KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Zamieszany w aferę dopingową Holender nie przyznaje się do winy

Przed kilkoma dniami informowaliśmy o pozytywnym wyniku testu antydopingowego, który wykonany został u Jannicka de Jonga po zawodach w Eenrum (30 kwietnia). Zawodnik przerwał milczenie i wydał oświadczenie.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jannick de Jong Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Na zdjęciu: Jannick de Jong

Kiedy okazało się, że wynik testu antydopingowego dał wynik pozytywny, Jannick de Jong został zawieszony przez holenderską federację. Trzykrotny wicemistrz świata niespełna tydzień później przerwał milczenie i za pośrednictwem swojej strony internetowej wydał oświadczenie, w którym wyjaśnia całą sytuację.

Poniżej prezentujemy jego treść.

Z wielkim niedowierzaniem i strachem muszę przyznać, że jestem zamieszany w aferę dopingową. W ostatnim tygodniu dotarły do mnie wiadomości, że test antydopingowy wykonany po zawodach w Eenrum wykazał, iż znaleziono śladowe ilości amfetaminy w moim moczu. Jestem jednak w trakcie uzyskiwania szczegółowych wyników testu.

Chciałbym zaznaczyć, że nie stosowałem żadnych środków niedozwolonych. Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że test pokazuje co innego. To dla mnie trudne do zrozumienia i jednocześnie spekuluję o przyczynie.

Mam nadzieję, że uda się znaleźć przyczynę i dowieść, że jestem niewinny. Jak tylko otrzymam wyniki testów przekażę je ekspertom. Chciałbym również zwrócić uwagę na fakt, że popieram sport bez dopingu i szanuję antydopingowe zasady.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy w ostatnich dniach okazali mi wsparcie. Dajecie mi siłę, aby walczyć w mojej sprawie.

Jannick de Jong

ZOBACZ WIDEO Żużel był już na World Games
Czy przekonuje cię oświadczenie de Jonga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
jannickdejong.nl
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×