Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Polonia - Orzeł: Jest poprawa u Adamczaka. Kułakow zawiódł zespół (noty)

Oceniamy zawodników po meczu Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź. Bydgoszczan zawiódł Wiktor Kułakow, który przez niedopatrzenie stracił wszystkie punkty. Łodzianom zwycięstwo zapewnił równy zespół.

Kacper Ginter
Kacper Ginter
Damian Adamczak WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Damian Adamczak

Noty dla zawodników Orła Łódź:

Robert Miśkowiak 4. Zapewne wymaga od siebie więcej, ale był pewnym punktem drużyny Janusza Ślączki. Przez całe zawody zmagał się z problemami sprzętowymi, stąd jazda w kratkę. Mimo to w ważnych momentach dowoził pewne punkty.

Aleksandr Łoktajew 3. Ocena z plusem. Na początku zawodów imponował szybkością zarówno na starcie jak i na trasie. Po wykluczeniu w czwartym starcie, kiedy spowodował upadek Andrieja Kudriaszowa, stracił swoje atuty. W biegu nominowanym był tłem.

Edward Mazur 3. W jego przypadku również ocena z plusem. Wypełnił zadanie, które powierzył mu trener. Asekurował kolegów z drużyny, którym wypracowywał sytuacje na torze. W ważnym dla losów spotkania biegu, wygrał osamotniony i przywiózł do mety cenny remis.

Rohan Tungate 5. Pierwszy bieg w jego wykonaniu był dramatyczny. Wyciągnął jednak z niego wnioski i widać było, że obserwuje sytuację i zauważa zmiany na bydgoskim torze. Swoje zwycięstwa dowoził pewnie do mety.

ZOBACZ WIDEO W Łodzi szybko go pokochają. Aleksandr Łoktajew już szaleje

Hans Andersen 4. Nie był to ten sam Andersen, który w Łodzi jeździ z zamkniętymi oczami. Posiadał szybki motocykl, ale wygrał tylko jeden bieg. Na starcie był jednym z lepszych zawodników, ale na trasie brakowało mu atutów, by wyprzedzać rywali.

Michał Piosicki 5. Dobrze rozgrywał pierwszy łuk i nie poddawał się. Wygrał podwójnie wraz z kolegami dwa biegi, czym w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa drużyny.

Arkadiusz Potoniec 3. W pierwszym biegu wykonał swoje zadanie. W dwóch kolejnych nie było już tak dobrze, jak w przypadku Piosickiego. Zdobył punkt, gdy defekt zanotował Sitarek. Mimo wszystko dostatecznie dobry występ.

Noty dla zawodników Polonii Bydgoszcz:

Wiktor Kułakow 1. Zawiódł swój zespół. Startował na motocyklu, który nie był zgłoszony do zawodów, za co odjęto mu punkty. Zdobył na nim siedem punktów i bonus. Wówczas jego występ mógłby być oceniony na czwórkę.

Andriej Kudriaszow 3. Jak na lidera zespołu zaliczył słaby występ. Należy mu się jednak szacunek za to, że po upadku spowodowanym przez Łoktajewa wrócił do ścigania i dorzucił kilka punktów.

Oskar Ajtner-Gollob 4. Niezły mecz w jego wykonaniu. Dobre starty spod taśmy i miał plan na rozgrywanie pierwszego łuku, gdzie blokował rywali, bądź wykorzystywał ich błędy atakując po wewnętrznej. Był szybki, ale przeciwnicy byli jeszcze szybsi. Niezły występ.

Damian Adamczak 4. Ocena z plusem. Przerwa w startach zadziałała na tego zawodnika motywująco. Dobrze uzupełniał się z Oskarem Ajtnerem-Gollobem. Jak sam się przyznał, ostatnia pozycja w czwartym starcie to pokłosie złej obserwacji toru. Najlepszy występ w tym roku.

Marcin Jędrzejewski 4. W tym przypadku też ocena z plusem. Dobre biegi przeplatał słabymi. Gdy jechał świeżo po roszeniu toru był poza zasięgiem. Na przesuszonej nawierzchni zostawał z tyłu. Mimo to pokazał, że forma rośnie.

Tomasz Orwat 1. Punkt na koledze z zespołu. Trudno o wyższą ocenę.

Patryk Sitarek 1. Trudno inaczej ocenić zawodnika, który zalicza dwa defekty.

Skala ocen:
6 – fenomenalnie
5 – bardzo dobrze
4 – dobrze
3 – przeciętnie
2 – słabo
1 – kompromitacja

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy zgadzasz się z ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (33)
 • Big Lebowski Zgłoś komentarz
  Ajtner i Adamczak dostali taką samą notę? Chyba kogoś poniosło. Damian był najlepszym żużlowcem Polonii. Rozśmieszył mnie jeszcze tekst cyt:"...(Adamczak)Dobrze uzupełniał się z
  Czytaj całość
  Oskarem Ajtnerem-Gollobem. Czy piszący te bzdury był w ogóle na meczu? W 3-cim biegu zawodów Oskar wywiózł na pierwszym łuku Damiana prosto w płot. Adamczak praktycznie stanął w miejscu, by ratować się przed upadkiem. Spadł w ten sposób na ostatnie miejsce, jednak dzięki niebywałej ambicji przedarł się przed gości dając Polonii podwójne zwycięstwo. Zatem rozumiem, że ocena obu żużlowców to subiektywne odczucia autora tekstu. Pzdr!
  • FIS 500 Zgłoś komentarz
   Według mnie Już teraz mało kto chodzi na Polonię bo wstyd tą parodie żużla oglądać a na 2 ligę aby Rawicz bis był max 300 - 500 osób. Gdy miasto skończy z kasą to i Władek
   Czytaj całość
   skończy z Polonią tak uważam. Jakie były efekty działań Papy Golloba w Pile oraz Warszawie? ?
   • JAN KRECZMAN Zgłoś komentarz
    PROPONUJE BYDGOSZCZY NA 2018 TAKIE ZMIANY !! TRENER -MARCIN SEKULA MANAGER HENRYK JASEK TOR ZROBIĆ TWARDY TYLKO BETON! I STAWIAĆ NA CZESKĄ MŁODZIEŻ BO TO JEST PRZYSZŁOŚĆ ŻUŻLA
    Czytaj całość
    !!!!!!! SKŁAD PRZEMEBLOWAC OD ZERA ! 1.OSKAREK GOLLOB 2.ONDREJ SMETANA 3.MICHAŁ ŁOPACZEWSKI 4.ZDENEK HOLUB 5.TOMASZ ORWAT 6.SITAREK 7.KRABAŁA REZERWA : JACEK GOLLOB JAKUB VALKOVIĆ CZECH ONDREJ KUPUŚCIK CZECH ADAMCZAK OUT CURYŁO NA TRAKTOR I NIECH TOR ROBI !!! ALBO POLEWACZKA I CENY BILETÓW : 30 25 15 15 DZIECI DO 12 LAT ZA DARMO !! DA SIĘ DA ? I TAKI SKŁAD GWARANTUJE EMOCJE I WYGRANE MECZE A NAWET LIGĘ !!
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Oceny słuszne są postawione poszczególnym zawodnikom.
     • kj1920 Zgłoś komentarz
      Przypadek Kulakowa tylko dodatkowo obrazuje jaka amatorszczyzna jest w Polonii!!!!!
      • Adam Morawski Zgłoś komentarz
       Do 10 biegu jeszcze był cień nadziei.....
       • witaker Zgłoś komentarz
        Oskar dwa razy wywiózł Damiana pod bandę i stracili cenne punkty. Widać, że piszący nie widział meczu.
        • TOM BKS BKS BKS-TOMEK JESTEŚMY Z TOBĄ Zgłoś komentarz
         2 liga wita!
         • slaw... Zgłoś komentarz
          Lapy precz od Kulakowa.
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×