golloba oraz ojca Mateusza Jagły - pisze w swoim oświadczeniu.

Pokłosiem zdarzeń po zawodach na bydgoskim torze było zakończenie współpracy pomiędzy Damianem Stalkowskim a Rafałem i Damianem Kuskowskimi. 

Poniżej prezentujemy oświadczenie Rafała Kuskowskiego (byłego już menadżera Damiana Stalkowskiego) - pisownia oryginalna:

Ja Rafał Kuskowski niniejszym informuję , że z dniem 23.05.2017 roku złożyłem rezygnację z funkcji – menadżera – sponsora Damiana Stalkowskiego . Głównym powodem były narastające problemy zawodnika - podejście do sportu w tym brak skutecznego kierowania zawodnikiem , do tego doszedł incydent do którego doszło w dniu zawodów DMPJ w Bydgoszczy gdzie ja wraz z moim synem zostałem bezpodstawnie wyzwany , napadnięty i pobity na miejskim stadionie Polonii Bydgoszcz w parku maszyn przez pseudo prezesa Władysława Golloba , Jacka Golloba oraz ojca Mateusza Jagły . Do tego przyczyniło się , że Damian Stalkowski nie opanował motocykla jadąc na jednym kole powodując upadek zawodnika Polonii Bydgoszcz Patryka Sitarka który został przetransportowany do szpitala z urazem kręgosłupa. Ubolewam nad tym , że lekkomyślność zawodnika doprowadziła do kontuzji kolegi z toru. To ja zabierałem Patryka Sitarka na treningi do Gniezna ponieważ ze sobą współpracujemy aby mógł on rozwijać swoje umiejętności na torze w Gnieźnie gdzie miał zapewnioną opiekę trenera , działaczy z Gniezna oraz moją . Bardzo zależy mi na tym aby Patryk był wartościowym juniorem Polonii Bydgoszcz.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody

Jak wiadomo w Polonii Bydgoszcz bardzo źle się dzieje brakuje prezesa który by włożył do klubu swoje duże pieniądze a nie ślizgał się na miejskiej kasie z podatników m .Bydgosczy , trenera z prawdziwego zdarzenia , obecny pseudo trener J.Gollob to jest zwykły statysta-trenera a nie trener . Jak państwo widzicie gołym okiem można to ocenić po bardzo mizernych wynikach sportowych . Prawda zawsze sama się obroni. Pozwolę na koniec dodać , że biorę w końcu zasłużony urlop od żużla i wreszcie poświecę odpowiednią ilość czasu dla własnego biznesu oraz mojej wspaniałej rodziny, żony , dzieci , przyjaciół których będę mógł zabrać na lody i zasłużone wakacje . Dziękuje również całemu zarządowi ,działaczom , toromistrzowi , zawodnikom , trenerowi Krzysztofowi Jabłońskiemu oraz wszystkim osobom pomagającym w klubie GTM Start Gniezno za super spędzony czas z wami..

Największe słowa podziękowania kieruje do wspaniałego człowieka menedżera drużyny Rafaela Wojciechowskiego za super owocną współpracę . Życzę Klubowi GTM Start Gniezno , zawodnikom , kibicom , sponsorom , Panu Prezydentowi m Gniezna samych sukcesów , zdrowia oraz wjazdu do I ligi w sezonie 2017 roku . Z czystym sumieniem na chwilę obecną mogę wszystkim zawodnikom – żużlowcom polecić klub GTM Start Gniezno. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować za okazywaną bardzo cenną pomoc Team J. Hampel , Greg Hancock a w szczególności mechanikowi Grega mojemu przyjacielowi Oskarowi Wolsztyńskiemu za poświęcony czas oraz jego wiedzę przekazywaną Damianowi na treningach . Dziękuję klubowi z Leszna , że mogliśmy na waszym owalu trenować . Osobne podziękowania kieruję trenerowi R. Jankowskiemu , G. Dzikowskiemu za bardzo cenne porady zawodnikowi .

Dziękuję wszystkim sponsorom Damiana Stalkowskiego za okazaną bardzo cenną pomoc oraz , że po raz kolejny obdarzyliście mnie wielkim zaufaniem . Z zawodnikiem Damianem Stalkowskim rozstaliśmy się w bardzo dobrych relacjach i życzę temu młodemu sportowcowi samych sukcesów osobistych oraz sportowych i dużo pokory oraz samodyscypliny . Wiadomą rzeczą jest , że sukces rodzi się w bólach . Na koniec pozwolę dodać odnośnie napaści i pobicia przez pseudo prezesa W. Golloba , J.G, J.J, że złożyliśmy obszerne wyjaśnienia , materiały dowodowe , na policji , sprawa trafi do sądu oraz do GKSŻ, PZM .

Z poważaniem
Rafał Kuskowski

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Damian Stalkowski zyska na zakończeniu współpracy z dotychczasowym mechanikiem i menadżerem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Rysio-z-Klanu 0
  No i wyszło szydło z worka.
  https://sportowefakty....bydgoszczy Tak jak pisałem menadżer pokazuje swoje prawdziwe oblicze i to jakim jest naprawdę człowiekiem,że postanowił sprzedać busa Stalkowskiego(który nota bene) był zarejestrowany i kupiony przez Rafała K:)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • smok 0
  Damian S. wracaj do Polonii. ;)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Penhal 0
  To było do mnie.Jednak Twoje uwagi są bardzo celne.
  sympatyk żu-żla Koleś po pierwsze nie mam żadnych obiekcji do Polonii Bydgoszcz/temat Gollobów już nie jeden raz był opisywany na tym portalu przez kilka dobrych lat.Jak pisano nie mój interes.Niekiedy prawdę niekiedy kłamstwa. Osobiście Papa Golloba widziałem lecz nie rozmawiałem. Jackiem miałem okazje kilka razy zamienić zdani.Tomkiem więcej miałem okazji.Więc koleś nie pisz że tej rodziny nie cierpię.Koleś jak jesteś drewniakiem bo widać po tym gdyż dokładnie nie czytasz co kto pisze wypowiadając się w tym temacie.Jeżeli poczytasz dokładnie będziesz drewniaku mieć swoje zdanie na temat sądów i jak przebiegają tam konfrontacje i zapadają wyroki.Nie nadymanym bufonem,twierdząc kto gdzie jak im stanie był.Jak piszesz mieszkasz na zapyziałym podwórku.Nie dziwię się na takie posty tylko stać tych co na takich podwórkach mieszkają.Zapyziałych bufonów,Kolejna sprawa widziałeś mnie kiedyś pijącego wódę.Jak tak piszesz widocznie to czynisz i chlasz wódę.Nie każdy tak robi jak Ty uważasz może być abstynentem,owszem emerytem jestem.Nie służyłem w,,MO,,policji jak TY uwydatniasz swój zawód kim byłeś lub jesteś,Dziękuję za uwagę.Moim środowisku jakim sie znajduję mam godne poszanowanie i szacunek nie taki jak TY na zapyziałym podwórku.Patrząc na Twoje wpisy raczej nie cieszą się godny poszanowaniem.Swoje posty za zwyczaj jak piszę obiektywnie nikomu nie urągając oraz nie stawiam minusów bo każdy ma prawo do swego zdania logicznego myślenia co Tobie jak widzę brakuje.Pozdrawiam przestań właśnie pić,może przyjdzie równowaga myślenia dla Ciebie.Wtedy może pogadamy jak należy na różne tematy,nie tylko sportowe.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×