Memoriał Igora Marko z trzema Polakami

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Stanisław Burza, Mariusz Fierlej oraz Adrian Gała wystąpią w Memoriale Igora Marko, który odbędzie się w najbliższą środę na stadionie Mototrek w Równem. Na starcie pojawią się zawodnicy z pięciu krajów.

Oprócz Polaków w obsadzie znalazło się miejsce dla zawodników z Ukrainy, Łotwy, Włoch i Argentyny. W zawodach miało wystąpić jeszcze dwóch Duńczyków - Jakob Bukhave oraz Mark Beyer, jednak ze względu na tragedię rodzinną tego pierwszego (śmierć babci), zmuszeni oni byli wycofać się z rywalizacji (podróżowali wspólnie).

Memoriał Igora Marko składał się będzie z 13 wyścigów rundy zasadniczej, po której czołowa ósemka awansuje do półfinałów. Dwóch najlepszych zawodników z każdego półfinału uzyska prawo do jazdy w wyścigu finałowym. Początek zmagań zaplanowany został na godz. 16.00 czasu polskiego.

Lista startowa: Facundo Albin (Argentyna) Stanisław Burza (Polska) Mariusz Fierlej (Polska) Adrian Gała (Polska) Guglielmo Franchetti (Włochy) Oleg Michaiłow (Łotwa) Davis Kurmis (Łotwa) Stanisław Mielniczuk (Ukraina) Maksim Rososzczuk (Ukraina) Marko Lewiszyn (Ukraina) Witalij Łysak (Ukraina) Stanisław Ogorodnik (Ukraina) Andrij Kobrin (Ukraina) Nazar Fedorczuk (Ukraina) Wiktor Trofimow (Ukraina)

Początek zawodów: godz. 16.00 (czasu polskiego)

ZOBACZ WIDEO Żużel był już na World Games (VIDEO)

Źródło artykułu: